זמן ליהנות מכוחה המאיר של שיחת נפש 

יוני 10, 2023

ביום שני הקרוב אני יוצאת לחופשה לכבוד יום הולדתי ה 50. העדכון השבועי הזה מכסה את השבועיים הקרובים כי לא אכתוב בשבוע הבא.

אני אחגוג את יום הולדתי ב-17 ביוני, עם משפחתי בהוואי, שם אפגוש חבר תאום נפלא שלא פגשתי מימיי. קוראים לו צ'אק מילר, והוא מורה ידוע ליוגה, ובעלה לשעבר של חברתי ומורתי היקרה, מתי עזרתי, שעזבה את עולמנו במפתיע לפני כמעט ארבע שנים.

כפי שאוהבים לעשות אנשי מזל תאומים, צ'אק ואני עיבדנו את הכאב על אובדן מתי במיילים ארוכים אחד לשני. בכל פעם שאני כותבת לו, המילים פשוט פורצות מתוכי, כמו מפל. לפעמים אני מתנצלת על המיילים הארוכים שלי, והוא תמיד עונה, "את אף פעם לא יכולה לכתוב יותר מדי".

צ'אק מעולם לא פגש אותי, אבל הוא מכיר אותי טוב יותר מרוב האנשים בעולם. תמיד הרגשתי נוח לכתוב לו הכל, אפילו את הפחדים הכי עמוקים שלי והסודות הכי אפלים שלי. נהניתי מהקבלה שלו, ומנקודת המבט החכמה שלו על הדברים. זהו חיבור קסום, של הבנה והיכרות עמוקה.

מזל תאומים הוא מזל של אחים ואחיות. כפי שאני רואה את זה, זה מתייחס גם לקשרים נשמתיים ולאו דווקא לקשרי דם. לפעמים את פוגשת מישהו ויש תחושה מיידית של בית. לפעמים האופן שבו אנחנו מנהלות את  השיחה מאפשר חיבור כזה.

עונת מזל תאומים כאן כדי ללמד אותנו איך להגיע לקשרים נשמתיים עם אחרים.

השבוע אנחנו מתקרבות למולד הירח במזל תאומים, שיהיה ביום ראשון הבא, 18 ביוני. הירח ייכנס למזל תאומים כבר ביום חמישי, 15 ביוני, כך שיהיו שלושה ימים של תאומים כפול באוויר. אלו ימים מצוינים ללמוד לשלב את שיעורי מזל תאומים בחיינו.

ביום רביעי ה-21 ביוני, היום הארוך בשנה, השמש עוברת למזל סרטן. כאשר אנרגיית מזל תאומים משולבת עם אנרגיית מזל סרטן, אנו יכולות לקבל שיחה עמוקה.

לאחרונה פגשתי שני אנשים שונים שטענו שלרובנו קשה ליצור שיחות אמיתיות, כנות ועמוקות.

שיחה טובה יכולה להיות מאירה. היא עוזרת לנו להתחבר לחלקים של עצמנו ששכחנו. המילים של האדם השני יכולות להיות אלומת אור שגורמת לנשמה שלנו לזהור אם אנחנו פתוחות מספיק לקבל אותן.

ההתרגשות הגדולה ביותר של השבוע שלי הייתה שהראיון שלי עם סורן ברגנדל (אריק, "אמילי בפריז") פורסם באלפנט ג׳ורנל. כשפגשתי את סורן לראיון, למרות שהתרגשתי בטירוף, הרגשתי נח כבר מההתחלה.

בסוף הראיון, סורן ציין שגרמתי לו להרגיש נח. כשניסיתי לחשוב מה תרם לתחושת הנינוחות של שנינו, זה לקח אותי לתחילת השיחה שלנו.

פתחתי בכך ששאלתי אותו איך היה סוף השבוע שלו. הוא סיפר לי על ביקור אצל אמו שגרה ליד חופי דנמרק. לאחר מכן הוא שאל על סוף השבוע שלי. יכולתי פשוט להגיד שהיה לי סוף טוב, או משהו כללי שישמע מקובל. אבל החלטתי לשתף אותו בזה שהייתי חולה ונאלצתי להישאר במיטה. אפילו ציינתי שאולי אצטרך לקנח את האף במהלך הפגישה שלנו.

חלק אחד שלי אמר לי שאני משוגעת ולא מקצועית. מי מדבר על קינוח אף בראיון עם שחקן מפורסם? אבל האמת היא שהרגשתי שאני מדברת עם אח נשמה, אז הרשיתי לעצמי להיות פגיעה. ההתחלה המאוד כנה, ישירה ופתוחה הזו נתנה את הטון לראיון כולו.

אנשי מזל תאומים, כמו אנשי שאר מזלות האוויר, מרגישים קצת זרים ובודדים. יש לנו צורך עז להרגיש אהובים ומקובלים על אחרים, להרגיש שאנחנו שייכים. פגיעות היא אחד השיעורים הגדולים שבני מזל תאומים צריכים ללמוד. ככל שאנחנו מרשים לעצמנו להיות פגיעים יותר, כך אנו מרגישים יותר מחוברים ופחות בודדים.

כשאנחנו מדברות עם אנשים מנקודת המבט של היותנו נשמות אחיות, אנחנו יכולות לדמיין שאנחנו יושבות יחד בנוחות של הסלון שלנו, לובשות פיג'מה, וחולקות קערה ענקית של פופקורן. אינטימיות כזו מסירה את ההגנות שלנו בצורה בריאה שמעודדת שיחות מאירות לב.

