מולד ירח במזל דגים – למה חשוב לתת למחשבות שלנו לנדוד ואיך לעשות את זה בצורה מיטיבה?

מרץ 9, 2024

האם את מרגישה שהחלומות שלך מוזרים מהרגיל? האם את מרגישה שהמחשבות שלך נוטות יותר להפליג לזמנים ולמקומות אחרים? ברוכה הבאה למולד ירח במזל דגים, מולד הירח האחרון של השנה האסטרולוגית הנוכחית.

אתמול בלילה חלמתי שהגעתי למקדש אסטרלי יפהפה. האנשים במקדש עמדו לערוך טקס בודהיסטי שנועד להרוס את הטבעות של שבתאי ולבנות אותן מחדש, כדי שהעולם ישוב להיות שפוי. ביקשו ממני להצטרף, ושאלתי איך זה הולך להיות. הם אמרו "זה יהיה איטי, מאוד איטי", ואני עניתי, "לא תודה". כשהתעוררתי, צחקתי כי זה חלום טיפוסי של מולד ירח בדגים.

מה חלמת לאחרונה שהיה מוזר מהרגיל? שתפי אותי.

כשיש לנו הרבה מזל דגים בשמיים, כמו עכשיו, חלומות אינם מוגבלים לשעת השינה שלנו, הם גם חלק משמעותי משעות היום שלנו. אנו נוטות לחלום בהקיץ לעתים קרובות יותר.

ברבים מהפוסטים שלי, אני מעודדת אותנו להגדיר את החלומות שלנו ולהישאר ממוקדות בהגשמתם. מיקוד מתייחס למחשבות מכוונות ומתכננות, שבאמצעותן אנו יוצרות, ממציאות, פותרות בעיות, מנתחות מצבים ומקבלות החלטות. אבל ישנו תהליך קוגניטיבי נוסף שיוצר מחשבות לא מכוונות. המוח שלנו פועל 24/7 כמו מערכת הפעלה של מחשב, המייצרת מחשבות וחלומות, ללא הכוונה מצדנו.

המחשבות הלא מכוונות שלנו, או מחשבות נודדות, הן המחשבות שתרגולי הבודהיזם והיוגה שואפים להשקיט. היוגה קוראת להם וריטיס, התנודות המתמשכות של התודעה.

חוקרים טוענים שהמיינד שלנו נודד בסביבות 50% מזמן הערות שלנו. הוא נודד כשאנחנו לומדות, קוראות, מקשיבות, נוהגות ועובדות. כשאנחנו נותנות למוח שלנו לשוטט יותר מדי, אנחנו לא נוכחות במה שאנחנו עושות או באינטראקציה עם האנשים שאיתם אנחנו מבלות. אנחנו לא זוכרות מה קראנו או למדנו; אנחנו לא קולטות את המידע שנמסר לנו. כאשר אנחנו פועלות בהיסח הדעת, אנחנו עושות טעויות שבמקרים מסוימים עלולות להיות קטלניות, ובאחרים פשוט מעצבנות. נוסף על כך, חוקרים מצאו קשר בין מחשבות נודדות ובין מצב רוח ירוד.

עם זאת, חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה מצהירים כי עצם העובדה שתופעת המחשבות הנודדות קיימת ותופסת כל כך הרבה משעות הערות שלנו, מעידה על כך שנדידות מחשבות יכול להיות מועילה בנסיבות הנכונות.

מזל דגים כאן כדי ללמד אותנו את היתרונות של נדידת מחשבות. אם אנחנו תמיד ממוקדות, אין זמן להשראה יצירתית. כמה מהרעיונות הגדולים ביותר צצו במוחם של מדענים מתוך נדידת מחשבות. אנקדוטה אחת מספרת כיצד אייזק ניוטון הגה את חוק הכבידה בעודו יושב מתחת לעץ תפוח. ארכימדס גילה תגלית יוצאת דופן שהובילה לעקרון הציפה, בזמן שהיה באמבטיה.

