מולד ירח במזל באריה – איך לטפח אגו בריא ומדוע הוא חיוני לנו

אוגוסט 12, 2023

ביום רביעי השבוע יש מולד ירח במזל אריה, כלומר גם השמש וגם הירח יהיו במזל אריה.

מזל אריה נשלט על ידי השמש. השמש באסטרולוגיה מייצגת את האגו שלנו, את כוח הרצון שלנו, איך אנחנו מבטאות את עצמנו, מה אנחנו רוצות והדרך שבה אנחנו נתפסות על ידי אחרים.

אולי את קוראת את כותרת הפוסט הזה ותוהה, אגו בריא? על מה היא מדברת?

פעם לימדתי בסטודיו ליוגה שבו היה שלט ליד ספסל הנעליים, "בבקשה להשאיר את הנעליים ואת האגו שלך כאן." אם כך, האם האגו אינו האויב שלנו? האם אנחנו לא אמורות לנסות לחסל, להרוס, או לפחות להתעלם ממנו?

תני לי להסביר את הנקודה שלי באמצעות תרגיל קטן. עצמי עיניים וחשבי על שלוש מילים הקשורות לשמש. לאחר מכן חשבי על שלוש מילים הקשורות לאגו.

בדרך כלל כאשר אנחנו חושבות על השמש, אנו מקשרות אותה עם חיוניות, ריפוי, אור, אנרגיה וחיים. אגו מעלה אסוציאציות של אגוצנטריות, אנוכיות, יהירות, או זהות בדויה.

אבל אם השמש מייצגת את האגו, איך ייתכן שהשמש כל כך מיטיבה, והאגו כל כך רע?

התשובה היא שהאגו לא רע בכלל. להיפך, האגו הוא מרכיב אנושי חשוב. אם אנו מאמינות שהאגו שלנו רע, אנחנו מאמינות שחלק מאיתנו רע. האסטרולוגיה טוענת שיש סיבה טובה לזה שאנחנו בדיוק כמו שאנחנו. נועדנו להיות בעלות אגו. כאשר אנו נלחמות בטבע המולד שלנו, אנו שמות לעצמינו מקל בגלגלים.

התפיסה שהאגו הוא רע נעוצה בהבנה שגויה של המושג הבודהיסטי אנטה, שפירושו אין-עצמי. אנטה אינה אומרת שאנחנו לא קיימים או שעלינו להרוס את האגו שלנו. עקרון האנטה נועד ללמד אותנו שאיננו ישות קבועה, בלתי משתנה ועצמאית.

ישנם מורים בודהיסטים שמודים בנזק שנגרם על ידי הפרשנות המערבית לאנטה הרואה באגו את האויב שלנו. המורה הבודהיסטי ת'ניסרו בהיקהו, למשל, אמר כי "הבודהא דגל למעשה בפיתוח אגו ולא בביטול האגו".

כשאין לנו אגו חזק ובריא, עלולה להיות לנו נטייה להתמזג אנרגטית עם אנשים אחרים. אנחנו מותחות את הגבולות של עצמנו יתר על המידה בנתינה שלנו. כל כך אכפת לנו מאחרים שהם הופכים להיות חשובים יותר מאיתנו, ואנחנו נותרות מרוקנות. אנחנו אפילו בסיכון לאפשר התנהגות פוגענית, כי אנחנו לא מעריכות מספיק את הצרכים והרצונות שלנו.

כשהייתי שותפה בסטודיו ליוגה, אנרגיית השמש שלי הייתה נמוכה מאוד. הייתי מרוכזת בתמיכה בהצלחה של השותף שלי, אבל זה היה רק בגלל שהיה לי קל יותר להתרכז בו מאשר בעצמי. זו הייתה הדרך שלי להימנע מהתמודדות עם הבעיות שלי ושינוי דרכי החיים הלא בריאות שלי. זה גם גרם לשותף שלי לאי נוחות, כי אף אחד לא מרגיש נח לקבל את תשומת הלב שאנחנו צריכות לתת לעצמינו.  

אני עדיין בתהליך למידה עם טיפוח אנרגיית שמש בריאה. למשל, אנרגיית האדמה החזקה של השבועות האחרונים הניעה אותי לבצע שינויים מבניים בעסק שלי ולחתוך הוצאות. למרות הניסיון החשבונאי שלי, תמיד היה לי קל יותר לדאוג ליעילות של עסקים אחרים. כשזה הגיע לעסק שלי, הייתי קצת פזרנית. תפיסת השליטה על הכספים שלי העצימה אותי כל כך, שהיא גרמה לי להרגיש שאני יכולה להשיג כל דבר שארצה.

לאנשים עם אנרגיית שמש נמוכה אין את האסרטיביות לבטא את מי שהם באמת ואת מה שהם צריכים ורוצים. הם אינם יודעים ליצור ולשמור על גבולות בריאים, ואין להם את החיוניות וכוח הרצון להציב מטרות ולהשיג אותן.

האגו מסייע בזיהוי ובהשגת מה שאנחנו רוצות, כמו גם בהימנעות ממה שאנחנו לא רוצות. האגו הוא זה שמיצר את הרצונות שלנו, בניהם הרצון להיות מאושרות. בלי אגו בריא, אנחנו לא יכולות להיות מאושרות.

