מולד ירח בקשת ומרקורי בנסיגה – האמונות שלנו קובעות כמה זמן וכמה טוב נחייה

דצמבר 9, 2023

מולד ירח הוא תמיד זמן שבו השמש והירח נמצאים יחד באותו מזל. בזמנים אלו, הרצונות והאישיות החיצונית שלנו, המיוצגת על ידי השמש, נמצאים בהרמוניה עם הצרכים והעולם הפנימי שלנו, המיוצגים על ידי הירח. הרמוניה זו מאפשרת לנו ליצור שינוי חיובי בהיבט חיים הקשור למזל השמש והירח.

ביום שלישי הקרוב יחול מולד ירח במזל קשת.

קשת הוא מזל האמונות. אנשי קשת מחפשים כל הזמן להגדיר את מערך האמונות שלהם. אנשים מעשיים עלולים להתייחס לאמונות בביטול.

כאשר אנו חושבות על אמונות, אנו נוטות לחשוב על אמונות דתיות כמו אמונה באל או אלים מסוימים או השתייכות לדת מסוימת. אבל אמונות הן הרבה יותר מזה. הן יוצרות את התפיסה שלנו לגבי החיים ומה שהחיים יכולים להציע לנו. מבחינה זו, האמונות שלנו מעצבות את עולמנו.

אני קוראת עכשיו ספר מרתק, לשבור את קוד הגיל, מאת פרופסור בקה לוי. בספר זה, דר. לוי מוכיחה כי לאמונות ההזדקנות שלנו יש השפעה עצומה על איכות הזקנה שלנו. לדוגמה, המחקר שלה מראה שאם את מקשרת הזדקנות עם תכונות חיוביות, יש פחות סיכוי שתסבלי מאובדן זיכרון כאשר תזדקני.

דוגמה נוספת שדר. לוי מציגה היא שביפן, גיל המעבר נתפס כ"חלק טבעי מההזדקנות שיכול להוביל לשלב בעל ערך בחיים". כתוצאה מכך, "נשים יפניות מבוגרות נוטות הרבה פחות לחוות גלי חום, כמו גם תסמינים אחרים של גיל המעבר, מאשר נשים באותו גיל בארה"ב ובקנדה."

אבל הדבר המדהים ביותר הוא שדר. לוי מצאה שאמונות הזדקנות הן הגורם החשוב ביותר בקביעת אריכות ימים ו"יכולות לגנוב או להוסיף כמעט שמונה שנים לחיים".

זהו ספר נפלא, לא רק בגלל שהוא עוסק בתהליך טבעי שכולנו עוברות, ולא רק בגלל שהוא שובר תפיסות שגויות רבות שיש לנו סביב ההזדקנות. בשבילי, הספר הזה הוא הוכחה חיה לכמה חשובות האמונות שלנו, ועד כמה הן משפיעות על חיינו.

בעבודתי אני פוגשת אנשים בעלי אמונות שונות שעומדות בדרכם. חלקם מאמינים שלא מגיע להם להיות מאושרים או שהם לא אמורים להצליח. חלקם מאמינים שיש להם מזל רע, או שמשהו אחר לא בסדר איתם. אחרים מאמינים שקיבלו מספיק ברכות ושהרצונות שלהם, בין אם זה לילד נוסף, זוגיות אוהבת או הגשמת קריירה, מבקשים יותר מדי מהחיים.

בעבודה עם מפות הלידה שלהם, אנו מסוגלים לאתר אמונות אלו ולזהות אמונות שאינן מעוגנות במציאות. לאחר מכן, אני יכולה להציע אמונות חלופיות. הדבר הטוב באמונות הוא שאנחנו יכולות לשנות אותן.

מעולם לא האמנתי שאצטרך לחוות את אותם סיפורי אנטישמיות שעברו על הסבים והסבתות שלי. לראות את זה היום זו מזעזע. כשאני מתייאשת, אני מזכירה לעצמי לשים לב לאמונות שלי. קל ליפול ולהאמין ששואה נוספת נמצאת בפתח. במקום זאת, אני בוחרת להאמין שעכשיו, כשהעולם רואה עד כמה עמוק האנטישמיות נטועה בתרבות שלנו, הוא יילחם בה בכל הכוח. אני בוחרת להאמין שהמשבר הזה יוביל לשינוי חיובי.

ביום רביעי, מרקורי נכנס לנסיגה. מרקורי הוא הכוכב של הפרטים הקטנים, של עיסוק במציאות קונקרטית באמצעות שיח, של איסוף המון המון עובדות וניסיון להבין אותן. כאשר מרקורי נסוג במהלך עונת קשת, המוח האנליטי שלנו נכנס לערפול. אז קל יותר להיסחף לנקודות מבט רחבות ופילוסופיות יותר, ולהתחבר לאמונות שלנו.

במהלך נסיגת מרקורי יש לנו גישה לפרספקטיבה הנאורה יותר של הדברים, אבל אנחנו צריכות לוודא שהיא לא מוגזמת באופן שמרחיק אותנו מהמציאות הקונקרטית. הנטייה להיסחף לחלומות רחוקים מהמציאות מתגברת מאחר ונפטון נמצא בריבוע לשמש השבוע.

כאשר אנו בוחרות את האמונות שלנו, חשוב שהן גם יהיו מציאותיות. אי אפשר פשוט להמציא ולנתק אותן מהמציאות. זו הסיבה שכאשר אנו בונות את האמונות שלנו, זה מועיל לדבר עם מישהו בעל טבע מעצים, שיכול לראות את התפיסות שלנו בצורה אובייקטיבית.

הקונפליקט העולמי האדיר וגודל השנאה שאנו חוות היום, הם הוכחה לסכנה ברוחניות מנותקת מהמציאות. מצד שני, לאורך ההיסטוריה ראינו שכשאנשים היו מנותקים מהרוחניות ומהתמונה הגדולה, האלימות הייתה בכל מקום.

אם יש דבר אחד ללמוד מהבודהיזם זה שאנחנו צריכות תמיד ללכת בדרך האמצע. קיצוניות זה אף פעם לא טוב. רוחניות חייבת ללכת יד ביד עם פרקטיות. אמונות צריכות ללכת עם המציאות. המסע שמרקורי עושה בנסיגה הקרובה הזו ממזל גדי למזל קשת ואז חזרה למזל גדי בתקופה שאחרי הנסיגה, עוסק כולו במציאת האיזון הזה.

במולד הירח הזה במזל קשת, אנו מתבקשות לסקור את האמונות שלנו. שאלי את עצמך:

  • מה אני מאמינה שהחיים יכולים להציע לי?
  • האם האמונות שלי מגבילות, או שהן משרתות אותי בכך שהן מאפשרות לי לגדול ולהתפתח?
  • כיצד אוכל לשנות את האמונות המגבילות שלי ולהפוך אותן לאמונות תומכות?

מאחלת לך שבוע נפלא ומתפללת להשבת כל השבויים וסיום המלחמה במהרה,

באהבה,

יעל

המלצות השבוע:

פנקו את עצמכן בקריאה או רכשו קריאה במתנה לאהוביכן ואהובותיכן. השתמשו בקוד ההנחה 30OFF ברכישת קריאה ראשונה או קריאת המשך. בתוקף עד ה 2 בינואר, 2024. 

תאמי את הקריאה שלך כאן.

מספק להריון טבעי: המסע של האסטרולוגי של יעל להורות אחרי שנים של אי פוריות. 

בפרק זה אני משתפת כיצד אפשר להיעזר באסטרולוגיה כדי לחזק את הפוריות. 

הקשיבי כאן. 

בדקי את היומן האסטרולוגי החדש שלי באתר באנגלית. יש בו לוח שנה עם כל האירועים האסטרולוגים המשמעותיים של 2024, לוח של מולדי ירח, ירחים מלאים וליקויים ב 2024, וכן רשימת הנסיגות והמעברים החשובים של שנת 2024. 

ליומן האסטרולוגי החדש. 

מידע אסטרולוגי נוסף השבוע

אירועי השבוע: מולד ירח בקשת, יום שלישי, 12 בדצמבר. מרקורי בנסיגה רביעי, 15 בדצמבר.

אלמנט דומיננטי: אדמה.

אלמנט חסר: אוויר.

אספקטים השבוע: מאדים בצמידות לשמש, נפטון בריבוע לשמש.

פרטים נוספים:

  • יום ראשון, 10 בדצמבר, שמש ומאדים במזל קשת, ירח וונוס במזל עקרב, מרקורי במזל גדי.
  • יום שני, 11 בדצמבר, ירח נכנס למזל קשת.
  • יום שלישי, 12 בדצמבר, מולד ירח במזל קשת.
  • יום רביעי, 13 בדצמבר, ירח נכנס למזל גדי, מרקורי בנסיגה.
  • יום שישי, 15 בדצמבר, ירח נכנס למזל דלי.
דילוג לתוכן