שמש במזל עקרב – איך להפוך את החושך לאור

אוקטובר 21, 2023

השבוע שאלתי את עצמי שוב ושוב, איך אני אמורה להתמודד עם החשכה הזו? איך כולנו אמורות להתמודד איתה?

אני מרגישה כמו אישה שנאנסה, והעולם חוגג את האונס שלי. האנס שלי מקבל תמיכה ועידוד מכל עבר. יותר מזה, מגנים אותי על כך שניסיתי להגן על עצמי ופגעתי באנס שלי תוך כדי.

התגובה הטבעית ביותר הייתה להשמיע את קולי. כתבתי והצגתי את עמדתי. אבל העריכות והתגובות הוציאו אותי מדעתי. מצאתי את עצמי נכנסת למלחמה שאכלה אותי בלי מלח.

כאן באשוויל, החיים ממשיכים כרגיל. אנשים מחייכים זה לזה ברחוב, בסטודיו ליוגה או בבית הקפה המקומי. לא יכולתי לחייך לאף אחד. לא יכולתי ליהנות מכלום. הייתי מלאה בכעס, פחד ותסכול. הרגשתי כאב עצום, בלתי נסבל.

השבוע השמש מצטרפת למאדים ולמרקורי במזל עקרב. אין שום מזל שיכול לעזור לנו להבין את החשכה כפי שעקרב יכול. מזל עקרב נשלט על ידי פלוטו ופלוטו הוא כוכב הטרנספורמציה. הוא הופך פחד לכוח, חושך לאור, כאוס להרמוניה, שנאה לאהבה.

אבל כדי שפלוטו יעשה זאת, עלינו קודם כל להיות עם החוויה שלנו. אנחנו צריכות להרגיש את הכאב, הצער, הפצעים, הכעס, והתסכול.

האיש שלי אמר לי השבוע שהוא גאה בי שלא ברחתי, שלא התנתקתי רגשית. באמת חייתי את החשכה עם כל תא בגוף שלי. השבוע הראשון אחרי האסון של ה 7 באוקטובר היה יותר מדי, נאלצתי להקהות את החושים באסקפיזם. אבל השבוע הייתי מוכנה להתמודד עם המציאות ולהסתכל לה בעיניים. וזה היה חשוך וכבד כמו שלא היה מעולם.

במהלך שיעורי היוגה שהשתתפתי בהם בשבועיים האחרונים, המוזיקה הייתה עמוקה, שמאנית ואפלה. זה התאים מאד למצב הרוח שלי. אבל בשיעור ביום שישי האחרון, המורה שלי השמיע מוזיקה שמחה יותר. שיר אחד במיוחד הזכיר לי סצנת מסיבה. בעיני רוחי, רקדתי בפסטיבל נובה, שמחה וחופשיה. ואז הגיעו המחבלים וירו בי למוות. המומה מהחוויה, חזרתי אל החדר, לנשימה שלי, לגוף שלי. עדיין בחיים. נשארתי באסנה, חזקה ויציבה. בשבילי, בשביל כולם.

כמה אסאנות מאוחר יותר, הרגשתי שאני נהנית מהשיעור, נהנית מהמוזיקה. האם מותר לי ליהנות? כל כך הרבה הרוגים, כל כך הרבה פצועים. מאות עדיין מוחזקים כבני ערובה, כולל תינוקות, ילדים, נשים וזקנים. איך יכולתי לאפשר לעצמי להרגיש שמחה?

חשבתי על סבתי מצד אבי, רחל. לא הכרתי אותה טוב כי היא נפטרה כשהייתי בת שש. אבל אני זוכרת אותה כאישה רעה ורגזנית. היא תמיד הייתה מרירה; חיוך מעולם לא פקד את פניה. היא הייתה מרושעת לאבי ולאמי. לא היה אכפת לה כל כך ממני ומאחי. אין לי שום זיכרון של חיבוק או גילוי של חיבה מצידה.ֿ

רחל שרדה את אושוויץ בזכות זה שאכלה ג'וקים.

אני לא רוצה להיות כמו רחל. אני לא רוצה שהבן שלי יחיה עם אמא שלא יכולה לחייך או למצוא שמחת חיים. אני מסרבת לתת לחושך למלא את נשמתי.

אני חושבת על הנשמות הצעירות שנרצחו באכזריות בפסטיבל נובה. אני יודעת שהן רוצות שאני ארקוד עבורן, שאוהב עבורן, שאחגוג עבורן את החיים. זה הדבר הקשה מכל. למצוא שמחה בימים אפלים אלו. אבל אין לי ברירה. אין לנו ברירה.

זה מה שעקרב כאן כדי ללמד אותנו. ככל שאנו מרשות לעצמנו לחוש כאב, פחד, כעס ותסכול, כך קל יותר לקום ולחייך. להתרומם ולמצוא שמחה. כי אם אנחנו לא יכולות לעשות את זה, החושך ניצח. חמאס ניצח. ואנחנו לא יכולות לתת לזה לקרות.

אסור לנו לשמוח מתוך ניתוק, כי אז הכאב נשאר בפנים והחיוך מזויף.

השבוע שאלי את עצמך עד כמה את מתנתקת ועד כמה את מאפשרת לעצמך להתחבר לחשכה הפרטית שלך ולחשכה הכללית שבעולם. שבי בשקט והיכנסי לתוך הגוף שלך. אפשרי לפחד, לכעס, לכאב ולצער לשכון בך. עם חמש עד שש פלנטות באלמנט מים השבוע, אנחנו חייבות להתחבר לרגשות שלנו. אבל אם תאפשרי מקום לחשכה תוכלי להפוך אותה לאור.

תרגול אחד שעוזר לי בימים קשים אלו הוא מודרת הלב האמיץ. תוכלי למצוא פרטים על איך לתרגל אותה כאן.

אירועים אסטרולוגיים השבוע:

אירוע השבוע: שמש עוברת ממאזניים לעקרב, שני 23 באוקטובר.

אספקטים השבוע: מאדים בצמידות לשמש, שבתאי במשולש לשמש, פלוטו בריבוע לשמש. צדק מול השמש החל מיום רביעי, 25 באוקטובר.

אלמנט דומיננטי: מים.

אלמנטים חסרים: אש ואוויר.

אינפורמציה נוספת:

  • יום ראשון, 22 באוקטובר, שמש במזל מאזניים, ירח במזל דלי, מרקורי ומאדים במזל עקרב, ונוס במזל בתולה.
  • יום שני, 23 באוקטובר, השמש נכנסת למזל עקרב.
  • יום שלישי, 24 באוקטובר, ירח נכנס למזל דגים.
  • יום חמישי, 26 באוקטובר, ירח נכנס למזל טלה.
  • שבת, 27 באוקטובר, ירח נכנס למזל שור.

שולחת לך הרבה אהבה ותפילה לשלום ולהחזרת השבויים, בריאים ובטוחים.

יעל

דילוג לתוכן