את מי את מנסה להרשים? כוחה של הבעה ויצירה אוטנטיות

אוקטובר 15, 2022

זהו השבוע האחרון של עונת המאזניים, לפני שהשמש עוברת לעקרב ביום ראשון הבא, 23 באוקטובר.
 
דיברנו הרבה על מאזניים כמזל של מערכות יחסים. אבל מאזניים זה לא רק זה. מאזניים הוא גם מזל של ביטוי עצמי וביטוי אמנותי.
 
כשהכנתי את ההרצאה שלי על איך למצוא את מטרת הכתיבה שלך באמצעות אסטרולוגיה, שהעברתי בכנס עולם הכותבים בשבוע שעבר, לא הופתעתי למצוא הרבה סופרים, מוזיקאים ואמנים גדולים עם מאזניים חזק במפה שלהם. לאגאתה כריסטי, בוב דילן, קוקו שאנל, הרמן הסה, לואיס קרול ואופרה ווינפרי יש רום שמיים במאזניים.
 
רום השמיים מייצג את האישיות הציבורית ואת היעוד המקצועי. 
 
רום שמיים במאזניים מציין שמטרת העבודה והיצירה שלך היא להביא יופי, שלווה והרמוניה לעולם.
 
לואיס קרול לא רק כתב את עליסה בארץ הפלאות, אלא גם אייר אותה. הרמן הסה, מחבר סידהרתה, שזכה בפרס נובל לספרות, היה גם צייר. כשקוראים את הספרים שלו, מרגישים בתוך ציור. 
 
אגתה כריסטיס, סופרת הסיפורת הנמכרת ביותר בכל הזמנים, כתבה תעלומות צבעוניות. הבלש שלה, הרקול פוארו הוא אדם חביב בסגנון מאזניים, בניגוד לשרלוק הולמס העמוק והאפל, למשל.
 
לסטינג יש שמש וירח במאזניים. לג'ון לנון יש שמש ומאדים במאזניים. לאוסקר ווילד יש שמש וונוס במאזניים. לוויליאם שייקספיר יש ירח במאזניים. לג׳יי קיי רולינג יש חמישה כוכבים בבית השביעי, שנשלט על ידי מאזניים. דברה סילברמן, המורה שלי, ומחברת האלמנט החסר, יש אופק במאזניים. לשהרה בלאו, חברתי היקרה, מחברת רב המכר הבינלאומי האחרות, יש אופק במאזניים.
 
העניין עם מאזניים הוא שהם נוטים להיות מוסחים מהצורך שלהם למצוא חן, להקסים ולהיות ופופולריים. אבל כשהם לומדים לאהוב את עצמם ומפסיקים להזדקק לאישור מבחוץ, הם יכולים להתחבר למעיין היצירה הפנימי שלהם.
 
כולנו מחפשות אישור של מישהו. זה יכול להיות הורים, שותפים, אחיות, חברות, מאהבים, ומאהבים לשעבר. לפעמים אנחנו רוצות להוכיח את עצמנו בפני אנשים שפגעו בנו. אנחנו רוצות להראות להם כמה אנחנו מדהימות וכמה הם הפסידו בכך שלא רצו אותנו. לפעמים זה אפילו לא אנשים אחרים שאנחנו רוצות להרשים, אלא הרעיון שיש לנו על האנשים האחרים האלו בראש שלנו.
 
במיוחד היום, עם המדיות החברתיות, אנחנו רוצות לקבל יותר לייקים, תגובות והכרה בכך שמה שאנו מביאות לעולם הוא בעל ערך, שאנחנו בעלות ערך.
 
במשך שנים רבות עבדתי בתפקידים פיננסיים כי ידעתי שזה יגרום לאבא שלי להיות גאה בי. גם כשלא הסתדרנו, גם כשבקושי דיברנו, גם כששנאתי אותו, עדיין היה בי צד שרצה להראות לאבא שלי שאני יכולה להצליח באופן שהוא יכול היה להעריך.
 
כשעזבתי את הקריירה הפיננסית שלי כדי להיות מורה ליוגה ושותפה בסטודיו ליוגה, אבא שלי היה גמור מזה. אבל במהלך שנות הוראת היוגה שלי, כשהרגשתי ממומשת, יכולתי סוף סוף לסלוח לאבי ולהתקרב אליו. בסופו של דבר הוא ראה את ההשפעה החיובית שיש לחיי החדשים עליי, והודה שהוא שמח שעשיתי את המעבר הזה.
 
המורה שלי דברה סילברמן אומרת שלקח לה שנים להפסיק להזדקק לאישור של אחרים. אני חושבת שזה גם משהו שמגיע עם הגיל והחוכמה. בשלב מסוים את מבינה שתמיד יהיו כאלו שיאהבו אותך וכאלו שלא.
 
כל אחת מאיתנו היא יצירה אמנותית של היקום. נועדנו לבטא את עצמנו באופן שישקף את הייחודיות שלנו. זה מה שמאזניים כאן כדי ללמד אותנו.
 
כשאת מתחברת לכוח של ביטוי עצמי אותנטי, את מרגישה אחת עם היקום, את מגשימה את מטרתך, את מביאה הרמוניה ושלום לעולם, ואת עושה את זה ללא מאמץ.
 
היוגה סוטרה של פטנג'לי, אחד הטקסטים היוגיים החשובים ביותר, אומרת "שלמות באסאנה מושגת כאשר המאמץ לבצע אותה הופך ללא מאמץ וההוויה האינסופית שבפנים מושגת."
 
מאמץ חסר מאמץ הוא מה שקורה כאשר אנו מתחברות לאמת הפנימית שלנו.
 
ביטוי עצמי אותנטי לא אומר בהכרח שאת נדרשת להיות עירומה, באופן מטפורי. מותר לך לבחור אילו חלקים מעצמך לחשוף ואילו לשמור בפרטיות. אבל את כן נדרשת להיות בפתיחות ובכנות לגבי מה שאת מחליטה לשתף.
 
במהלך השבוע הזה שאלי את עצמך:
 
  • האם דעתי מוסחת מכך שאני מנסה לרצות או להרשים מישהו בחיי?
  • מהי מטרת הביטוי העצמי שלי?
  • מה אני רוצה ליצור או להביא לעולם?
  • כיצד אוכל להתקרב להגשמת המטרה היצירתית שלי?
  • האם הביטוי העצמי שלי אותנטי?
 
זהו שבוע מצוין לכתיבה עצמית. את יכולה לכתוב על אחד מהנושאים המוצעים כאן, או על כל דבר שתרצי. היצירתיות שלך תהיה בשיאה בימים שלישי ורביעי כשהירח באריה.
 
שיהיה לך שבוע נפלא,
 
באהבה,
 
יעל
דילוג לתוכן