האופק במזלות

מזל האופק הוא המזל הנמצא באופק המזרחי ברגע הלידה שלנו.

על פי האסטרולוגיה האזוטרית, האופק הנו בחירת הנשמה. הנשמה, כך מאמינים, לא יכולה לבחור את תאריך הלידה אבל כן יכולה לבחור את שעת הלידה. בכל יממה עוברים על קו האופק המזרחי כל קונסטלציות המזלות, כך שאפשר בכל תאריך לידה לקבל את כל אחד משניים עשר המזלות כאופק.

האופק מגדיר לא רק את בחירת הנשמה אלא גם את הגוף הפיזי שלנו, ואת האופן בו אנחנו מביעים את עצמינו ברמה הפיזית, למשל, עד כמה הרגשות שלנו ניכרים על פנינו.  

האסטרולוגיה הקונבנציונלית יותר גורסת שהאופק הוא האישיות היום יומית שלנו, הרושם הראשוני שלנו, והאופן בו אנחנו מתנהלים עם אנשים שלא מכירים אותנו ביום יום.

אופק טלה

אש, יוזם, Aries

נשות ואנשי אופק בטלה הם מנהיגים, מובילים, יזמים, בעלי בטחון עצמי, מלאי חיות, אמיתיים, כנים וישירים. הם לא סובלים העמדות פנים. הם אנרגטיים וחייבים להזיז אנרגיה פיזית ולהיות בתנועה ובתזוזה מתמדת. הם אסרטיביים, תובעניים, יודעים להזיז דברים. חסרי סבלנות, רוצים שדברים יקרו עכשיו. אוהבים אנשים חזקים. 
 
אתגריםלוחמניים, דוחפים את כולם עם המרפקים, תחרותיים, ווכחניים, מתלקחים מהר, רגזניים, צעקנים. אומרים לכולם הכל בפרצוף, חסרי טקט, לא יודעים מתי לעצור. לפעמים הם כל כך שונאים את חוסר השליטה שלהם, אז הם מכבים את האש לגמרי והופכים למדוכאים ומתוסכלים. 
 

התפתחותנלחמים למען השלום, האהבה והצדק. יודעים להילחם בצורה חכמה. יודעים מתי לעצור. יודעים להגיד דברים בטקט ולבקש סליחה שצריך. מודעים לאסרטיביות שלהם ומכבדים אותה. הם חיים עם זה שהם מרגיזים אחרים כי הם עושים את זה  מתוך אהבה ורצון להעיר אותנו אל האמת. 

אופק שור

אדמה, קבוע, Taurus

אנשי ונשות אופק בשור הן פרקטיות, עדינות, אוהבות את הדברים הפשוטים בחיים, איטיות, אוהבות שגרה, לא אוהבות הפתעות, אוהבות הנאות חושיות, אוהבות להיות בטבע ואת אמא אדמה, אוהבות מוסיקה, אוהבות את החפצים שלהן, אוהבת דברים באיכות גבוהה. מאד נאמנות וביישניות.
 

אתגרים -חייבות שיהיה להן כסף, רכוש, השקעות, אבנים וצמחים כדי להרגיש בטחון, וגם כשיש להן את זה, זה אף פעם לא מספיק. תחושת חוסר הביטחון כל כך עמוקה ששום רכוש לא ישביע אותה. הרכוש מגדיר אותן ואת הערך העצמי שלהן. הן חייבות שדברים יעבדו בדרך שלהן, חייבות שליטה. עקשניות. הנאות חושיות מוגזמות, נטייה להשמנה.

התפתחות – הן לומדות לשחרר את האחיזה שלהן ברכוש ולומדות שהערך שלהן לא נובע מהרכוש שלהן. הן לומדת לבטוח בעולם, לדעת שהעולם דואג להן. הן רכות, נדיבות, בוטחות, נינוחות, שלוות, סבלניות, מרגישות חיבור עמוק עם הטבע. הן עדיין אוהבות הנאות חושיות אבל יודעות לא להגזים.