הסיבה שבגללה צ'אק ואני פיתחנו ידידות כה עמוקה היא שהתחלנו לדבר על מוות. הפגיעות הייתה שם כבר מההתחלה.

במהלך שיח, יש לרובנו נטייה לחשוב על איך להגיב בזמן שהאדם השני מדבר, כך שאנחנו לא באמת מקשיבות. אנחנו לפעמים נסחפות עם המחשבות שלנו ולא שמות לב. האדם השני חש בחוסר הקשב שלנו ונסוג. השיחה נשארת רדודה ומשעממת.

בתור בת מזל תאומים שראשה עובד שעות נוספות, לקח לי שנים של תרגול להקשיב באמת לאחרים כשהם מדברים. עכשיו אני מקשיבה מעולה. אני סומכת על עצמי שאדע בדיוק איך להגיב כשהאדם השני יסיים לדבר.

לכבוד מולד הירח הקרוב במזל תאומים וסיום עונת מזל תאומים, כתבי על הנושאים הבאים:

 • מתי הייתה לי בפעם האחרונה שיחה מאירה ומרתקת עם מישהו?
 • האם אני נוטה לחשוב איך להגיב כשהאדם השני מדבר, או שאני באמת מקשיבה?
 • עד כמה אני פתוחה ופגיעה בשיחות שלי עם אחרים?
 • האם יש אנשים בחיי שאני מחשיבה כנשמות אחיות שלי?

הפעם, אני מציעה גם תרגיל מעשי:

 • חשבי על מישהו חדש יחסית בחייך שהיית רוצה להתקרב אליו. הפגשי איתו או איתה באופן אישי או וירטואלי לשיחה פתוחה, פגיעה, ומלאת נשמה. שתפי אותי איך זה הלך.

אם את עדיין לא עוקבת אחרי באינסטגרם, אני מזמינה אותך להצטרף אלי לשם, היכן שאפרסם כמה עדכונים ותמונות מהחופשה שלי, וגם כתבת יום הולדת מיוחדת שתתפרסם באלפנט ג׳ורנל.

אני ממליצה לך בחום לבדוק את הראיון שלי עם סורן, שהוא אדם מרתק ומעורר השראה. הוא שחקן, זמר, כותב שירים ואסטרולוג! הוא עושה מדיטציה פעמיים ביום, מקדיש את חייו לתמיכה בצעירים במצוקה, ומקדם גינון כפעילות פנאי. בשיחה שלנו דיברנו על אסטרולוגיה, רוחניות, עולם הבידור, אהבה, רומנטיקה, גיוון, איך אבולוציה אישית יכולה לעזור בפתרון קונפליקטים גלובליים ועוד.

הודעות חשובות:

מה לשאול את עצמך לפני שאת מקבלת עיצה?

 בסטמסטר הקיץ הקרוב אהיה מנטורית בתוכנית הכתיבה של אלפנט ג׳ורנל עם ווילון לואיס, סופר, מייסד והעורך הראשי של אלפנט, ומארח Walk The Talk Show. אפשר להירשם דרך הלינק כאן. הקורס מתחיל ב 21 ביולי ונמשך עד ה 25 באוגוסט. הוא כולל מפגשי לייב עם ווילון בכל יום שישי בשעה 7 בערב שעון ישראל, ומפגשים עם מנטורים במהלך השבוע שאפשר להשתתף בהם באופן חופשי. מאד מקווה לראותך שם.

לפרטים והרשמה. 

 

סדנת יוגה ואסטרולוגיה - איזון אנרגית השמש

בסדנה זו נתבסס על חכמת היוגה והאסטרולוגיה כדי לחזק את החיוניות, הביטחון ואת הנלהבות שלנו מהחיים. 

הסדנה מתקיימת בסטודיו ליוגה בלאק מאונטיין. 1 ביולי מ 3 עד 5 אחה״צ. 

להרשמה

פרטי אסטרולוגיה לשבועיים הקרובים:

האירועים הגדולים של השבועיים הקרובים: מולד ירח במזל תאומים ב-18 ביוני. השמש עוברת למזל סרטן, 21 ביוני.

אספקטים של השבועיים הקרובים: שמש בריבוע לנפטון, שמש במשולש לשבתאי מה 18 ביוני.

פרטים נוספים:

 • יום ראשון, 11 ביוני, שמש ומרקורי במזל תאומים, ירח במזל טלה, ונוס ומאדים במזל אריה.
 • יום שלישי, 13 ביוני, ירח נכנס למזל שור.
 • יום חמישי, 15 ביוני, ירח נכנס למזל תאומים. 3 גופים שמיימיים במזל תאומים.
 • יום ראשון 18 ביוני, מולד ירח במזל תאומים, ירח נכנס לסרטן.
 • יום שני, 19 ביוני, מתחילה טרום-נסיגה של ונוס.
 • יום שלישי, 20 ביוני, ירח נכנס למזל אריה. 3 גופים שמיימיים במזל אריה.
 • יום רביעי, 21 ביוני, שמש נכנסת למזל סרטן.
 • יום שישי, 23 ביוני, ירח נכנס למזל בתולה.

עד שנשתמע בעוד שבועיים,

באהבה גדולה,

יעל

דילוג לתוכן