קבוצה של מדענים מאוניברסיטת ברקלי גילתה שכאשר המוח שלנו ממוקד, יש לנו גלי מוח מסוג P3 וכאשר המוח שלנו נודד, יש לנו גלי מוח מסוג אלפא. גלי אלפא מעידים על מצב נינוח. במהלך המצב הרגוע הזה, אנחנו יכולות לפעמים לפתור בעיות שלא יכולנו לפתור כשהיינו מרוכזות בניסיון לפתור אותן. נדידת מחשבות מחברת אותנו אל מידע, רעיונות ומחשבות חדשים שלא יכולנו להגיע אליהם בדרך אחרת. למשל, בשנות העשרה שלי, מצאתי פתרון לבעיה מתמטית מאתגרת רק כשהרשיתי לעצמי להרפות ממנה וללכת לישון. הפתרון הגיע אליי בחלום.

רובנו לא נותנות זמן לנדידת מחשבות. אנחנו תמיד עסוקות בלעשות משהו, וכשאנחנו לא עושות, אנחנו צורכות רעיונות ויצירות של אנשים אחרים. נדידת מחשבות פירושה לאפשר למחשבות שלנו לזרום בחופשיות.

אני משתדלת להקדיש לפחות חצי שעה ביום לנדידת מחשבות. זה הזמן שבו הרעיונות הכי מבריקים שלי מגיעים אליי. זה הזמן בו אני מקבלת רעיונות מעוררי השראה עבור הכתיבה שלי והעסק שלי. אני יכולה להעז לומר שרוב הספר שלי מבוסס על רעיונות שהגיעו מזמני נדידת מחשבות. בזמן נדידת המחשבות שלי, אני שמה לב לפרטים חשובים לגבי מצב הרוח או ההתנהגות של בני, או דברים מהותיים שהוא אמר, שאולי התעלמתי מהם במהלך העומס של היום. דברים אלו דורשים את תשומת הלב והטיפול שליולא הייתי שמה לב אליהם ללא נדידת מחשבות.

במהלך מולד הירח הזה בדגים, הקדישי זמן מיוחד לנדידת מחשבות. זה אומר שעלייך לשבת ולא לעשות דבר, אפילו לא מדיטציה, כי מדיטציה היא גם פעולה. את יכולה לעשות אמבטיה, או לשבת מתחת לעץ, אבל הרעיון הוא לא לנהל שיחה, לא לצרוך מידע או בידור, ובוודאי לא למקד את המחשבות שלך בדבר.

אשמח לדעת אם את נודדת מחשבות מקצועית או שנדידת מחשבות היא משהו שמעולם לא התנסית בו בעבר, ואיך זה מרגיש לך לתת למיינד שלך לנדוד.

מתפללת להשבת כל החטופות והחטופים בשלום, מאחלת לך שבוע נפלא,

באהבה,

 

יעל

המלצות השבוע:

פרק פודקאסט עם אחת מהעקרביות האהובות עלי, לורה ווסט. בפרק דיברתי על מה אפשר ללמוד מקריאת מפה אסטרולוגית ועשיתי ללורה קריאת מפה בלייב. כמו כן דיברתי על הספר החדש שלי, איזון פלנטרי. 

האזיני לפרק בלינק זה. 

מידע אסטרולוגי נוסף השבוע

אירוע השבוע: מולד ירח במזל דגים.

אספקט השבוע: נפטון בצמידות לשמש

אלמנט דומיננטי: מים

פרטים:

    • יום ראשון, 10 במרץ, שמש וירח במזל דגים, מולד ירח בדגים, וירח נכנס למזל טלה. מרקורי במזל טלה. ונוס ומאדים במזל דלי.
    • יום שני, 11 במרץ, ונוס נכנסת למזל דגים.
    • יום שלישי, 12 במרץ, ירח נכנס למזל שור.
    • יום חמישי, 14 במרץ, ירח נכנס למזל תאומים.
דילוג לתוכן