אופק תאומים

אוויר, משתנה, Gemini

נשות ואנשי אופק בתאומים הם מהירים, אינטלקטואלים, סקרנים, חברותיים, חדי הבחנה, מאסטרים בתקשורת. הם זקוקים לגירויים מנטליים בלתי פוסקים, ויכולים לדבר על כל דבר עם כל אחד. הם נמצאים הרבה בראש, אוהבים ללמוד הכל, בעלי סטייל מאד מסוגנן, אוהבים הפתעות, משתעממים בקלות, אוהבים לשחק, ישרים וכנים, מיוחדים ומעניינים.

אתגרים – מחפשים ידע לשם הבידור, הפכפכים, לא יציבים ולא מהימנים, מצבי רוח משתנים, מדברים המון על כלום, מדברים לשם הדיבור, מנוהלים על ידי הראש והמחשבות, מנותקים רגשית.

התפתחות – מיקום של אנשים כותבים. כושר הביטוי הכי גבוה שיש. הם לומדים להשקיט את המיינד ולקחת את המושכות לידיים. הם מדברים מהלב ומנצלים את כישורי התקשורת שלהם כדי להגיד דברים בעלי משמעות. הם מדברים את שפת היקום, מעבירים לנו חכמה וידע חשוב, הם תחנת הרדיו האלוהית, ומחברים את בני השבט.

אופק סרטן

מים, קרדינלי, Cancer

אנשי ונשות אופק בסרטן הן רגישות, חוות את העולם דרך הרגש ואוהבות להיות בבית. הבית והמשפחה הם חלק משמעותי מאד בחייהן. הן אוהבות לדאוג לאחרים, לבשל, וליצור בתים עם תחושה חמימה ונעימה. יש להן טעם משובח, תחושות בטן חזקות ואינטואיציה גבוהה. הן מתייחסת לכולם כמו משפחה. יש להן אנרגיה גבוהה, הן מאד יצירתיות ונשות עסקים מעולות. הגוף שלהן מאד רגיש והן חוות את הרגשות שלהן בצורה פיזית. הן רגישות לעודף גירויים וחייבות להתעטף כדי להרגיש נח, בגלל שהן חוות את הקושי של החוויה האנושית בצורה חזקה מאד.

אתגרים – הן מכונת תגובה רגשית, מופעלות ע״י הרגש, מתבודדות, מחפשות מקלט מהחיים, מושפעות מכל דבר. הן נשאבות לקושי של החוויה האנושית וזה מרוקן אותן. הן חולות המון ומכל דבר, מתבכיינות.  

התפתחות – עובדות מעולה, יודעות להתמודד עם העולם הרגשי, החיבור הרגשי עוזר להן להתקדם. הן לומדות לחוות את עולם הרגש ואת החוויה האנושית מבלי להדחיק אותם ומבלי להיות מופעלות על ידם. הן מרפאות.

אופק אריה

אש, קבוע, Leo

נשות ואנשי אופק באריה הם כריזמטיים, יצירתיים, מובילים, מנהיגים, מאירים את החדר, אוהבים להתלבש יפה ולבלות, ואוהבים להיות במרכז הבמה. הם נדיבים בעלי לב רחב ואוהבים משפחה וילדים. יש להם חיבור לילד הפנימי. הם שמחים ואוהבים לחגוג את החיים. הם רומנטיים, מלאי תשוקה ודרמטיים. 

אתגרים – הכל סובב סביב כיף, הנאה ובידור. שטחיים, אגוצנטריים, מיצרים דרמות בשביל לקבל תשומת לב. זקוקים להיות כל הזמן במרכז הבמה בשביל לקבל מחיאות כפיים מהסביבה. מונעים מתוך חוסר ביטחון וצורך תמידי בהערצה מהסובבים אותם.

