שמש ומולד ירח בקשת – איך למצוא הכרת תודה מבלי להדחיק את הכאב 

נובמבר 19, 2022

השבוע ביום שלישי, השמש מצטרפת למרקורי וונוס בקשת. הירח נכנס לקשת במולד ירח ביום רביעי.

במהלך עונת העקרב נכנסנו פנימה ומצאנו חוכמה שעזרה לנו להתמודד טוב יותר עם החוויה האנושית.

כשהשמש עוברת לקשת אנו יוצאות מהמערה האישית שלנו אל העולם. אולי קר בחוץ, אבל השמש מאירה, השמים בהירים ואנחנו לוקחות נשימה עמוקה של שמחה. עשינו את זה.

השבוע האחרון אתגר אותי. עם כל כך הרבה מים וללא אש, עם מאדים בנסיגה ושבתאי במרובע לשמש, הרגשתי מותשת ועצובה. ניסיתי למצוא את דרך האמצע בין לתת מקום לכבדות שחשתי (עקרב), לבין מציאת שמחה וסיפוק בתוך המצב (קשת).

קשת ועקרב הם לילה ויום, אבל יש להם גם דבר אחד במשותף. בדרכם הגבוהה, שניהם מזלות רוחניים מאד.

רוב המושגים הרוחניים שלנו היום מתייחסים בדרך כלשהי לבודהיזם. ההוראה המהותית ביותר של הבודהיזם היא ארבע האמיתות הנאצלות. אלו הן האמת על הסבל, האמת על סיבת הסבל, האמת על הפסקת הסבל והאמת על הדרך להפסקת הסבל.

עקרב עוסק כולו באמיתות הראשונה והשנייה. עקרב מבין ומקבל שהחוויה האנושית כרוכה בסבל ורוצה לרדת לשורשו.

קשת עוסק באמיתות השלישית והרביעית. הוא מאמין שאנחנו יכולים להפסיק לסבול ושיש דרך להגיע לשם.

יש הרבה בלבול לגבי האמיתות הנאצלות. כל כך הרבה מדריכים רוחניים מנסים למכור לנו את סוף הסבל. "אושר כאן ועכשיו", הם אומרים לנו. "כאב הוא חובה, סבל הוא אופציונלי." וכן הלאה.

"לחשוב שאנחנו צריכים להיות מסוגלים לחיות חיים ללא כל סבל זו אשליה, בדיוק כמו לחשוב שאנחנו צריכים להיות מסוגלים לחיות עם צד שמאל ללא צד ימין. זה נכון גם לגבי המחשבה שבחיים שלנו אין שום אושר בנמצא".

"אם נוכל ללמוד לראות, ולעסוק במיומנות, הן בקיומו של האושר, והן בקיומו של הסבל, נלך לכיוון שיאפשר לנו ליהנות מהחיים יותר. כל יום נלך קצת יותר לכיוון הזה, ובסופו של דבר נבין שסבל ואושר הם לא שני דברים נפרדים".

~ תיך נאת האן

זהו המפתח לחיים. מציאת דרך לקבל את האושר והסבל כחלק בלתי נפרד מהקיום שלנו.

אם את סובלת ואינך יכולה למצוא שמחה או אופטימיות, התחברי לאנרגיות הקשת. זהו המזל האופטימי ביותר בגלגל המזלות. קשתים רואים את הטוב בכל דבר. הם מוצאים שמחה גם כשלא ניתן למצוא אותה בשום מקום. יש להם אמונה בעולם, בבני אדם, באבולוציה שלנו. הם תמיד מאמינים שדברים יסתדרו להם, ובדרך נס, לפעמים כנגד כל הסיכויים, דברים אכן מסתדרים להם איכשהו.

