השמש במזלות

מזל השמש הוא מה שנהוג לכנות ״המזל שלנו״.

הסיבה שמזל השמש פופולרי נובעת בעיקר מכך שאין צורך להוציא מפה אסטרולוגית כדי לדעת אותו.

השמש עוברת בין המזלות בתאריכים קבועים וידועים מראש ולכן אפשר לדעת את מזל השמש לפי תאריך הלידה.

מזל השמש גם נחשב למזל מאד דומיננטי בקביעת האישיות שלנו, אבל הוא לא בהכרח המזל הדומיננטי ביותר.
לעיתים דווקא מזל הירח, מזל האופק או מזל אחר במפה, יהיו דומיננטיים יותר ממזל השמש.

מבחינת התמהיל האנושי שלנו, מזל השמש מייצג את האישיות שלנו, האופי, האגו, הפרסונה, הדימוי שלנו בעיני מעגל האנשים הרחב
הסובב אותנו (הדימוי הציבורי נקבע יותר בהתאם לרום השמיים).

כמו כן מזל השמש משפיע על השאיפות והרצונות שלנו ואיך נפעל כדי להשיגם.

שמש בטלה

אש, יוזם, Aries

נשות ואנשי מזל טלה הם מנהיגים, מובילים, יזמים, בעלי בטחון עצמי ומלאי חיות. הם אמתיים, כנים, ישירים, לא סובלים העמדות פנים. הם אנרגטיים, חייבים פעילות גופנית, תנועה ותזוזה מתמדת. הם אסרטיביים, תובעניים, יודעים להזיז דברים ולגרום להם לקרות אבל גם יכולים להיות חסרי סבלנות ולרצות שהכל יקרה עכשיו. נשות ואנשי טלה עומדים לצדם של החלשים ולוחמים עבורם. הם אוהבים את המשפחה שלהם ונאמנים לה. ברמה זוגית הם זקוקים לפרטנרים חזקים שיכולים לעמוד מולם, שיכולים לעמוד בקצב שלהם ולהתחבר לאנרגיות הגבוהות שלהם. חשוב להם להרגיש שהם אהובים ומוערכים.

במסלול הנמוך יש להם ווליום גבוה מדי, הם לא רגישים ולא יודעים מתי לעצור. הם תחרותיים, אגרסיביים ונוטים לריב ולצאת למלחמה על כל שטות. 

במסלול הגבוה הם פה בשביל להעיר את העולם. יש סיכוי שהם יעשו את זה בצורה שתרגיז אחרים, אבל בגלל שזה יגיע מתוך אהבה כנה ורצון להביא ערכים של צדק, שוויון ואמת, דרכם תתקבל ותצלח.

שמש בשור

אדמה, קבוע, Taurus

אנשי ונשות שור הן יציבות, איטיות, עדינות וביישניות. הן אוהבות את משפחתן וחבריהן, נאמנות, אמינות ומהימנות. הן אוהבות את ההנאות הפשוטות של החיים, ויכולות לשאוב הנאה מרובה מלהיות בבית עם התה, הלימון והספרים הישנים (השיר הזה של אריק איינשטיין נכתב ללא ספק על אנשי מזל שור). הן אוהבות הרגלים ושגרה וסולדות משינויים עד כדי כך שינסו להימנע מהם בכל מחיר. הן אוהבות מוזיקה וטבע. הן חוות את העולם דרך חמשת החושים, ונהנות מאוכל גורמה, מאמנות, מנוף יפה, ממגע, משוקולד. אנשי ונשות שור אוהבות את הדברים שלהן. זה לא אומר בהכרח שהן חומריות, אלא יותר סנטימנטליות. הן לא צריכות הרבה בהכרח אבל הן קשורות למה שיש להן. הן כן זקוקות לביטחון ויציבות פיננסיים, אוהבות להיות מסודרות עם הכספים וההשקעות שלהן ויודעות לעשות בהם סדר.

במסלול הנמוך יש הצמדות לחומר, ותחושה מתמדת של חוסר בטחון כלכלי וקיומי. הן עקשניות ונמנעות משינויים גם כשזה לא לטובתן.