"רוב בני האדם אינם ממלאים את פוטנציאל השמש שלהם, כי הם מודעים רק במעומעם למהותם… אם אדם היה בהרמוניה מלאה עם השמש שלו (העצמי), …אז הוא היה יכול לממש כל מטרה שחפץ בה."

~אלן אוקן

הבעיה עם האגו מתחילה כשאנחנו נותנות לו לנהל אותנו ושוכחות שהוא רק מרכיב אחד של ההוויה שלנו.אגו בריא משרת את הנשמה ולא להיפך.

כדי שיהיה לנו אגו בריא אנחנו צריכות גם לוודא שבאמצעות העצמת תחושת העצמי שלנו והגשמת הרצונות שלנו, אנחנו מועילות לאחרים. אם אנחנו דואגות רק להישגים שלנו תוך התעלמות מההשפעה שיש לנו על אחרים, זה מצביע על הזדהות יתר עם האגו ועל אנרגיית שמש מוגזמת. זה יוביל אותנו בסופו של דבר לתחושת בדידות וריקנות.

מולד הירח במזל אריה, הוא זמן מצוין להרהר במערכת היחסים שלנו עם האגו ואנרגיית השמש שלנו ולהביא אותם לאיזון בריא. כמה שאלות שאת יכולה לשאול את עצמך ולכתוב עליהן:

  • האם אני יודעת לשמור על הגבולות שלי ביחסים שלי עם אחרים?
  • האם אני נוטה להגזים בנתינה שלי לאחרים ולרוקן את עצמי?
  • האם אני מאפשרת לאחרים להתייחס אלי בצורה פוגענית ללא התנגדות מצדי?
  • באילו אופנים אני פועלת כדי ליצור את החיים שאני רוצה לעצמי?
  • באיזו דרך מימוש הרצונות שלי מועיל לאחרים?

חיבור בריא עם אנרגיית השמש והאגו שלנו יובילו אותנו לסנכרון עם עצמנו, עם יעוד חיינו, ועם עשייה למען טובת הכלל.

הודעות חשובות:

הירשמי עכשיו לחוויה אסטרולוגית טיפולית בחינם עם המורה היקרה שלי דברה סילברמן. האימרג׳ן יעזור לך לצלול עמוק לתוך הנפש שלך, כדי שתוכלי ללמוד את הכלים העיקריים שאת צריכה כדי להניח את הגרמלינים שלך במושבם ולחיות חיים מלאים ומספקים. 

שרייני את מקומך כאן, ללא תשלום! 

פודקאס דונוורסיישן: כוחם של הכוכבים

דון ווקר הנפלאה ארחה אותי בפודקאסט שלה. התברר שהיא אחות מפת הלידה שלי! דיברנו על אסטרולוגיה, על הכוכבים ואיך הם יכולים לעזור לנו לחיות את החיים שאנחנו רוצות. 

להאזנה בספוטפיי. להאזנה באפל. 

חדש באלפנט ג׳ורנל: הכובים תמיד בעדנו

הפוסט הקודם שלי, שאלה אחת לשאול את עצמך כשאת רוצה מישהו שאינו פנוי לקשר, זכה במקום שני בחודש יולי עם דרוג של 9.5. הפוסט החדש, הכוכבים תמיד בעדנו, מדבר על הגישה הכללית שלי לחיים ולאסטרולוגיה ולדעתי הוא חשוב וטרנספורמטיבי. 

קראי כאן באלפנט ג׳ורנל. 

הכשרת מורים לקונדליני יוגה עם אקדמית Aura - אפשרי גם און ליין!

אני כל כך מתרגשת ללמד כאורחת בהכשרת מורים לקונדליני יוגה עם אקדמיית Aura! זהו מסע של ארבעה  חודשי טרנספורמציה ומסע שלאחריו לא רק תדעי ללמד, אלא גם תחיי מתוך ביטחון עצמי, מנהיגות וחיבור אל מטרת החיים שלך. הכשרה זו מבוססת על דרכים נשיות וחוכמת האדמה ומוצעת הן באופן אישי והן באינטרנט. אני מקווה שתצטרפו אלינו למסע העוצמתי הזה!

פרטים נוספים. 

מידע מפורט על האסטרולוגיה של השבוע:

אירוע השבוע: מולד ירח במזל אריה, יום רביעי 16 באוגוסט.

נסיגות השבוע: ונוס בנסיגה, קדם נסיגת מרקורי.

אלמנט דומיננטי: אדמה

אלמנט חסר: אוויר

אספקטים: יורנוס בריבוע לשמש. ונוס בצמידות לשמש עד יום שישי, 18 באוגוסט. צדק בריבוע לשמש עד יום חמישי, 17 באוגוסט. שבתאי מול שמש החל מיום חמישי, 17 באוגוסט.

מידע נוסף:

  • יום ראשון, 13 באוגוסט, שמש וונוס בנסיגה במזל אריה, ירח במזל סרטן, מאדים ומרקורי במזל בתולה.
  • יום שני, 14 באוגוסט, ירח נכנס למזל אריה.
  • יום רביעי, 16 באוגוסט, מולד ירח באריה, ירח נכנס למזל בתולה.
  • שבת, 19 באוגוסט, ירח נכנס למזל מאזניים.

שיהיה שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן