שמש באריה ופורטל שער האריות  – מציאת שמחה אמיתית המבוססת על מעורבות ולא על הדחקה

אוגוסט 5, 2023

אם חווית אתגרי תקשורת וטכנולוגיה בשבוע האחרון, זה בגלל שנכנסנו לשלב טרום הנסיגה של מרקורי.הנסיגה עצמה תתחיל ב-23 באוגוסט ותמשך עד ה-15 בספטמבר. אנחנו גם בעיצומה של נסיגת ונוס שתמשך עד ה-3 בספטמבר.

שמש במזל אריה מבקשת מאיתנו למצוא שמחה וליהנות בזמן שאנחנו מתמודדות את האתגרים הללו. בפוסט האחרון שלי כתבתי שכשאנחנו מצליחות למצוא שמחה בתוך הקושי שלנו, אנחנו הופכות את העולם למקום טוב יותר. אחרי שפרסמתי את הפוסט, הבנתי שלא הדגשתי מספיק את זה שאני בשום אופן לא מעודדת הדחקה לשם שמחה.

אני מאמינה בכל ליבי שלמען רווחתנו, עלינו להיות מחוברות לחוויה האמיתית והכנה שלנו. זה כולל את הרגשות השליליים שלנו, ואפילו את המחשבות השליליות שלנו. אנחנו רוצות להרגיש את הרגשות שלנו כדי לשחרר אותן. אנחנו רוצות לשים לב למחשבות השליליות שלנו, כדי שנוכל לעבוד איתן. אנחנו רוצות להכיר באתגרים שלנו. אנחנו לא רוצות להגיד שאנחנו שמחות כי זה מה שאנחנו מצפות מעצמינו. כאשר אנחנו מתיימרות לשמוח תוך כדי טאטוא כל השליליות והאתגרים שלנו מתחת לשטיח, אנו גורמות יותר נזק מתועלת.

בשנת 2005 עברתי דיכאון רציני שהשאיר אותי במיטה למשך כמה חודשים, ונמשך חמש שנים נוספות עד שהגיע לשיא והשתחרר לחלוטין. הסיבה לדיכאון הייתה שבמשך שנים רבות לפני כן, לא הרשיתי לעצמי להיות אמיתית. ידעתי שהחיים קצרים, ולא רציתי לבזבז את הזמן על שום דבר שלא היה כיף. הדיכאון שלי הפתיע אותי ואילץ אותי להתמודד עם כל הכבדות שממנה ברחתי.

מאז, אני מקפידה לא לברוח יותר. ההפך. כשיש לי סיוטים, אני הולכת לישון ומזמינה אותם. אני רוצה להתעמת עם השדים התת מודעים שלי. בכל פעם שאני מרגישה עצב או כאב, אני נכנסת עמוק לתוך הרגשות ומאפשרת להם מקום.

הרגשתי מאוד בריאה ומאוזנת עם התרגולים שלי, כמו גם אמיתית ואותנטית. אבל לאחרונה התחלתי להרגיש שבגלל שאני נוטה ללכת כל כך עמוק וכבד, אני לפעמים שוכחת להכיר בהיבטים הנפלאים של חיי. אני נוטה לתת יותר משקל לדברים שיוצרים כאב ותסכול.

החוקרים פול רוז'ין ואדוארד פויזמן, טבעו את המונח הטיה שלילית, המתייחס למסקנתם שאנו נותנים יותר משקל במוחנו למידע שלילי מאשר למידע חיובי. על פי תיאוריה מדעית זו, הטיה שלילית מושרשת באבולוציה שלנו שכן בעבר, מידע שלילי היה קריטי יותר להישרדותנו.

אנחנו רוצות להרגיש את הרגשות השליליים שלנו. אנחנו רוצות לשים לב למחשבות השליליות שלנו. אבל אנחנו לא רוצות להישלט על ידי שליליות. מניסיוני, כאשר אנו מרשות לעצמנו להרגיש רגשות שליליים, רגשות חיוביים באים באופן טבעי יותר. מצד שני, כשזה מגיע למחשבות, אם לא נאמן את עצמנו לאזן את המחשבות שלנו, אנחנו עלולות להיתקע עם שליליות.

התחלתי לשים לב שכשאני מאפשרת יותר הכרת תודה וחיוביות, תוך שמירה על חיבור עם החוויה הכנה שלי, אני מגיעה לאיזון בריא יותר.

אני לא צריכה להתכחש לסבל שלי כדי ליהנות מהברכות שלי. אני יכולה לעשות את שניהם!

כשמדובר במחשבות שליליות, אנו רוצות לשים לב אליהן ויחד עם זאת לזכור שהן אינן מייצגות אמת מוחלטת, אלא אופציה, חלופה או תרחיש גרוע ביותר. תמיד יש עוד אפשרויות, חלופות, אמיתות ואפשרויות. עלינו לפתוח את עצמנו ולראות היכן אנו יכולות ליצור מרחב במוחנו לאפשרויות חיוביות יותר, מבלי לשלול, לבטל, להתעלם, להדחיק או להילחם במחשבות השליליות שלנו.

בהשפעת ונוס בנסיגה, אני שומעת אנשים רבים אומרים שהם לא מאמינים שהם אי פעם ימצאו אהבה. אולי לעולם לא תמצאי אהבה. אולי לעולם לא תצליחי כמו שאתה רוצה. אולי לעולם לא יהיה לך את בית החלומות שלך, את עבודת החלומות שלך או את ילד החלומות שלך. אבל יש אפשרויות אחרות. תמיד יש סיכוי שתצליחי. יש אפילו סיכוי שהמציאות תעלה על החלומות הכי פרועים שלך. זה קרה לי, למה זה לא יכול לקרות לך?