במסלול הגבוה הן לומדות לשחרר אחיזה בחומר ולסמוך על העולם. הן יודעות לשנות ולהשתנות כשצריך. אומרים שסידהארתא בודהה היה בן מזל שור.

שמש בתאומים

אוויר, משתנה, Gemini

בנות ובני מזל תיאומים הם מהירים, אינטלקטואליים, סקרנים, חברותיים, חדי הבחנה, מורים ומספרי סיפורים. הם מאסטרים בתקשורת, יכולים לדבר על כל דבר עם כל אחד, ובעלי כישורי כתיבה ודיבור מעולים. הם זקוקים לגירויים ואתגרים מנטליים בלתי פוסקים, אוהבים ללמוד על הרבה נושאים, צרכני אינפורמציה מגוונת, ובעלי חוש אמנותי מפותח וסטייל מסוגנן. אנשי תיאומים חווים את העולם דרך הראש שלהם, ולרוב יש להם הרבה מאד רעש בראש. מצד אחד, הם יכולים לבדר את עצמם עם מחשבותיהם, מצד שני, הרעש מסיח את דעתם ומפריע להם להתרכז, לקבל החלטות ולזכור איפה הם שמו את הטלפון. הם אוהבים שינויים והפתעות ויש להם זיק ילדי בעיניים. הם מאד אוהבים ילדים ויש בהם משהו שנשאר תמיד ילדי – הם אוהבים לשחק, בכל גיל. הם אמתיים, ישרים וכנים. ברמה זוגית הם לרוב לומדים להיות נאמנים אחרי הרבה קשרים.

במסלול הנמוך הראש מנהל אותם ודעתם מוסחת, הם מדברים הרבה בלי חיבור ללב ובלי רגישות. הם מקשיבים רק לעצמם. הם צורכים כל כך הרבה אינפורמציה אבל לא יודעים לקבל החלטה ולסמוך על המדריך הפנימי.

במסלול הגבוה הם לומדים להשקיט את הראש, לדבר מהלב, לדבר במידה ולהקשיב. הם לומדים לסמוך על עצמם ולקבל החלטות.

שמש בסרטן

מים, קרדינלי, Cancer

בני ובנות מזל סרטן הן רגישות וחוות את החיים דרך הרגש. הן אוהבות להיות בבית, אוהבות בתים. יש להן טעם משובח באופן כללי ובמיוחד לגבי עיצוב בתים. הן אינטואיטיביות, יש להן תחושות בטן חזקות והן פועלות על פיהן. הן זקוקות לחיבור חזק עם אנשים. הן חברות אוהבות ונאמנות. לאנשי ונשות סרטן חיבור עמוק לחוויה האנושית. הן חשות בסבל האישי והקולקטיבי ולפעמים סוחבות אותו על גבן. לכן, החוויה האנושית שלהן אינה פשוטה, אבל יש בה פוטנציאל התפתחות רוחנית גבוה מאד. הן מרגישות חוסר נוחות תמידית וצריכות לעטוף את עצמן בבדים רכים ונעימים כדי להרגיש נח. ישנן סרטניות בעלות קליפה קשה מבחוץ ורק מי שמכיר אותן מקרוב זוכה לדעת עד כמה הן רכות ורגישות מבפנים. באופן פרדוקסלי הן יכולות להיתפס כנשים קרות. לאנשי ונשות סרטן יש אנרגיה גבוהה מאד לעשיה. הן נשות עסקים מעולות, מוכשרות בכל מה שהן עושות. הן יודעות להזיז עניינים. חשוב להן להרגיש נח עם האנשים שהן עובדות איתם.

במסלול הנמוך הן מנוהלות ע״י הרגשות שלהן. הן מכונת תגובה רגשית. הן טובעות לתוך הקושי והכאב ונוטות להתבכיין.

במסלול הגבוה הן מאסטריות של הרגש ושל החוויה האנושית. הן לומדות לתת מקום לרגש מבלי לתת לו להפעיל אותם. הן לומדות למצוא את השמחה בתוך הכאב של החוויה האנושית. הדלאי לאמה הוא סרטן כפול עם שמש ואופק בסרטן. 

