השבוע האחרון של עונת העקרב – איך לעבוד עם הרצונות שלא השגת וחוסר האמון שלך בצורה שמביאה ריפוי

נובמבר 12, 2022

זהו השבוע האחרון של עונת מזל עקרב. ביום שלישי בשבוע הבא, 22 בנובמבר, השמש תיכנס לקשת. נתחיל להרגיש את המעבר לקשת כבר השבוע, כאשר ונוס ומרקורי יעברו מעקרב לקשת ברביעי וחמישי.

אתמול בערב הוזמנתי לקירטן שנערך בביתם של אנשים עם נשמות ענקיות. החדר התמלא במרפאים, מוזיקאים ויוצרים, שבאו להתחבר באמצעות שירה וריקוד. הקהילה התאבלה על מותה של נפש צעירה. שרנו והתפללנו עבורה.

בשלב מסוים ביקשו ממני לשיר שיר בעברית. כמורה ליוגה נהגתי לשיר סנסקריט לתלמידים שלי, אבל מעולם לא שרתי בעברית לאנשים שאני לא מכירה, שלא לדבר על כך שהם לא יודעים עברית. ברור שהתרגשתי מהמעמד.

תוך כדי השירה התמקדתי בנר שדלק באמצע החדר לזכר הנשמה שנפטרה. כל מה שרציתי זה לרפא אותה, לרפא את המשפחה שלה, לרפא את החדר, לרפא את העולם.

הדרך הגבוהה של עקרב היא ריפוי. כדי להביא ריפוי, צריך לעבור דרך האפלה ולצאת משם. צריך להכיר בפצעים שלך ולרפא אותם. צריך לדעת שכאב הוא חלק מהחיים. לא משנה כמה את מפותחת, את לא יכולה לברוח מזה.

המורה הבודהיסט הטיבטי צ׳וגיאם טרונגפה, דיבר על חומרנות רוחנית. זו האמונה שלנו שכנשים רוחניות אנחנו יכולות להגיע להארה ולברוח מכאב. אבל האמת היא שאין אפשרות כזו.

"עלינו להודות בכאב הידוע והמוכר הזה. זהו כאב מוחשי. אנחנו לא יכולים להגיד שזה כלום".

~ צ׳וגיאם טרונגפה, שאגת האריה.

לפעמים אני מקנאה באחרים ומרגישה שהם השיגו כל מה שרצו, בעוד שאני לא. לפעמים אני שואלת את עצמי אם אני יכולה לתת ערך לאחרים בזמן שלא השגתי את כל מה שרציתי.

האמת היא שכל המורים הגדולים ומעוררי ההשראה, נמצאים בתהליך מתמיד של ריפוי והבנת הדברים.

מה שהופך מישהי למורה טובה, מטפלת טובה, מרפאה טובה או אסטרולוגית טובה, זה לא שהיא פתרה את כל הבעיות שלה. זו העובדה שהיא לא פתרה את כל הבעיות שלה, ובכל זאת, היא מצאה שלום עם הכאב.

אולי את מצליחה בקריירה שלך, אבל את לא מצליחה במערכות יחסים. אולי את מאסטרית של מערכות יחסים, אבל את לא יודעת איך להרוויח כסף. תמיד יש משהו שאת רוצה רוצה ואין לך.

עקרב הוא מזל של רצונות. המהות של מזל עקרב היא השתוקקות לדבר.

כל כך הרבה פעמים אנחנו מרגישות רע עם מה שאנחנו רוצות.

לאחרונה התחלתי לעבוד עם יומן בודהה הקטן, מאת לורי דשן. אני ממליצה עליו בחום. אחת ממשימות היומן הראשונות בספר, הייתה לזהות את החולשות שלי ולראות באיזה אופן הן מהוות חוזק.

החולשה הראשונה שחשבתי עליה, הייתה הרעב המתמיד שלי. אני תמיד רוצה משהו שאין לי. שנים רציתי אהבה. כשמצאתי אהבה, רציתי ילד. כשהיה לי ילד רציתי הגשמה. כשהגעתי להגשמה, אני רוצה להוציא ספר. כשאוציא ספר, ארצה להוציא רב מכר.

הרעב הזה תמיד רודף אותי. זה אף פעם לא נותן לי שקט נפשי. תמיד יש תחושה שאין לי את מה שאני רוצה. אני חיה באי שביעות רצון תמידית.

הרגשתי שזו חולשה רעה כל כך, שאין בה שום חוזק.

אבל אז הבנתי שהרעב הזה הוא מה שמניע אותי. בלי הרעב הזה, לא הייתי עושה את כל הדברים הנפלאים שעשיתי. לא היו לי את כל ההישגים והחוויות הגדולות שלי. לא הייתי בעמדה של מרפאה.

הדרך הגבוהה ביותר של מזל עקרב היא להשתוקק למען ריפוי.

אין שום דבר רע ברצונות. אני תמיד אומרת את זה ללקוחות שלי ולחברות שלי. אבל אני עצמי לא שמתי לב כמה רע אני מרגישה לגבי הרצונות שלי. התחושה הרעה הזו הייתה כנראה הדבר היחידי שחסם אותי מלהגשים את שאיפותיי.

האנשים הכי מודעים ומפותחים שאני מכירה, תמיד רוצים עוד משהו.

החולשה השנייה שלי הייתה חוסר אמון.

בעידן החדש, אנו מצופות לסמוך על כך שהיקום תומך בנו. שאם נעשה כמיטב יכולתנו וניתן את כל מה שיש לנו, אז הרצונות שלנו יתגשמו. ואם הם לא יתגשמו, משהו אפילו יותר טוב יקרה לנו. זוהי צורת המחשבה של קשת.

לעתים קרובות אני חושבת על שנות הרווקות שלי. כמה קשה היה לעבור שנים של שיברונות לב ואכזבות. אילו רק ידעתי שיום אחד אפגוש את אהבת חיי, יכולתי ליהנות כל כך הרבה יותר מהשנים האלו.

החלטתי לבטוח שמה שקרה לי עם אהבה יקרה לי עם כל השאר בחיים. גם אם אתבדה, לפחות איהנה מהשנים האלו ולא אבזבז אותן על דאגות וספקות.

אבל תחושת האמון הזו יכולה לפעמים לשמש כמנגנון בריחה מכאב. חוסר אמון יכול להיות אמיתי. זה מראה לנו את הכאב שלנו ומאפשר ריפוי. אנחנו יכולות לרפא את הכאב שלנו רק כשאנחנו מכירות בו.

השבוע שאלי את עצמך:

  • מה אני באמת רוצה לעצמי? האם אני יכולה להיות כנה לגבי זה בלי להרגיש שהרצונות שלי אינם רוחניים? האם אני באמת יכולה להבין שהרצונות שלי הם הכוח המניע שלי, שיכול לקחת אותי לאן שאני רוצה להגיע?
  • האם יש לי פצעים או כאבים הזקוקים לריפוי? איך אני יכול לרפא אותם?
  • האם יש מישהו אחר בחיי שזקוק לריפוי או תמיכה? איך אני יכולה לעזור?
  • האם אני משתמשת באמון כמנגנון בריחה מכאב? האם אני יכול להכיר בכאב הזה ולרפא אותו?

שיהיה שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן