שנה טובה ומתוקה עם מולד ירח במאזניים – מציאת הסוד למערכות יחסים טובות

ספטמבר 24, 2022

השבוע מתחיל עם מולד ירח במאזניים. 
 
מאזניים הוא סימן של הרמוניה ושלום, של פופולריות ודיפלומטיה, של נעם וקסם אישי, של יופי ואסתטיקה, של יצירתיות וביטוי אמנותי. אבל בעיקר מאזניים ידוע כמזל של מערכות יחסים.
 
כשישבתי ליד האגם עם המורה שלי, דברה סילברמן, ביום שמש יפה בקוואי, וסיפרתי לה על בעיות היחסים שלי, היא אמרה, "את יודעת למה שבתאי נעלה במאזניים? כי באנו לעולם הזה כדי ללמוד מערכות יחסים".
 
כאשר כוכב לכת נעלה במזל, זה אומר שהתכונות הטובות שלו מועצמות במזל הזה. שבתאי מייצג שיעורי חיים. הוא מחוזק במזל של מערכות יחסים.
 
אני חייבת לפתוח בגילוי נאות. אני לא מומחית למערכות יחסים. שמונה שנים לתוך הנישואים שלי, אני עדיין מנסה להבין את כל העניין הזה.
 
מה שאני כן יודעת זה שחיפוש קשר רוחני עמוק עם אדם אחר, זו עבודה של חיים שלמים.
 
מערכת יחסים טובה עם עצמך היא גם עבודה של חיים שלמים. מטבע הדברים, חיבור עם נשמה אחרת הוא אפילו מורכב יותר.
 
מערכות יחסים הן מארג של חיבור ושמחה, שזורים בכאב ואכזבה. זה ריקוד נצחי של לקחת צעד אחד כדי להתקרב, ואז שני צעדים אחורה, ואז לנסות להבין את המרחק, ולמצוא את הדרך חזרה אחד לשני.
 
בודהיזם אומר שהכל משתנה כל הזמן, ומערכות יחסים אינן יוצאות דופן. הדינמיקה של מערכת יחסים וכל פרט במערכת היחסים נמצאים כולם בהשתנות מתמדת.
 
בעולם אוטופי, מערכת יחסים רוחנית עמוקה מתחילה כל בוקר מחדש, במפגש בין שני אנשים חדשים. 
 
בעולם האמיתי זה לא עובד ככה. כולנו נאחזות ברעיון של יציבות קונקרטית; אנו מצפות שדברים ואנשים יישארו אותו דבר לאורך זמן. כל כך קשה לקבל את השינויים שאת עצמך עוברת, איך את יכולה להתמודד גם עם השינויים שעובר האחר?
 
אוליביה הריסון אמרה שהסוד של נישואים טובים וארוכים הוא "לא להתגרש". אני עדיין מאמינה מאוד שבמערכות יחסים יש יותר מזה.
 
יש סיבות לכך שאנשים מגיעים להיות יחד. יש חיבורי נשמות. אפשר לראות את כל זה בקריאת מפות של מערכות יחסים. 
 
אפשר לבחור שלא להיפרד יהיה הדבר היחיד שמחזיק את הקשר הזוגי שלך, אבל אפשר לבחור לעבוד על מערכת היחסים שלך ולהפוך אותה למשמעותית.
 
השיעור הגדול ביותר של מאזניים למערכות יחסים הוא אותנטיות.
 
אותנטיות היא אחד הדברים שהכי קשה להביא לזוגיות, עבור כל מי שפגשתי בחיי, כולל עצמי. זה דורש הרבה תרגול.
 
יש לכך כמה סיבות. האחת היא שכאשר אנחנו מתאהבים, אנחנו אף פעם לא אותנטיים. אפילו לא לעצמנו. אנחנו תחת השפעה כימית שגורמת לנו לרצות את האדם האחר כל כך, שאנחנו מוכנות להגיד הכל ולעשות הכל, כדי שהקשר יעבוד.
 
כשאת מאוהבת, את יוצרת דימוי של עצמך בהתאם למה שאת חושבת שימשוך את האחר. את שומרת על הדימוי הזה לזמן מה. אבל בשלב מסוים, את חוזרת לעצמך. גם האדם שמולך חוזר לעצמו, ונוצר פער.
 
אם אי פעם היית במערכת יחסים ארוכת טווח, בטח שמעת והשמעת משפטים כמו "כשנפגשנו הבטחת לי ש…אמרת לי ש… היית ככה…" פעמים רבות בחייך.
 
נוסף על כך, יש את השינויים הטבעיים שכל אדם עובר. את מפחדת שהאדם השני לא יאהב את השינויים, לפעמים את יודעת שהוא לא יאהב את השינויים, אז את מסתירה את האמת שלך.
 
לעתים קרובות מאוד, אנחנו לא שמות לב לפערים ולחוסר האותנטיות עד שמשהו גדול מטלטל את עולמנו.
 
אותנטיות דורשת עבודה מתמדת. זה לסקור מי את בכל רגע נתון ולראות אם יש חלקים בעצמך שאת לא כנה לגבי עצמך ובמערכות היחסים שלך.
 
במולד הירח הזה, שאלי את עצמך:
 
  • האם יש היבטים בעצמי שאני לא אותנטית לגביהם עם עצמי?
  • האם יש מחשבות או רגשות שאני מדחיקה במקום להכיר בהם ולהתמודד איתם?
  • האם יש היבטים בעצמי שאני לא אותנטית לגביהם בזוגיות שלי או במערכות יחסים אחרות?
  • האם אני מנסה לרצות אחרים למען הרמוניה, ומוותרת על מה שאני באמת רוצה ומי שאני באמת?
 
אם מצאת מקומות שבהם את לא אותנטית, הגיע הזמן לשנות את זה. יש אמיתות שקשה מאוד להכיר בהן ולתקשר אותן, אבל כשאת עושה את זה, את מבינה עד כמה הכנות שלך הייתה בעלת ערך
 
אם תשאלו אותי, אין סוד אחד לזוגיות ארוכה וטובה. כל זוג מוצא את דרכו, או שלא, וזה גם בסדר. אבל בעוד שאת יכולה להיפרד מאדם אחר, את לא יכולה להיפרד מעצמך.
 
זו הסיבה שלהיות אותנטית לגבי מי את ומה את רוצה הוא לדעתי אחד השיעורים החשובים ביותר בחיים.
 
מאחלת לך שנה טובה, מתוקה, של אהבה טובה ואותנטית. 
 
באהבה,
 
יעל
דילוג לתוכן