שמש עוברת למאזניים ביום השוויון הסתווי – אילו מערכות יחסים, אמונות ותבניות אחרות עליך להשיל?

ספטמבר 17, 2022

השבוע מוביל אותנו אל יום חמישי, 22 בספטמבר, היום בו שהשמש עוזבת את בתולה ועוברת למאזניים, ואנו חוגגות את יום השוויון הסתווי.
 
כאן באשוויל שבצפון קרולינה, כבר מרגישים את הסתיו. העצים משילים עלים זהובים לאדמה. הטמפרטורות מתקררות בלילה.
 
הסתיו מאופיין ברוחות חזקות ועלי שלכת, המעניקים תחושה אוורירית של שינוי. אנו עוברות מאדמה חזקה (בתולה) לאוויר חזק (מאזניים). 
 
בעונת הבתולה אנחנו צריכות לנקות, לארגן, לדאוג לעצמנו, לגוף שלנו, לבריאות שלנו. רק אז, אנחנו יכולות לעבור למאזניים, לחגוג את החיים עם האנשים שאנו אוהבות ולבטא את היצירתיות שלנו.
 
השאלה שכדאי לשאול את עצמך ביום השוויון הסתווי היא מה אני צריכה להשיל? מה אני צריכה לשחרר? אילו עלים על ענפי העצים שלי צריכים לפנות מקום להתחדשות באביב הקרוב?
 
לאף אחת מאיתנו לא היו חיים מושלמים. לרובנו היו הורים שלא ידעו או לא יכלו לאהוב אותנו כמו שרצינו שיאהבו אותנו. לרובנו היו אתגרים חברתיים או אקדמיים בשנות הלימודים שלנו. לרובנו הלב נשבר לרסיסים לפחות פעם אחת, אולי הרבה יותר מזה. רובנו נפלנו להתמכרויות, ולהרגלים או למערכות יחסים לא בריאות בשלב מסוים בחיינו.
 
כולנו סבלנו בדרכים שונות.הנסיבות הקשות של חיינו יצרו בנו דפוסי התנהגות שעזרו לנו לעבור את הקושי. הבעיה היא שגם כשהנסיבות הקשות חלפו מזמן, אנחנו עדיין תקועות עם הדפוסים הפסיכולוגיים שהוטבעו בנו אז, ולא תמיד משרתים אותנו היום .
 
ההורים שלי אהבו אותי כמו שהם ידעו לאהוב, אבל זו לא הייתה הדרך שהייתי צריכה שיאהבו אותי. במהלך כל ילדותי הרגשתי לא אהובה ולא מובנת. מאוחר יותר חיפשתי מערכות יחסים ששימרו את התחושה הנוחה הזו של לא להיות אהובה. זה כל מה שידעתי. גם היום, שמונה שנים לתוך נישואים עם גבר שבאמת אוהב אותי, אני לפעמים מתקשה לקבל את האהבה שלו, רק בגלל שאני לא רגילה להיות אהובה.
 
קשה במיוחד להשתחרר מהתניות שנרכשו בילדות המוקדמת.
 
אבל ביום השוויון הסתווי יש לנו חלון הזדמנויות להרפות מאמונות מגבילות, מערכות יחסים פוגעניות ודפוסים פסיכולוגיים אחרים שעומדים בדרכנו ולא מאפשרים לנו לממש את חלומותינו. 
 
השבוע שאלי את עצמך:
 
  • מה אני רוצה ועדיין אין לי?
  • איך אני תורמת לכך שאין לי את מה שאני רוצה?
  • האם אני באמת מאמינה שמגיע לי לקבל את מה שאני רוצה?
  • אילו אמונות ו/או מערכות יחסים מרחיקות אותי מהגשמת החלום שלי?
 
אז את יכולה לעשות לעצמך טקס שוויון סתווי קטן.
 
רשמי את כל הדברים שאת רוצה לשחרר ושרפי את הנייר. זה עושה את זה הרבה יותר חזק מאשר רק לחשוב על זה.
 
כשאנחנו נכנסות למאזניים, מערכות יחסים הן מפתח חשוב לעניין השחרור. אם יש לך חברויות עם אנשים שגורמים לך להרגיש שמשהו לא בסדר איתך, את מרגישה שמשהו לא בסדר איתך. אם יש לך אהבות עם אנשים שגורמים לך להרגיש שאת יותר מדי, או פחות מדי, את מרגישה שאת יותר מדי או פחות מדי.
 
מערכות היחסים שלנו הן מראה לאופן שבו אנו תופסות את עצמנו. אנחנו מושכות את האנשים שמשקפים לנו את מה שאנחנו חושבות על עצמנו.
 
עשי כלל לתת את ליבך רק למי שמחזיר לך את ליבו. תני את עצמך לאנשים שמזינים אותך וגורמים לך להרגיש אהובה, מוכשרת, חכמה, יפה, מסוגלת, עוצמתית.
 
זה לא אומר שהאנשים בחייך צריכים תמיד להסכים איתך או לשנות את עצמם כדי להתאים לצרכים שלך. בכלל לא. אבל צריכה להיות לך תחושה עמוקה שתומכים בך ואוהבים אותך בדיוק כפי שאת.
 
בעוד מרקורי ממשיך לסגת אל מזל בתולה, שמרי על קצב איטי ורגוע ככל שאת יכולה. אל תיקחי על עצמך יותר מדי .
 
במהלך כל השבוע מלווה אותנו עפיפון יפה בשמיים שיתמוך בענייני האדמה הפרקטיים שלנו. היי פרודוקטיבית אבל אל תעבדי קשה מדי. סמני את המטרות שלך, ערכי רשימת משימות, בצעי את המשימות שלך, אבל דעי מתי לעצור ולנוח קצת.
 
 
יום שוויון סתווי שמח,
 
מקווה לראותך בלייב באסטרו סנגהה, פרטים להלן. 
 
באהבה,
 
יעל
דילוג לתוכן