התפתחות – כשהם מצליחים להתחבר לנשמה ולהפוך את האגו להיות בשירות לנשמה, הם הופכת להיות יצורים קוסמיים. יש להם חזון ברור ודעות מוצקות, ולרוב הם צודקים. הם נושאים את חרב האמת בידיהם. הם מנצלים את הכריזמה, הדרמתיות והיצירתיות שלהם כדי להעיר אותנו בשם האמת.

אופק בתולה

אדמה, משתנה, Virgo

אנשי ונשות אופק בבתולה הן יפות חיצונית ופנימית, אנליטיות, חכמות וחדות הבחנה. הן חברותיות, אוהבות אדם וחושניות. הן רואות את כל מה שפגום בעולם ורוצות לתקן אותו. הן פרקטיות ופרגמטיות. הן מתעניינות בריפוי טבעי והוליסטי. אוהבות סדר וניקיון ורוצות להיות בשירות.  

אתגרים – מלאות ביקורת עצמית וביקורת על העולם. הן נחמדות לכולם חוץ מלעצמן. הן תמיד מרגישות שמה שהן עושות לא מספיק טוב. הן נוטות לדאגה ועצבנות. הן לא ישנות טוב. רוצות לאכול בריא אבל בסתר אוכלות ג׳אנק.

התפתחות – הן לומדת לא להקשיב לקולה של הביקורת. הן מוצאות דרך להיות בשירות לאחרים, ולהיות מועילות מתוך שמחה וידיעה שהן עושות הכי טוב שהן יכולות. הן מכירות בפרודוקטיביות הגבוהה שלהן ונהנות ממנה. הן חיות מתוך טהרה של הגוף, הנפש, והתודעה. הן שומרות על תזונה בריאה, על תרגול פיזי ועל שינה טובה. הן דואגות לעצמן כדי שיוכלו להיות בשירות.

אופק מאזניים

אוויר, קרדינלי, Libra

נשות ואנשי אופק במאזניים הם יפים חיצונית ופנימית, מקסימים ופופולריים. הם משכיני שלום, אמנותיים ואנשי מערכות יחסים. הם אוהבים להכליל את כולם, שכולם יסתדרו טוב ויהיו מרוצים. מחפשים הרמוניה בכל מחיר ונוטים לרצות. הם בעלי חוש אסתטי מפותח. יש להם ראיה כוללת ורחבה, וכל נקודות המבט לגיטימיות בעיניהם.

אתגרים – הם כמהים לקשר זוגי והרמוני אבל מתוך ניתוק רגשי. הם מבולבלים ולא יודעים מה הם רוצים. יש להם חוסר ביטחון והם לא מרגישים שיש להם מה לתת הן מבחינה זוגית והן מבחינה יצירתית. הם תלויים באחרים,  ומוסחים מהצורך לקבל אישור מאחרים ולמצוא הרמוניה עם אחרים. בגלל שהם נוטים לבטל את עצמם בקשר עם אחרים, לפעמים הם מעדיפים להישאר לבד אבל הם לא מאושרים מכך. בגלל שכל נקודות המבט לגיטימיות מבחינתם, הם מבולבלים ולא מצליחים לקבל החלטות.

התפתחות – חיבור עמוק ליצירה. הם פה להביא יופי, הרמוניה, אסתטיקה, צדק ואיזון. הם ממשים את הקריאה הפנימית שלהם. הם פחות עסוקים במה אחרים אומרים או חושבים עליהם. מוצאים את האיזון הפנימי ומחפשים חיבור זוגי, אבל לא מתוך צורך או תלות. יש בהם משהו מהפכני וחדשני. הם אוהבים את עצמם והולכים עם הלב במסע הרוחני שלהם.

אופק עקרב

מים, קבוע, Scorpio

אנשי ונשות אופק בעקרב הן חזקות, עמוקות ואינטנסיביות. הן מתעניינות בפסיכולוגיה האנושית ומאד אינטואיטיביות. הן מחפשות חווית חיים משמעותית וטרנספורמטיבית. אוהבות להרגיש בגוף וליהנות מהחושים. הן מלאות תשוקה, מיניות וחושניות. הן לא סובלות שטחיות.