לברוח מכאב כדי לחיות בשמחה זה לא עובד. כדי לחיות בשמחה אמיתית, עלינו להיות מעורבות באופן מלא בחוויית החיים שלנו.

שמחה יכולה לנבוע מתשומת לב רבה יותר ומהנאה מהחושים שלנו. כאשר אנו אוכלות, למשל, אנחנו יכולות לאכול לאט ובתשומת לב ולהתענג על הטעמים תוך כדי לעיסה. אנחנו יכולות להרגיש כיצד קרני השמש, האדמה הפורייה והגשם שיצרו את האוכל מזינים אותנו פיזית ואנרגטית. אנחנו יכולות להבחין וליהנות מהנוחות של מושב הרכב שלנו או מהספה בסלון שלנו.

האמת היא שעם כל הזוועות שמתרחשות בארץ ובעולם, אנחנו עדיין ברות מזל לחיות בתקופה הזו. יש לנו כל כך הרבה שלום, נוחות, קדמה, ואפשרויות ללכת בעקבות החלומות שלנו ולחיות למען האושר שלנו, כמו שלא היה לאף דור לפנינו. זה לא אומר שאנחנו לא רוצות להמשיך להיאבק למען יותר שלום, שוויון וצדק. להיפך, ההבנה הזו נותנת לנו כוח להמשיך בתהליך האבולוציוני במקום לשקוע בדיכאון לגבי מצבנו.

ה 8 באוגוסט נחשב בעיני רבים ליום משמעותי. הוא נקרא שער האריות ומאמינים שהוא חלון, או פורטל, למודעות מוגברת, כמו גם זמן מצוין להגדיר כוונות ולהגדיל את הסיכוי למימוש שלהן. אני לא יודעת אם זה נכון או לא. אני חיה כאילו כל יום הוא שער אריות. אבל אם זה מביא לנו יותר שמחה, למה לא לחגוג את היום הזה, ולהאמין בעוצמה שלו?

עצות מעשיות לשבוע זה:

  1. כשאת מוצאת את עצמך חושבת מחשבה שלילית, סמני אותה כאפשרות. לאחר מכן הציגי אפשרויות אחרות הרצויות יותר עבורך. אומרים שההטיה השלילית פועלת ביחס של אחד לארבע, ולכן כל מחשבה שלילית צריכה ארבע מחשבות חיוביות כדי לאזן אותה.
  2. בחרי פעילות יומית אחת שתהני ממנה תוך הגברת תשומת הלב. בין אם זה לאכול, לנהוג במכונית, לטייל או לשבת ליד שולחן העבודה. שימי לב למגע הנעים, למראות, לריחות, לטעמים ולצלילים שסביבך.
  3. הגדירי את הכוונות והיעדים שלך לשנה הקרובה. את יכולה לכתוב עליהם ביומן, לדמיין אותם מתממשים, להצהיר עליהם בפני אחרים, והכי חשוב, לנקוט בצעדים להשגתם.
  4. מדיטציה במהלך יום שער האריות.

הודעות חשובות:

פודקאס האור הפנימי: כוחה של אסטרולוגיה

גארדס הנדל המופלאה ארחה אותי בפודקאסט המצליח שלה, האור הפנימי. דיברנו על טראומה, ריפוי ואסטרולוגיה. 

האזיני לפרק בלינק זה. 

אימרג׳ן חינם עם דברה סילברמן

הירשמי עכשיו לחוויה אסטרולוגית טיפולית בחינם עם המורה היקרה שלי דברה סילברמן. האימרג׳ן יעזור לך לצלול עמוק לתוך הנפש שלך, כדי שתוכלי ללמוד את הכלים העיקריים שאת צריכה כדי להניח את הגרמלינים שלך במושבם ולחיות חיים מלאים ומספקים. 

שמי את מקומך כאן, ללא תשלום! 

הכשרת מורים לקונדליני יוגה עם אקדמית Aura - אפשרי גם און ליין!

אני כל כך מתרגשת ללמד כאורחת בהכשרת מורים לקונדליני יוגה עם אקדמיית Aura! זהו מסע של ארבעה  חודשי טרנספורמציה ומסע שלאחריו לא רק תדעי ללמד, אלא גם תחיי מתוך ביטחון עצמי, מנהיגות וחיבור אל מטרת החיים שלך. הכשרה זו מבוססת על דרכים נשיות וחוכמת האדמה ומוצעת הן באופן אישי והן באינטרנט. אני מקווה שתצטרפו אלינו למסע העוצמתי הזה!

פרטים נוספים. 

מידע מפורט על האסטרולוגיה של השבוע:

אירוע השבוע: שער האריות, 8 באוגוסט.

נסיגות חשובות: ונוס בנסיגה, טרום נסיגת מרקורי.

אספקטים השבוע: ונוס בצמידות לשמש, צדק בריבוע לשמש, יורנוס בריבוע לשמש.

אלמנט דומיננטי: אדמה.

אלמנט חסר: אוויר

פרטים נוספים:

  • יום ראשון, 6 באוגוסט, שמש וונוס בנסיגה במזל אריה, ירח במזל טלה, מרקורי ומאדים במזל בתולה.
  • יום שני, 7 באוגוסט, ירח נכנס למזל שור.
  • יום רביעי, 9 באוגוסט, ירח נכנס למזל תאומים.
  • יום שישי, 11 באוגוסט, ירח נכנס למזל סרטן.

שיהיה שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן