מפת לידה אסטרולוגית

מהי ומה ניתן ללמוד ממנה

זודיאק, גופים שמימיים וקונסטלציות

מפת לידה היא תמונת מצב של השמים ברגע הלידה שלך. העיגול הקטן הפנימי של המפה מייצג אותך ברגע הלידה. המעגל החיצוני מייצג את הזודיאק, או גלגל המזלות, שהוא המעגל של שתים עשרה קונסטלציות המקיפות את כדור הארץ.

קונסטלציה היא קבוצה של כוכבים היוצרת צורה בשמים. הקונסטלציות של גלגל המזלות מייצגות את המזלות האסטרולוגיים. לדוגמה, קונסטלציה שנראית כמו עקרב מייצגת את מזל עקרב.

יש 360 מעלות במעגל, ושנים עשר מזלות, כלומר, 30 מעלות לכל מזל.

השמש, הירח והכוכבי הלכת

תמונת מצב של השמים מתייחסת למיקומם של השמש, הירח, כוכבי הלכת וגופים שמימיים אחרים, ביחס לגלגל המזלות. במילים אחרות, אם מפת הלידה שלך מראה שהירח שלך נמצא בסרטן, זה אומר שאם מישהו עמד לצידך ברגע הלידה והסתכל אל השמים, הירח הופיע באזור השמיים שבו הייתה ממוקמת הקונסטלציה של מזל סרטן.

אופק, בתים ונקודות קרדינליות

בנוסף לחלוקת גלגל המזלות לשנים עשר המזלות, מפת הלידה מחולקת לשנים עשר בתים. בניגוד למזלות שלכל אחד מהם יש בדיוק 30 מעלות, הבתים אינם שווים במעלות.

הבית הראשון מתחיל תמיד עם האופק, המהווה את קונסטלציית הכוכבים שהייתה על האופק המזרחי ברגע הלידה. אם מפת הלידה הייתה שעון, האופק היה מסמל את השעה 9.

האופק הוא אחד מארבע הנקודות הקרדינליות, שהן כולן נקודות חשובות להבנת מפת לידה. מול האופק, בשעה 3 בשעון, יש את קו מערכות היחסים או באנגלית Descendent או DC.  בחלק העליון של המפה יש את רום השמיים, המייצג את הקריירה והאישיות הציבורית ובאנגלית נקרא Midheaven או MC. ובחלק התחתון יש את קו הילדות והבית, שנקרא באנגלית Imum Coeli, Nadir או IC.

הבנת מפת לידה

קריאת מפת לידה היא בראש ובראשונה בחינה של מיקום הגופים השמיימיים במזלות ובבתים, ובחינה של הנקודות הקרדינל במזלות, כדי להבין כיצד כל אלו באים לידי ביטוי בתמהיל האישיות שלנו.

כל גוף שמיימי ונקודה קרדינלית מסבירים היבט מסוים של האישיות שלך. לדוגמה, מאדים מייצג את האופן שבו אנו פועלים כדי להשיג את המטרות שלנו, והירח מייצג את האופן שבו אנו מעבדים רגשות.

המזלות מייצגות את האופן בו יבואו לידי ביטוי ההיבטים השונים של אישיותך. לדוגמה, מאדים במזל תאומים פירושו השגת מטרות (מאדים) באמצעות יצירת קשרים חברתיים ונטוורקינג (תיאומים), בעוד שמאדים במזל גדי אומר השגת מטרות (מאדים) באמצעות עבודה במשמעת ובמסירות (גדי).

הבתים מייצגים את תחום החיים בו יפעל היבט האישיות שלך. לדוגמה, מאדים בגדי בבית שני אומר שהמשמעת והמסירות שלך לעבודה (מאדים בגדי) יוקדשו להשגת ביטחון כלכלי (בית שני). מאדים בגדי בבית תשיעי אומר שהמשמעת והמסירות שלך לעבודה (מאדים בגדי) יוקדשו ללמוד וללמד תורות פילוסופיות ורוחניות (בית תשיעי).

דברים נוספים שאפשר ללמוד ממפת הלידה

איזון אלמנטים – ארבעת האלמנטים הם כמו ארבעה גלגלים של מכונית. אנחנו רוצים שהם יהיו מאוזנים. אם אתם נוסעים עם פחות מדי אוויר או יותר מדי אוויר באחד או יותר מהגלגלים, הנסיעה שלכם אינה יעילה. הבנת מערך האלמנטים שלך יכול ללמד אותך הרבה על עצמך. המורה שלי, דברה סילברמן, כתבה ספר שלם על הנושא, The Missing Element, ואני ממליצה עליו בחום רב. 

היחסים בין השמש, הירח, כוכבי הלכת והנקודות הקרדינליות נקראים אספקטים. הם מספרים לנו הרבה על החוזקות והאתגרים שלנו. תוכלו ללמוד על כך עוד בעמוד אספקטים אסטרולוגים.

הבנת הקשר בין המזלות השונים בתמהיל האישיות שלנו עוזר מאד להבנת אספקטים שונים שנמצאים בהרמוניה פנימית או בקונפליקט פנימי. תוכלו ללמוד על כך עוד בעמודים שלושת האיכויות וקשרי המזלות.

רום השמיים והאופק מלמדים אותנו על האופן בו אנו יכולים לממש את עצמינו מבחינה מקצועית. ניתן ללמוד עליהם בהרחבה באסטרו איזי

ראש הדרקון וזנב הדרקון מלמדים אותנו על מקומות מעכבי התפתחות באזור הנוחות שלנו, ועל האבולוציה הנדרשת מאתנו כדי להתפתח לחיים של מימוש עצמי, שמחה ורווחה. ניתן ללמוד עליהם בהרחבה באסטרו איזי

יש עוד כל כך הרבה דברים שאפשר ללמוד ממפת הלידה, אבל כרגע, בואו ניצמד ליסודות.

דילוג לתוכן