עונת מזל מאזניים – שבע שאלות חשובות לזיהוי זוגיות טובה

ספטמבר 30, 2023

אם את קוראת אותי כבר זמן מה, את יודעת שאני לא צריכה תירוץ כדי לכתוב על מערכות יחסים. זה אחד הנושאים האהובים עליי. אבל אין תירוץ טוב יותר לכתוב על מערכות יחסים מאשר עונת מאזניים. במיוחד כשהשמש, מרקורי ומאדים יהיו במזל מאזניים השבוע.

מאזניים הוא המזל של מערכות יחסים רומנטיות. אנשים עם מזל מאזניים חזק במפת הלידה שלהם רוצים להתאחד עם אדם אחר. הם רוצים להיות ביחד. הם שונאים לאכול לבד, לטייל לבד או להיות לבד. הם תמיד מעדיפים שתהיה להם חברה.

המסלול הנמוך של מזל מאזניים הוא להאמין שאת צריכה מערכת יחסים כדי להיות מאושרת. את כל כך מפחדת לאבד את הזוגיות שלך שאת מדחיקה את עצמך ומאבדת את עצמך במערכת היחסים שלך. את עלולה להיות כל כך תלויה בזוגיות שלך, שאת מפחדת לעזוב, גם אם מדובר במערכת יחסים גרועה, פוגענית או רעילה.

המסלול הגבוה של מזל מאזניים היא יצירת איזון פנימי, כך שאת נכנסת לזוגיות ממקום של ביטחון. את לא צריכה מערכת יחסים; את רוצה אותה. במערכות היחסים שלך, את מרגישה בטוחה להביע את עצמך בחופשיות ובאותנטיות, גם כשזה יוצר קונפליקטים.

אני עובדת עם מאות אנשים מרחבי העולם, ואני רואה יותר מדי אנשים שמוכנים להסתפק במערכת יחסים גרועה. יש כל כך הרבה בלבול לגבי טיבן של מערכות יחסים טובות. כאשר מעורבים רגשות וקשרים קרמטיים, קשה לקבוע אם אנחנו במערכת יחסים טובה או לא.

האם זה קשור לכמה מריבות יש לנו? האם זה קשור לכמה האדם השני אוהב אותנו או מראה לנו אהבה? האם זה קשור לאהבה שאנו חשות כלפי האדם השני?

אהבה היא מרכיב חיוני למערכת יחסים טובה, אבל אנשים רבים שאוהבים זה את זה לא יכולים לקיים מערכת יחסים טובה. כדי לדעת אם מערכת יחסים טובה, עלינו לשאול את השאלות הבאות:

 1. האם מערכת היחסים מעצימה את השותפים בה ועוזרת להם לשגשג? האם האנשים במערכת היחסים מאושרים יותר, בריאים יותר וחיים ברווחה גדולה יותר בזכות היותם במערכת היחסים?

האיש שלי ואני רבים מדי פעם. אולי אנחנו רבים יותר מאחרים, אולי אנחנו רבים פחות, אני לא באמת יודעת. מה שאני כן יודעת זה שיש לנו מערכת יחסים טובה. ואיך אני יודעת את זה? כי אני רואה כמה שנינו התפתחנו לאורך כמעט עשר השנים שבהן אנחנו יחד.

כשלא הייתי בטוחה לגבי הכיוון המקצועי שלי, האיש שלי תמך בי כדי שאוכל ללמוד אסטרולוגיה ולפתוח עסק משלי. דרך הנישואים שלנו ובזכות התמיכה המדהימה שלו, אני משגשגת מקצועית ועושה את מה שאני אוהבת.

כשהאיש שלי היה במצב רוח ירוד והפסיק להתאמן, הזכרתי לו כמה חשובה הבריאות שלו לשנינו. ביקשתי ממנו שימצא תרגול שהוא אוהב. החזרה לפעילות גופנית לא רק תרמה לבריאות שלו, אלא גם לאושר שלו.

בנישואים הקודמים שלי, האקס שלי ואני ידענו ליהנות יחד. אבל הוא אהב להשתמש בהרבה סמים והשפיע עליי לרעה. בתקופה שלי איתו, הייתי כל הזמן חולה. בסופו של דבר נכנסתי לדיכאון כבד, והוא עזב אותי. יצאתי מהקשר הזה בנקודת השפל של חיי. ברור שזו הייתה מערכת יחסים גרועה.

