מולד ירח בגדי – איך לחלום בגדול ולהימנע מסבל כשדברים לא עובדים כפי שאת רוצה

דצמבר 17, 2022

בשבוע שעבר כתבתי על לחלום בגדול. אני רוצה להתחיל בלהודות לכל מי שהגיבה וכתבה לי שהפוסט עזר לה. משמח אותי לדעת שהמילים שלי תומכות בכן בדרככן. בדיוק בשביל זה אני כותבת. 

במהלך השבוע האחרון, שבתאי, החזק מאד במפה שלי, בא ואמר לי שלחלום בגדול מביא רק אכזבה וסבל. "תחלמי מציאותית", הוא אמר.

שבתאי הוא שליט גדי. ביום רביעי הקרוב, השמש עוברת מקשת לגדי. ביום חמישי יש מולד ירח בגדי, עם לא פחות מחמישה גופים שמיימיים בגדי, הכוללים את השמש, הירח, מרקורי, ונוס ופלוטו.

גדי הוא מזל שאפתני. הוא רוצה להצליח. הוא צריך להצליח. הוא מסוגל להצליח. גדי כאן כדי להוביל, לנהל, ולהיות הבוסית של כולנו, כדי שנוכל לעבוד יחד למען טובת הכלל, למען האנושות, למען כדור הארץ, למען האבולוציה האנושית.

גדי היא גם מאוד פרגמטית ומציאותית. כשגדי מציבה יעדים לשנה הקרובה, היא לא חולמת. היא משתמשת בגיליונות אקסל. היא מבססת את ציפיותיה על ניתוח תוצאות השנים הקודמות ועל מגמות השוק.

אז מה נכון? האם אנחנו צריכות לחלום בגדול, או לחלום בצורה מציאותית?

התשובה היא גם וגם.

חשוב לשמור על הראייה הרחבה של קשת, שלא נכנסת לפרטים ולא דואגת לצד הפרקטי. חשוב גם להיכנס לפרטים ולראות מה אפשרי באופן מעשי, כמו גדי.

אני יודעת שזה מבלבל. כל כך התרגלנו לחשוב שזה חייב להיות זה או זה. אבל במציאות, זה חייב להיות גם וגם. חזון גדול ופרטים קטנים, חלום ופרקטיות, חייבים ללכת יד ביד.

בשיר Resilient, של הצמד Rising Appalachia, יש שורה יפהפייה שאומרת, "אני גרגר אבק והעולם הזה נוצר בשבילי".

גם וגם.

לחלום בגדול לא מביא אכזבה. השתוקקות כן.

"רצון וההשתוקקות הם לא אותו הדבר. רצון הוא עיסוק טבעי שממקד את האנרגיה שלנו. השתוקקות מתרחשת כאשר הרצון מעמיק ומתמלא במתח ובלחץ. "

~יאנג פואבלו

מציאת המידה הנכונה של הרצון אינה דבר של מה בכך.

לאורך מרבית שנות השלושים שלי הייתי רווקה. לא היה דבר שרציתי יותר מאשר למצוא אהבה. האמנתי שלעולם לא אוכל להיות מאושרת בלי זה.

בריטריט מדיטציה ב Spirit Rock, במפגש עם המורה שרדה רוגל, היא אמרה לי שאולי לא אמצא אהבה. "את לא יודעת מה החיים שלך צופנים בחובם ", אמרה לי ברוך.

המילים שלה זעזעו אותי. מעולם לא חשבתי שיש אפשרות שלא אמצא אהבה. שאחיה את החיים שלי לבד. זו הייתה הפעם הראשונה שהאפשרות הזו הכתה בי, וזה הרגיש כמו מכת ברק.

יצאתי מהחדר שלה רועדת. לקחתי את מסלול ההליכה האהוב עלי כדי להירגע. מצאתי מקום נחמד עם דק מתחת לצילו של עץ ענק. נשכבתי על הדק, בהיתי בשמים הכחולים הבוהקים מעלי, ועיבדת את מה ששרדה אמרה לי. "אם לעולם לא אמצא אהבה", חשבתי, "החיים שלי יהיו בדיוק כפי שהם עכשיו."

אהבתי את החיים שלי. אהבתי ללמד, ללמוד ולתרגל. הייתי חופשיה לנסוע לטייל. פגשתי אנשים נפלאים מכל העולם. היו לי רומנים מרגשים.

כשהבנתי שאולי לא אמצא אהבה, התחלתי לעשות את השינויים שרציתי בחיים שלי בעצמי. למשל, שנאתי לגור לבד, אז הזמנתי את אחד החברים הכי טובים שלי לעבור לגור איתי.

לא הפסקתי לרצות אהבה. הפסקתי להאמין שהאושר שלי תלוי במציאת אהבה.

שנה לאחר מכן הגיעה אהבת חיי.

היום, בכל פעם שאני מוצאת את עצמי מתרסקת מאכזבה על כך שלא השגתי את מה שאני רוצה, אני שואלת את עצמי "איך יראו החיים שלי אם לא אקבל את מה שאני רוצה?". ואז אני נזכרת שהחיים שלי יהיו נפלאים בדיוק כפי שהם עכשיו.

זה לא אומר שעליך להדחיק את תחושות הכאב והתסכול. ממש לא. אם את מרגישה כאב ותסכול על זה שלא קיבלת את מה שאת רוצה, הרשי לעצמך לחוש אותם. שאלי את עצמך, "איך אני יכולה להפוך את החיים שלי לנפלאים, גם אם לא אקבל את מה שאני רוצה?״

זכרי שעבודה עם התניות לוקחת זמן. אם את רגילה להשתוקק, ייקח זמן עד שתוכלי להסיר את המתח ולחזור לרצות באופן טבעי.

השבוע שאלי את עצמך:

  1. מה השאיפות שלי? מה אני רוצה להשיג השנה?
  2. האם אני רוצה, או משתוקקת? האם אני רואה את האושר שלי כתלוי בהשגת הרצונות שלי?
  3. אם את מרגישה שאת לא יכולה להיות מאושרת בלי לקבל את מה שאת רוצה, בחני כיצד את יכול לשנות את חייך כדי לחיות באושר ללא קשר למענה על רצונותיך.
  4. אם את עדיין מרגישה כאב או תסכול על כך שלא השגת את מטרותייך, אל תשפטי את עצמך. הרגישי את הכאב ואת התסכול, והעמיקי בהם כדי לעבוד איתם.

מאדים עדיין בנסיגה עד ה 12 בינואר 2023. מרקורי יתחיל לסגת ב 29 בדצמבר 2022 ואנחנו כבר בשלב קדם הנסיגה. אם דברים לא עובדים כמו שאת רוצה, את יכולה להאשים בכך את שניהם.  

מאחלת לך שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

 

דילוג לתוכן