אתגרים – הן מונעות מתוך פחדים, ותאווה לכסף ולכח. חיים מלאי דרמות קשות, התמקדות בהנאות החושיות בצורה מוגזמת, חיפוש אחר טרנספורמציה באמצעות משיכת אתגרים והליכה על הקצה, עיסוק בנושאי טאבו אפלים. החיים הם מאבק פסיכולוגי מתמיד של בגידות, שיברונות לב ומאבקי כוח.

התפתחות – אחד האופקים עם פוטנציאל ההתפתחות הרוחני הגבוה ביותר. אם הן מצליחות להיות בנשמה ולא באגו, הן משתמשות בעצמה ובכוח שלהן לריפוי עצמי ולריפוי של אחרים. הן מחפשות הנאה חושית מודעת, כמו טנטרה. מחפשת אינטימיות עמוקה וקשרים אמתיים, בלי דרמות. הן משחררות את הצורך בכוח, כסף ושליטה, מפסיקות למשוך אתגרים. מתוך החשכה הן לומדת להביא את האור הפנימי וממירות את הפחדים שלהן לעצמה שקטה. הן מלמדות אותנו על הפסיכולוגיה האנושית והמהות של החיים והמוות.

אופק קשת

אש, משתנה, Sagittarius

נשות ואנשי אופק בקשת הם אופטימיים ושמחים. הם אוהבים ליהנות ולטייל. יש להם  אישיות גדולה ורועשת. הם אוהבים להכיר צורות מחשבה, תרבויות וצורות חיים שונות ומגוונות. הם אוהבים שינויים ושונאים שיגרה. הם מסתכלים על החיים בראיה רחבה, מבלי להיכנס לפרטים הקטנים. הם הרפתקניים, בעלי מזל טוב, וזקוקים להמון חופש אישי. יש להם מערכות יחסים מעניינות, אבל קשה להם עם אינטימיות ורגש. הם ישירים וכנים ללא פשרות.

אתגרים –נהנתנות מוגזמת. אומרים את האמת בפרצוף לכולם בלי טיפה של רגישות. האישיות שלהם כל כך רועשת שהם תמיד משאירים אחריהם בלגן. נכנסים לצרות בגלל שהם יודעים שתמיד יוכלו לצאת מהן. הם במסע מתמיד ובחוסר חיבור לאחרים. תחרותיים מאד אבל לא מוכנים להודות בזה.

התפתחות – אופק עם פוטנציאל גבוה להתפתחות רוחנית ויצירתיות. הם פה בשביל התרחבות תודעתית. מחפשים אחר אמת אוניברסלית, מתעניינים ברוח, דת ופילוסופיה. אומרים מה שהם חושבים באופן מודע, מתוך רגישות. תלמידים נצחיים ומורים נצחיים. חולקים את הניסיון והידע שהם צוברים במסעותיהם וחייהם העשירים והמגוונים באמצעות הוראה וכתיבה. הם פה להיות בשירות לאנושות. 

אופק גדי

אדמה, קרדינלי, Capricorn

אנשי ונשות אופק בגדי הן מנהיגות, פרקטיות, אוהבות לעבוד, מאורגנות ומצטיינות בכל מה שהן עושות. יש להן סטנדרטים גבוהים ואינטליגנציה גבוהה. הן מאד אחראיות יש להן משמעת עצמית גבוהה. הן יודעות לדאוג לעצמן ולבני משפחתן. הן נולדות בוגרת ורציניות ונהיות צעירות יותר ככל שהן מתבגרות. הן נאמנות ובוסיות. יש להן גוף חזק.

אתגרים – עובדות קשה מדי, בוסיות מדי, מתלוננות כל הזמן על זה שהן עובדות קשה מדי אבל לא מוכנות לקבל עזרה או להאציל סמכויות כי אף אחד לא יודע לעשות שום דבר טוב כמוהן. מזוהות לחלוטין עם הקריירה וההצלחה שלהן. הן מעריכות את עצמן ואחרים בהתאם להצלחה, כסף, מעמד ויוקרה. מאד חומריות.