שמש באריה

אש, קבוע, Leo

נשות ואנשי אריה הם מנהיגים, מובילים וכריזמטיים. כמו שהשמש מאירה את העולם, הם מאירים את החדר ברגע שהם נכנסים אליו. הם מאד יצירתיים וססגוניים, אוהבים לחגוג את החיים, אוהבים אור וצבעים, אוהבים להתלבש יפה ולבלות, ואוהבים להיות במרכז הבמה והעניינים. הם נדיבים ובעלי לב רחב. הם אוהבים משפחה וילדים, יש להם חיבור לילד הפנימי שלהם, והם מקרינים המון שמחה ואופטימיות. כיף להיות במחיצתם. נשות ואנשי אריה הם רומנטיים, מלאי תשוקה והחיים שלהם יכולים להתאפיין בדרמטיות. למרות שהם מקרינים המון ביטחון כלפי חוץ, נשות ואנשי אריה זקוקים להרבה תשומת לב והערכה מהסביבה. למעשה, הם לא בטוחים בעצמם כפי שזה נראה.

במסלול הנמוך הם מייצרים דרמות כדי לקבל תשומת לב מהסביבה. הם אגואיסטים ואגוצנטריים. הם מרגישים לא נח עם הצורך שלהם להתבלט אז הם מקטינים את עצמם ואז מרגישים רע ומוציאים את זה על אחרים.

במסלול הגבוה הם יודעים לתפוס את המקום המרכזי שלהם ומרגישים טוב לגבי זה. הם פה בשביל להעיר אותנו, לדרוש מאתנו שנהיה במיטבנו, הם מנצלים את הכישורים הרבים שלהם בשביל להיות בשירות לאחרים.

שמש בבתולה

אדמה, משתנה, Virgo

אנשי ונשות מזל בתולה הן חכמות, אנליטיות, מסודרות, מאורגנות, ופרגמטיות. יש להן יכולת מדהימה לשים לב לפרטים הכי קטנים. הן יודעות לדאוג לעצמן ולאחרים. אנשים מרתקים אותן והן מאד חברתיות וחברותיות. הן אוהבות לעזור לאחרים. הן מאד אינפורמטיביות, יש להן המון ידע והן ורוצות לחלוק את הידע שלהן עם אחרים. הן פה בשביל אחרים, בשביל האנושות. חשוב להן להיות בשירות לעולם ולהרגיש שהן מועילות, שמה שהן עושות הוא בעל ערך. הן מאד ספציפיות ובררניות בבחירות שלהן, שואפות לשלמות בכל מה שהן עושות. הן רואות את כל מה שפגום בכל דבר, ורוצות לתקן את העולם. הן שואפות לטהרה של הגוף, הנפש, הראש, התודעה. הן עוסקות בניקיון וביצירת מרחב נקי, מקודש. הן אוהבות לעסוק באוכל בריא, בתוספי תזונה, צמחי מרפא, ובניקיונות תזונתיים.

במסלול הנמוך יש להן המון ביקורת עצמית וביקורת כלפי אחרים. הן תמיד מרגישות חוסר ביטחון, שהן לא עשו מספיק, או לא מספיק טוב. למרות שזה הכי רחוק מהמציאות. הן מחלקות מידע גם כשלא מבקשים או רוצים אותו. הן חייבות לתקן את כל העולם וקשה להן לחיות עם חוסר השלמות.

במסלול הגבוה הן נהנות מעצם הנתינה שלהן לעולם. הן יודעות מתי ולמי לעזור. הן יודעות שהן עושות הכי טוב שהן יכולות, שהשלמות היא באי השלמות.

שמש במאזניים

אוויר, קרדינלי, Libra

נשות ואנשי מאזניים הם משכיני שלום, אנשי מערכות יחסים, אוהבים להכליל את כולם. חשוב להם שכולם יסתדרו טוב אחד עם השני, שכולם יהיו מרוצים, שתהיה הרמוניה. אוהבים יופי, בעלי חוש אסתטי מפותח, אמנותיים, יצירתיים. לא אוהבים לדבר על עצמם, מעדיפים לדבר על אחרים. יש להם מיליון נקודות מבט בו זמנית ולפעמים זה מבלבל ומקשה על קבלת החלטות. יש להם קסם אישי, פופולריים ומאד חשוב להם שיאהבו אותם. הם חזקים ורגישים. יש להם נטייה לרצות אחרים ולאבד את עצמם בקשרים שלהם. קשה להם לקבל החלטות ולכן הם אוהבים שמחליטים בשבילם. אבל הם גם אוהבים להתווכח בשביל הכיף.

במסלול נמוך הם מחפשים הרמוניה חיצונית, מבולבלים, דעתם מוסחת בגלל הצורך למצוא חן בעיני אחרים. הם לא מסוגלים לקבל החלטות. הם תלויים במערכות היחסים שלהם. הם לא אותנטיים מתוך פחד לאבד את הקשרים שלהם.

במסלול הגבוה הם מוצאים את הדרך להיות עצמם בתוך הקשרים שלהם עם אחרים, מתוך כנות ואותנטיות. הם מוצאים הרמוניה פנימית ואינם אינם תלויים באחרים. הם אמנים, יוצרים ומביעים את עצמם ואת היצירה שלהם.

שמש בעקרב

מים, קבוע, Scorpio

אנשי ונשות עקרב הן בעלות עצמה וכח, מיניות חושניות, הן אינטנסיביות, עמוקות, אוהבות קשר עין, קשרים משמעותיים ועמוקים, ולא סובלות שטחיות. הן מתעניינת בפסיכולוגיה האנושית, בעלות אינטואיציות גבוהות, יודעות לקרוא אנשים, קוראות בין השורות. הן מחפשות חווית חיים עמוקה, חיים בעלי משמעות, אתגרים דרכם יעברו טרנספורמציה. בעלות יכולות חקירה ומיקוד מעולות, ישרות ודורשות יושרה מהאחרים. אוהבות להרגיש בגוף, לעבוד עם הגוף, ליהנות מהנאות חושיות של הגוף, מלאות תשוקה. יש מעט אנשים בחייהן והן מאד נאמנות להם. הן מתמסרות בכל ליבן לכל מה שבחיים שלהן, עבודה, משפחה, זוגיות, חברות.  אנשי ונשות עקרב מודעות לכאב של החוויה האנושית. הן מבינות שברמה הפיזית, עונג וכאב הם אותו הדבר. הן עושות מה שהן רוצות, לא מפחדות מכלום, שום דבר לא עומד בדרכן אל עבר השגת מטרותיהן. הן נמשכות אל הצד האפל של החיים. יש להן עניין באוקולטיזם, בתורת הנסתר, בכישוף. עניין ועיסוק בכל מה שטאבו, שאסור, שלא מדובר, אוהבות ללכת על הקצה.

במסלול הנמוך הן מונעת מתוך פחדים, מנסות לשלוט בכל מי שסביבן ובנסיבות. יש להן תאווה לכסף וכוח, נטייה לשליליות, דרמות, אובססיה ונהנתנות. הן מושכות לחייהן אתגרים ללא הפסקה, ולא מצליחות למצוא שקט ויציבות.

במסלול הגבוה הן ממירות את הפחד לעצמה שקטה, משחררות את הצורך שלהן בשליטה, לומדות להשתמש בעוצמה שלהן לריפוי עצמי ולריפוי של אחרים. הן המרפאות השמאניות. יודעות להגיע לאינטימיות גבוהה עם אחרים.

