אסטרו איזי מודול בסיס

הבסיס של קריאה אסטרולוגית

הבסיס של קריאה אסטרולוגית הוא הבנת האישיות הגרעינית שלנו, המורכבת משלושה מזלות – מזל השמש, מזל הירח ומזל האופק.

במודול הבסיס נלמד:

 1. מה הם מזלות השמש, הירח והאופק ומה הם מייצגים?
 2. איך לקרוא את מזלות השמש הירח והאופק מתוך מפת הלידה?
 3. ומה לעשות עם הידע שרכשנו?

מהם מזלות השמש, הירח והאופק?

מזל השמש הוא המזל בו השמש היתה ברגע הלידה שלנו. זה המזל שכולנו מכירים ומזוהים איתו. מזל השמש מייצג את האישיות החיצונית שלנו, כלומר, איך אנחנו נתפסים בעיני אנשים שמכירים אותנו, אבל לא נמצאים בקשר אינטימי איתנו. מזל השמש מייצג את השאיפות והרצונות שלנו ואיך אנחנו פועלים בעולם כדי להשיג אותם, כמו גם את רמת האנרגיה וכח הרצון שלנו.

מזל הירח הוא המזל בו הירח היה ברגע הלידה שלנו. הוא מייצג את העולם הפנימי שלנו, מה מתחולל בתוכנו מבלי שאף אחד רואה, איך אנחנו מתמודדים עם הרגשות שלנו, איך אנחנו מתנהלים עם האנשים הכי קרובים אלינו, איך אנחנו בתור הורים, ואיך אנחנו כשלוחצים לנו על הכפתורים.

מזל האופק הוא המזל שהיה על האופק המזרחי ברגע הלידה שלנו. מזל האופק מייצג את הגוף הפיזי שלנו ואת בחירת הנשמה שלנו, או היעוד הנשמתי שלנו, כלומר, המזל שאליו אנחנו שואפים להגיע דרך ההתפתחות שלנו בחיים אלו. אומרים שהנשמה לא בוחרת את תאריך הלידה, אלא את שעת הלידה. בכל 24 שעות האופק עובר בין כל המזלות בזודיאק ולכן כל נשמה יכולה לבחור איזה מזל שתרצה.

איך לקרוא מהמפה מהם מזלות השמש, הירח והאופק?

העיגול הפנימי במפת הלידה מיצג אותנו, ברגע הלידה שלנו. העיגול החיצוני הוא גלגל המזלות. אפשר לראות איך לכל מזל יש מקטע קבוע על פני הגלגל, ואת הקוים המפרידים בין המזלות. כל מזל מקבל °30. המזלות בגלגל מיוצגים ע״י הסמלים שלהם, ולכן כדאי להכיר אותם. ניתן למצוא פירוט של כל המזלות והסמלים שלהם כאן.

על פני גלגל המזלות, מבפנים, ממקומות הפלנטות השונות. פרטים לגבי הסמלים של הפלנטות ניתן למצוא כאן. הסמל של השמש הוא עיגול קטן בתוך עיגול גדול. כדי לדעת מה מזל השמש במפה, חפשו את סמל השמש וראו באיזה מקטע של מזל הוא ממוקם.

דרך נוספת למצוא את מיקום השמש במפה, היא להסתכל על הטבלת מיקומי הפלנטות הממוקמת בצד שמאל. השמש נמצאת בשורה הראשונה. ולידה רשום 25 מעלות ואז Gem שזה הקיצור של Gemini, מזל תיאומים. בכל הדפים במודול זה ליד כל מזל מופיע סמל המזל, השם שלו בעברית, והשם שלו באנגלית, כדי שתוכלו להבין את המיקום בקלות דרך הטבלה.

הסמל של הירח הוא צורה של ירח אז מאד קל למצוא אותו. גם כאן, אפשר, באותו אופן כמו שעשינו עם השמש, לחפש איפה הירח נמצא במפה, באיזה מזל הוא מופיע. במקרה שבדוגמא הזו, הירח נמצא ב 10 מעלות במזל גדי. אפשר גם לוודא את מיקום הירח בטבלה למטה, הוא ממוקם בשורה השנייה של הטבלה, ואנחנו רואים שהוא מופיע ב 10 מעלות Cap שזה קיצור של Capricorn, מזל גדי.

כדי לדעת מה האופק במפה, הסתכלו על הצד השמאלי של הקו האופקי החוצה את עיגול המפה. תראו את האותיות AC לצד האופק. זהו קיצור של Ascendant, כך קוראים לאופק באנגלית. במקרה שלפנינו האופק הוא ב 23 מעלות במזל סרטן. אפשר למצוא את המידע לגבי האופק גם בטבלה למטה. האופק נמצא בשורה האחרונה לפני הסוף ואנחנו יכולים שוב לראות שהוא ב 23 מעלות Can שזה קיצור של Cancer, סרטן.

מה לעשות עם הידע שרכשנו?

 • קראו על מזל השמש בעמוד מזלות השמש
 • קראו על מזל הירח בעמוד מזלות הירח
 • קראו על האופק בעמוד מזלות האופק
 • עברו על השאלות בעמוד זה כדי לעבד את החומרים שלמדתם ולהבין את עצמכם או את מי שאתם קוראים עבורו מפה באמצעותם.

שיהיה לימוד פורה ומהנה,

באהבה,

יעל

שאלות שיעזרו לכם להבין את אישיות הליבה שלכם

 • אם היו מושיבים שלושה אנשים בחדר, כשאחד מייצג את מזל השמש, אחד את מזל הירח ואחד את מזל האופק, איך הם היו מסתרים? מה הייתה הדינמיקה ביניהם? האם הדינמיקה הזו מורגשת בחייך? באיזה אופן? האם באפשרותך לתת לכך דוגמא קונקרטית מחייך?
 • מה האלמנטים של השמש, הירח, והאופק שלך? האם יש אלמנט דומיננטי? האם הדומיננטיות שלו מורגשת בחייך? האם האלמנטים הללו עובדים טוב אחד עם השני? האם יש שניים מתוך השלושה שעובדים טוב יחד? האם יש צורך להביא אותם להרמוניה? האם הקונפליקט או ההרמוניה בינהם מורגשים בחייך? האם באפשרותך לתת לכך דוגמא קונקרטית מחייך?
 • מה איכות מזלות השמש, הירח והאופק שלך? האם יש איכות דומיננטית? אם כן, האם את הדומיננטיות הזו נחוות בחייך? האם הקונפליקט בין המזלות של אותה איכות מורגש בחייך? האם באפשרותך לתת לכך דוגמאות קונקרטיות מחייך?
 • האם יש מזל מתוך מזלות השמש, הירח והאופק שלך שאין לך חיבור עמו? אילו תכונות של המזל אינן באות לידי ביטוי באישיותך? השמש, הירח והאופק הם אמנם חלק מאד משמעותי באישיותך אבל הם לא עומדים בפני עצמם. הם מושפעים מאד גם ממיקומם בבתים ומהאספקטים אליהם. על כל זה נלמד במודולים הבאים.
דילוג לתוכן