התפתחות – אופק עם פוטנציאל התפתחות רוחני גבוה מאד. הן פה בשירות לאנושות, רותמות את היכולות המדהימות שלהן לעשייה למען האנושות והעולם. הן יודעות את המטרה לשמה הגיעו לכאן והן במסלול הנכון. יש להן מודעות גבוהה, והן מחוברות לרוח תוך כדי חיבור אדמתי חזק. יש להן כבוד גדול לגוף שלהן והן שומרות עליו היטב. הן יודעות להגשים חלומות למציאות.

אופק דלי

אוויר, קבוע, Aquarius

נשות ואנשי אופק בדלי מאד רוחניים באופן טבעי. הם שונים, מיוחדים, עתידניים, חקרניים וחושבים מחוץ לקופסא. הם כמו חייזרים שחוקרים את מהות הקיום, תמיד נמצאים קצת בחוץ. סקרניים להבין אנשים, לא אוהבים ללכת בתלם. אינדיבידואליסטים, חופשיים, אוהבים אנרכיה וכאוס. הם מאד אותנטיים ולא חשוב להם להיות אהודים או לרצות אחרים. הם אינטואיטיביים, יצירתיים, הומניטריים וכנים.

אתגרים – רצון למרוד ולעשות הכל כדי להיות שונים מכולם, גם אם זה לרעתם. מרד לשם המרד. לא מצליחים לממש את הכמיהה הפנימית שלהם להיות בשירות הומניטרי. מרגישים לא שייכים ולא מובנים. מנותקים רגשית. מרגישים כלואים, מוגבלים ולא ממומשים.

התפתחות – אופק עם פוטנציאל גבוה מאד מבחינה רוחנית. הם חיים מתוך תחושה חופש עצומה שמאפשרת להם להיות בשירות לעולם. הם מביאים צורות חשיבה וחיים חדשות ומהפכניות שמשנות את הסיפור הקיים. הם משתמשים בחכמה שלהם למטרות נעלות וגבוהות. מוצאים את החיבור הקהילתי שלהם, יוצרים קהילות. פועלית למטרות הומניטאריות.

אופק דגים

מים, משתנה, Pisces

אנשי ונשות אופק בדגים הם מיסטיות, חולמניות, אידיאליסטיות, מתוקות, אדיבות ומלאות חמלה. יש להן דמיון מפותח והן מאד יצירתיות. הן אוהבות מינימליזם ופשטות. הן זקוקות לגבולות, חוקים ומבנה בכדי שיוכלו להשתלב. זקוקות לשינויים. שונאות להתרגז. אוהבות פרטיות וסודיות. אוהבות להיות בחברה אבל גם אוהבות להיות לבד. אוהבות בעלי חיים, רגישות מאד לסביבה, לא אוהבות רעשים חזקים, אוהבות להיות בשקט.

אתגרים – שני דגים ששוחים בכיוונים מנוגדים. אחד רוצה חברה, השני רוצה לבד. אחד רוצה לעזור בלי גבולות והשני סובל מהקושי של האחר ורוצה לברוח ממנו, הרגשה מאד מבלבלת שמולידה מסרים לא ברורים לסביבה. 

התפתחות – אחד האופקים הגבוהים ביותר רוחנית ויצירתית. מלאות חמלה ואמפתיה, מבינות את כולם, עוזרות לכולם, לא שופטות אף אחד, מתמסרות למען האבולוציה של האנושות, למען כדור הארץ. מנסות לראות מה הן יכולות לתת לאחרים. מחוברות להוויה כנשמה מתוך מקום בריא שמחובר לגוף ולאגו, לא זקוקות למענה לצרכים חומריים באופן נורמטיבי כמו שאר האופקים. יודעות לשמור את הרגליים על הקרקע ואת הראש בחיבור לעולמות אחרים. יצירתיות באופן מאד ייחודי.

דילוג לתוכן