שמש בקשת

אש, משתנה, Sagittarius

נשות ואנשי קשת הם אופטימיים, שמחים, אוהבים ליהנות מהחיים. הם בחיפוש מתמיד אחר האמת, אוהבים להתנסות בחקר המחשבה. פילוסופית החיים שלהם מעניינת ומגדירה אותם. יש להם תפיסה רחבה, תודעה רחבה. הם אוהבים ללמוד וללמד. תלמידים נצחיים ומורים נצחיים. הם יודעים לראות את התמונה הגדולה. נשות ואנשי קשת מחוברים לתודעת החיים לפיה הכל מושלם בדיוק כפי שהוא, ואנחנו מושלמים בדיוק כפי שאנחנו. יחד עם זאת, הם מבינים ששום דבר לא מושלם ושאף פעם לא נעשה דברים בצורה מושלמת, לכן הם יודעים לקבל קשיים בהומור. הם כנים וישרים, אומרים תמיד את מה שהם חושבים בלי מסננת. מאד רוחניים ומחפשים התפתחות רוחנית. הם לא אוהבים לעשות מה שאומרים להם, צריכים להיות חופשיים, ללכת בדרך שלהם ולעשות את זה בזמנים שלהם. הם לא אוהבים דברים כבדים. אוהבים לטייל, אוהבים את כדור הארץ, אוהבים להיחשף לתרבויות חדשות וצורות חשיבה שונות, אוהבים שינויים. יש להם מערכות יחסים מאד מעניינות, זקוקים להמון חופש אישי במערכות היחסים שלהם.

במסלול הנמוך הם בנהנתנות יתר, הם כנים בצורה בוטה ולא רגישה. יש להם אנרגיה גדולה שעושה בלגן. מסתכלים על דברים מלמעלה, ברמה הפילוסופית, מבלי להיות מעורבים רגשית, מבלי יכולת לפתח אינטימיות.

במסלול הגבוה הם לומדים רוח ופילוסופיה, ומעבירים את הידע שלהם הלאה באמצעות הוראה או כתיבה. הם יודעים להגיד את האמת ברגישות לאחרים, יודעים להיעזר במה שלמדו כדי לא לברוח מהצדדים הכבדים של החוויה האנושית.

שמש בגדי

אדמה, קרדינלי, Capricorn

אנשי ונשות גדי הן שאפתניות, מנהיגות, מצטיינות בכל מה שהן עושות, ופרקטיות. הן אוהבות לעבוד, מאורגנות, רציניות, בעלות הישגים רבים, סטנדרטים גבוהים, ואינטליגנציה גבוהה. אוהבות ספרים טובים, מומחים, מותגים מובילים, חופשות יוקרתיות, הכל באיכות גבוהה. לא מעגלות פינות. אנשי ונשות גדי הן בעלות משמעת עצמית גבוהה. הן יודעות לדאוג לעצמן ולאחרים. הן אוכלות בריא, שומרות על הגוף שלהן ועל הבריאות שלהן. לכן הן תמיד נראות צעירות לגילן. נשות גדי נולדו רציניות, אחראיות ובוגרות. ככל שהן מתבגרות הן נהיות צעירות וקלילות יותר. הן לא אוהבות אירועים חברתיים אלא אם כן הם לשם מטרה. הן מורות נפלאות. קשה להן לבטוח באחרים, ולהאציל סמכויות. במערכות יחסים הן מאד נאמנות, נותנת את כל הלב, מאד פרגמטיות, ויכולות להיות בוסיות.

במסלול הנמוך הן עובדת קשה מדי, בוסיות מדי, מתלוננות כל הזמן שאין להן זמן לכלום ושהן עובדות קשה מדי, אבל לא מוכנות לקבל עזרה כי אף אחד לא יודע לעשות שום דבר טוב כמותן.

במסלול הגבוה הן בשירות לאנושות. הן יודעות את המטרה לשמה הגיעו לכאן והן במסלול הנכון. הן במודעות גבוהה ויש להן כבוד גדול לגוף שלהן. הן גם יודעות לעצור, לנח ולמצוא זמן ליהנות.

שמש בדלי

אוויר, קבוע, Aquarius

נשות ואנשי דלי הם מיוחדים ושונים. הם אוהבים ללמוד, מבריקים, אינטליגנטיים, חכמים, חקרנים, סקרנים וממציאנים. הם רוצים להשתמש בראש שלהם למטרות גבוהות, מתעניינים במדע ובהבנת טבע המציאות, וחושבים מחוץ לקופסא. הם הומניטריים, מהפכנים, עתידניים, מקדימים את זמנם. כנים ללא פשרות, אינטואיטיביים, יצירתיים ומעוררי השראה. הם זקוקים להמון חופש ולהמון ריגושים בחייהם ובעבודתם. הם מורדים במוסכמות, שונאים ללכת בתלם, אוהבים לעשות ההפך ממה שכולם עושים. הם מאד נאמנים לעצמם. קשה להם ליצור חברויות אבל כשהם מתחברים, הם החברים הכי טובים שיש. הם מתייחסים לכל בני האדם כשווים ומסתכלים עליהם בגובה העיניים. הם אוהבים חיי חברה וקהילה אבל גם אוהבים להיות לבד. לרוב יש להם חיים מאד מעניינים ולא שגרתיים. נשות ואנשי דלי הם סוג של חייזרים שבאו לבדוק מה המשמעות של להיות בני אדם. הם אף פעם לא מרגישים באמת שייכים והם חשים בשל כך גאווה אבל גם צער מסוים.

במסלול הנמוך הם מרוחקים רגשית. עקשנים ולא מוכנים לקבל ביקורת. הם מורדים לשם המרד, גם כשזה לא הדבר הנכון עבורם.

במסלול הגבוה הם משתמשים בחכמה שלהם כדי להביא לכאן צורות חשיבה מתקדמות, חדשות, תפיסות עולם, שכלולים טכנולוגיים. הם יוצרים קהילות. הם מביאים לכאן את העתיד ועוזרים לאנושות ולעולם.

שמש בדגים

מים, משתנה, Pisces

אנשי ונשות דגים הם מיסטיות, חולמניות, אידיאליסטיות, רוחניות, ומלאות חמלה לכל חי. יש להן דמיון מפותח והן מאד יצירתיות. היצירתיות שלהן באה לידי ביטוי בעיקר בכתיבת שירה ופרוזה, מוזיקה, ריקוד ועיצוב, אך לא רק. הן עדינות, אדיבות ושונאות להתרגז. יש להן טעם וסגנון מאד ספציפיים. אנשי ונשות דגים פחות מחוברות להוויה הפיזית של הקיום שלהן, אלא יותר להוויה שלהן כנשמה. לכן, הן זקוקות לגבולות, חוקים ומבנה כדי להבין מה מצופה מהן בהתנהלות הארצית. הן מרגישות קצת לא שייכות לעולם, ויש בהן כמיהה לברוח מכאן ולחזור להיות נשמות. לכן יכולה להיות להן נטייה לאסקפיזם. הן פרטיות וסודיות. אוהבות להיות בחברה אבל גם זקוקות לזמן לבד. הן רגישות מאד לסביבה, לכל מה שהן אוכלות, שותות, שומעות, רואות ונושמות. לכן הם סולדות מעודף גירויים ורעשים. הן ספוג אנרגטי, סופחות אנרגיות של כל מי שנמצא בסביבתם. הן בעלות חוש הומור מפותח ומאד מיוחדות. אנשי ונשות דגים רוצות לעזור לכולם, במיוחד לאנשים הכי מוזרים. מאד קשה להן להגיד לא ולשים גבולות.

במסלול הנמוך הן כמו שני דגים ששוחים בכיוונים מנוגדים. אחד רוצה חברה, השני רוצה לבד, האחד רוצה ליצור השני רוצה לבהות. חווית חיים מבלבלת. הן לא מכבדות את הרגישות של עצמן ולא יודעות להציב גבולות בקשרים שלהן עם אחרים ובכך פוגעות בעצמן. הן חיות באסקפיזם.  

במסלול הגבוה הן ברמה הרוחנית הגבוהה ביותר. הן פה בשביל לשרת את העולם, את האנושות. יש להן רגליים על הקרקע. הן לא שיפוטיות, הן מבינות את כולם, עוזרות לכולם, אבל גם יודעות להציב גבולות. העזרה שהן מעניקות ממלאת ולא מרוקנת. הן מכבדות את הרגישות שלהן ויודעות לקחת זמנים לבד במידה הנכונה.

 

דילוג לתוכן