אם את אומרת לעצמך שאת שמחה, שהחיים טובים, ושהכל יסתדר בסופו של דבר, אבל מרגישה גוש בגרון כשאת עושה את זה; אם את מותשת מלזייף חיוך כשבא לך לבכות; אם את לא יכולה להגיע לאינטימיות עם אחרים, את צריכה להתחבר לאנרגיות העקרב.

עקרב ילמד אותך לגדול ולמצוא חוכמה דרך הסבל שלך.

מולד הירח בקשת, הוא הזדמנות מושלמת להרהר בכל הדברים שאת באמת מכירה עליהם תודה. לא הדברים שאת צריכהלהכיר עליהם תודה.

אל תכסי את חוסר שביעות הרצון שלך עם הכרת התודה שלך. הכירי בחלקים בחייך שאת לא אסירה תודה עליהם, בדברים שגורמים לך סבל.

זכרי שסבל ואושר הולכים יד ביד. כך גם הכרת תודה וחוסר שביעות רצון. מותר לך להיות מרוצה ולהיות לא מרוצה בו זמנית.

זה גם זמן נפלא לסקור את ההישגים שלך השנה. אולי את לא בדיוק איפה שאת רוצה להיות, אבל בטוח התקדמת.

אני מאוד גאה בהישגים שלי השנה. מבחינת עבודה, השנה הפכתי לאחת מתשע עשרה אסטרולוגיות מוסמכות של דברה סילברמן בכל העולם. התחלתי ללמד בבית הספר של דברה. השקתי את האתר הדו-לשוני שלי. מצאתי את הקול שלי ככותבת ופרסמתי כמה מאמרים מוצלחים בפלטפורמות שונות. התחלתי לכתוב את הספר שלי. התחלתי לדבר בכנסים.

ברמה האישית, התקרבתי לבעלי ומצאתי הרמוניה בנישואים שלנו לאחר תקופה ארוכה של קשיים. יצרתי כמה חברויות חדשות ונפלאות, והגעתי לאינטימיות גדולה יותר עם חברויות ישנות. מצאתי איזון טוב בין עבודה, אימהות, נישואים, חברות, שמירה על הבריאות שלי, כיף ומנוחה.

במולד הירח הקרוב בקשת:

  • חשבי על כל מה שאת מכירה עליו תודה, תוך הכרה בדברים שאת לא מרוצה מהם.
  • ערכי רשימה של ההישגים שלך השנה. תלי את הרשימה על הקיר, או על המקרר. שלחי לי אותה במייל, פרסמי אותם ברשתות החברתיות. תתגאי במה שהשגת.
  • זכרי שההישגים שלך אינם שלך לבד. הודי לכל האנשים בחייך שתמכו בך בדרכך ואפשרו אותם.

זה המקום שבו אני רוצה להודות לך. בלעדייך, לא הייתי יכולה לעשות את כל מה שעשיתי. הפידבקים שאני מקבלת ממך ומלקוחות וקוראות אחרות, מחממים לי את הלב, ונותנים לי את האנרגיה להמשיך, גם בימים שבהם אני מרגישה ירודה ומיואשת. תודה מעומק הלב!

זה הולך להיות שבוע עם הרגשה טובה! צדק, השליט של קשת, נמצא במשולש לשמש. המשמעות היא שנקבל תמיכה לתחושה של אופטימיות ושמחה במהלך השבוע.

מאדים עדיין בנסיגה, מה שעשוי להפוך אותנו לפחות אנרגטיות מהרגיל, אבל שלושה עד ארבעה גופים שמיימיים באש, יקלו משמעותית על ההתמודדות עם הנסיגה, בהשוואה לשבוע שעבר.

השבוע אני נוסעת עם משפחתי לבלות עם המשפחה המורחבת שלנו בעיר מרפה שבטקסס לכבוד חג ההודיה. זה נכון שלחג הזה יש כמה קונוטציות רעות, אבל לבלות עם המשפחה זה תמיד נהדר.

שיהיה שבוע נפלא,

באהבה גדולה,

יעל

דילוג לתוכן