שמש ומולד ירח בבתולה – למדי לעבוד עם הביקורת העצמית שלך בצורה מיטיבה

אוגוסט 20, 2022

השבוע אנחנו נפרדות מאריה הנלהב, הרומנטי והדרמטי
.
תחשבי על דבר אחד שלמדת מעונת האריה הזו. 
 
אני למדתי לקבל את חוסר הביטחון שלי בכתיבה. מצאתי גם את הציטוט מעורר ההשראה הזה שמסביר בצורה מושלמת למה אנחנו לא צריכות לפחד לזהור:
 
"זה האור שלנו, לא החושך שלנו, שהכי מפחיד אותנו. אנחנו שואלות את עצמנו, מי אני שאזהר, שאהיה מדהימה, מוכשרת, מופלאה? בעצם, מי את שלא תהיי? את ילדה של אלוהים. כשאת משחקת שאת קטנה זה לא משרת את העולם. אין שום דבר מואר בלהתכווץ כדי שאחרים לא ירגישו חוסר ביטחון סביבך. כולנו אמורות לזהור, כמו ילדים". ~ מריאן וויליאמסון
 
היום השמש נכנסת לבתולה. ביום שישי הירח ייכנס לבתולה ובשבת יהיה מולד ירח בבתולה.
 
למרות שבתולה היא מאוד ארצית, יש בה משהו מיסטי וקסום. בתולה מגלמת את האנרגיה של מי שרוצה לשרת אחרים. היא באמת לא יכולה אחרת. היא רואה כל מה שלא בסדר בעולם, והיא רוצה לתקן אותו. היא חכמה מעבר למילים ויכולה לעשות סדר בכאוס הגדול ביותר.
 
לבתולה חייבת להיות מטרה, היא חייבת לעשות משהו משמעותי. היא צריכה סיבה טובה לקום בבוקר, והיא צריכה להתעייף מספיק כדי שתוכל לישון טוב. זה לא קשה לעייף בתולה, תמיד יש כל כך הרבה מה לעשות. היא צריכה לנקות, לארגן, לשלם את החשבונות, לכתוב, ללמד, לעבוד, להתאמן, לבשל, לגנן, למדוט ולעזור לכל הסובבים אותה. 
 
אלו השיעורים החשובים של בתולה לשבוע הקרוב:
 
שאלי את עצמך, איך אני יכולה להיות בשירות לאחרים? להיות בשירות לא אומר שאת צריכה לשים את עצמך או את הצרכים שלך בסדר עדיפות אחרון. את גם לא צריכה לשנות את מה שאת עושה כרגע.
 
להיות בשירות זו התכווננות. את יכולה לכתוב ספר כדי להצליח או לכתוב כדי להצליח וכדי לעורר השראה בקוראים שלך, או ללמד אותם משהו בעל ערך. להיות בשירות לא אומר שאת צריכה לא לרצות הצלחה. אל תשכחי את שיעורי האריה שלנו. 
 
כשדברים נקיים, מאורגנים ומטופלים, זה מביא שקט לראש ולנשמה. דאגי לגוף שלך, לבריאות שלך, לאוכל שלך, לשינה שלך. טפלי בענייני המיסים והכספים שלך. השקי את הצמחים שלך או הימנעי מלהחזיק צמחים אם, כמוני, את יודעת שאת לא יכולה לטפל בהם. מצאי את הדרך הייחודית שלך להיות מאורגנת.
 
למדי לעבוד עם הביקורת העצמית שלך. רובנו נוטות לבקר את עצמנו יותר מדי. יש לנו קול מרושע בראש שכל הזמן אומר לנו שאנחנו לא מספיק טובות או שלא עשינו מספיק טוב.
 
אנחנו נוטות להלקות את עצמנו על כל טעות שעשינו. פעמים רבות, אנחנו אפילו לא עושות טעות, אבל אנחנו מחליטות שכן.
 
חשוב להיות מסוגלת לבקר את עצמך ואת העשייה שלך, אבל רק אם זה באופן מועיל. 
 
ביקורת עצמית מועילה אם היא עוזרת לנו לשפר את עצמנו ואת מערכות היחסים שלנו עם אחרים.
 
פעמים רבות, ביקורת עצמית היא הרסנית. זה לא עוזר לנו; זה פשוט גורם לנו להרגיש נורא.
 
לגרום לעצמך להרגיש רע לא עוזר לך או לאף אחד. זה לא עוזר לך להיות בשירות, להיפך. זו הסיבה שכאשר המבקר העצמי שלך מגיע, את חייבת להיכנס לעמדת המתבונן.
 
אם מישהו או משהו גורמים לך להרגיש שאת לא ראויה מספיק, דעי שהשפעה הזו אינה בריאה. בדיוק כמו שאוכל יכול להביא בריאות או מחלה, כך גם המחשבות שלנו.
 
לעולם אל תסמכי על הקול בראש שלך שאומר לך "את לא טובה". הזכרי לעצמך שזה רק קול ושהוא רוצה לעזור לך, אבל הוא לא יודע איך. עזרי לקול הזה לעזור לך.
 
תאמרי למבקר העצמי שלך, "אל תגיד לי שהייתי נוראה, תגיד לי איך להיות טובה יותר בפעם הבאה. אל תגיד לי שאני לא מספיק טובה, תגיד לי איך אני יכולה להשתפר. אל תגיד לי שלא עשיתי מספיק, כי עשיתי כמיטב יכולתי, ונתתי כל מה שהיה לי, וזה חייב להיות די והותר".
 
 
אשמח לשמוע ממך איזה שיעור של אריה בחרת לשלב בחייך ועם איזה שיעור של בתולה בחרת לעבוד. 
 
שיהיה שבוע נפלא,
 
באהבה,
 
יעל
 
דילוג לתוכן