היום, עם האיש שלי לצידי, אני בריאה ומאושרת. אני מרגישה שאני יכולה לעשות כל מה שאני רוצה, והוא מרגיש אותו הדבר.

 1. האם בני הזוג מרגישים שהם יכולים לדבר בחופשיות ובכנות אחד עם השני, או שהם צריכים ללכת על קליפות ביצים כדי לא להרגיז את האדם השני?

לפני שנים רבות, הייתי במערכת יחסים עם גבר שנהג להתפוצץ עליי בכל הזדמנות. איכשהו, תמיד עשיתי משהו לא בסדר. אם רציתי סקס, הייתי אסרטיבית מדי. אם לא רציתי סקס, לא אהבתי אותו מספיק. אם רציתי לבלות יחד, הייתי תובענית מדי ואם רציתי להיות לבד, הייתי אנוכית מדי.

כשהוא לא צעק עליי, הוא היה חם ואוהב. אהבנו אחד את השני מאוד ואני עדיין חושב שהוא אדם נפלא. הוא פשוט לא היה האדם המתאים עבורי. הפרידה ממנו חיזקה אותי, למרות הכאב שהיה כרוך בכך. בשלב מסוים הבנתי שאני כל כך זהירה במה שאני אומרת ועושה כשאני איתו, שאני כבר לא אני.

חברה שלי הייתה מערכת יחסים עם גבר שלא היה מוכן להתמודד עם הרגשות שלה. בכל פעם שהיא הראתה סימני כאב או תסכול, הוא היה אומר לה שהוא לא יכול להתמודד עם זה ומתרחק ממנה. היא הבינה שכדי שהם יהיו יחד, היא צריכה להדחיק את הרגשות האמיתיים שלה וללבוש חיוך גדול כל הזמן.

ההדחקה שלה יצרה חולי. בסופו של דבר היא ראתה שלמרות ששניהם באמת אוהבים זה את זה, היא לא יכולה להיות אותנטית סביבו. היא רצתה להיות עם מישהו שרואה את המתנות הטמונות בחיבור הרגשי שלה וביכולת הביטוי הרגשית שלה.

האיש שלי אוהב שאני משתפת אותו ברגשות שלי. זה גורם לו להרגיש שאני יכולה לסמוך עליו עם הלב שלי.

שאלות נוספות שאת יכולה לשאול את עצמך כדי לזהות אם מערכת יחסים טובה או לא:

 1. האם הזוגיות מעודדת את בני הזוג לטפח קשרים חזקים עם חברים ובני משפחה? או האם השותפים בזוגיות מתרחקים מהחברים ומהמשפחה שלהם?
 2. האם האנשים בזוגיות מרגישים בטוחים בקשר? האם הם יכולים לסמוך אחד על השני שיהיו נאמנים ויתמכו בהם בעת הצורך?
 3. האם בני הזוג מקיימים קשר מיני מספק?
 4. האם השותפים בזוגיות טובים בכסף יחד? האם הם תומכים זה בזה ביצירת נוחות וביטחון כלכלי?
 5. האם בני הזוג נהנים לרוב מהזמן המשותף שלהם? האם אנשים אחרים נהנים להיות במחיצתם?

השבוע הזה הוא זמן מצוין להעריך את מערכות היחסים שלך בהווה ובעבר. הביני מה היה לא בסדר במערכות היחסים שלא עבדו, מה נכון באלו שעובדות טוב, או מה את רוצה ממערכת היחסים הבאה שלך.

התרבות שלנו לא מספקת מודלים טובים ליחסים טובים. רובנו לא גדלנו עם הורים שהיו להם מערכות יחסים טובות. אנחנו צריכות לדבר על זה יותר. אנחנו צריכות ללמד את הילדים שלנו. אם יש לך מערכת יחסים טובה, השמיעי את קולך! דברי על זה, כתבי על זה, שתפי את העולם בחוויה שלך.

מידע אסטרולוגי נוסף השבוע:

 • יום ראשון, 1 באוקטובר, שמש ומאדים במזל מאזניים, ירח במזל שור, ונוס במזל אריה.
 • יום שלישי, 3 באוקטובר, ירח נכנס למזל תאומים.
 • יום רביעי, 4 באוקטובר, מרקורי נכנס למזל מאזניים.
 • יום חמישי, 5 באוקטובר, ירח נכנס למזל סרטן.
 • שבת, 7 באוקטובר, ירח נכנס למזל אריה.

מאחלת לך שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן