שנה טובה עם שבוע אחרון של מזל בתולה ויום השוויון הסתווי – איך להגדיר את הציפיות הנכונות

ספטמבר 16, 2023

שנה טובה ומתוקה.

השנה התחילה עם הקלה. סוף סוף הסתיימה נסיגת מרקורי והיא לא תחזור אלינו עד דצמבר.

לכבוד ראש השנה, רבות מחברותי שיתפו את הציפיות, התקוות והיעדים שלהן מהשנה החדשה. שני פוסטים משכו את תשומת ליבי. אחד מאת חברתי מאיה טבת דיין, שכיום מלמדת שירה באוניברסיטת מדינת סן דייגו. מיה ביקשה שנגדיל את הציפיות שלנו מהחיים. היא סיפרה איך לפני שהתחילה את תפקיד ההוראה החדש שלה, אנשים בעלי ניסיון אמרו לה להנמיך ציפיות ביחס לאינטראקציה עם הסטודנטים. במציאות, היא נפעמת מהחיבור ורמת המעורבות של הסטודנטים, שנמצאת בניגוד מוחלט למה שהכינו אותה.

הפוסט השני הוא מאת חברתי שפי קרני נסטל, מורה ליוגה והכנה ללידה, שביקשה שהשנה נשאף לפחות. שפי דיברה על הרצונות הבלתי נגמרים שלנו להצליח, להרוויח, לגדול רוחנית, לקיים יחסים מצוינים עם המשפחה והחברים שלנו, להיות האימהות הכי טובות אם יש לנו ילדים, והרשימה ארוכה. הציפיות הללו מכניסות אותנו להרבה לחץ מיותר. הן גורמות לנו להרגיש שאסור לנו לקחת הפסקה, לנוח, לנשום ופשוט להיות מי שאנחנו.

התחברתי מאד לשני הפוסטים האלו, למרות שנראה שהם סותרים זה את זה.

עם שמש ומרקורי במזל בתולה, בתוספת משולש גדול באלמנט אדמה לאורך כל השבוע, אנו מקבלות את מתנת הפרקטיות. במסלול הגבוה שלהן, בתולות יודעות את הגבולות שלהן. הן מקפידות לא לקחת על עצמן יותר מדי. הן יודעות לשים גבולות בריאים במערכות היחסים שלהן. הן יודעות לכבד את הצרכים הפשוטים שלהן כמו שנת לילה טובה, אוכל בריא, פעילות גופנית, מדיטציה וקצת זמן מנוחה. הן טובות בלתכנן, לעבוד עם רשימות, להגדיר ציפיות ברות השגה, ולהשיג אותן.

אבל נשות אדמה לא תמיד מצפות מספיק מהחיים מכיוון שהן מודעים מדי למגבלות המציאות. כדי להגדיל את הציפיות שלנו, אנחנו צריכות לפעמים להתעלם מעובדות מעשיות ומגבלות מציאותיות. לדוגמה, כשניסיתי להיכנס להריון בגיל 40, רוב הרופאים אמרו לי שלעולם לא אוכל להיכנס להריון ללא הפריה חוץ גופית. אבל נכנסתי להריון בלי. המשפחה שלי חשבה שלעולם לא אוכל להרוויח כסף טוב מלהיות אסטרולוגית. ואני כן.

נוסף על הקולות החיצוניים, יש גם את הקולות הפנימיים המגבילים, כמו זה שאני שומעת לפעמים בראש, שאומר לי שאני לא מספיק טובה לפרסם ספר. עם זאת, למדתי להגביר את הציפיות שלי מהחיים. ככל שאני עושה את זה, החיים מגיבים בהתאם. אין ספק שכפי שאמר זאת ידידי הטוב צ'אק, אני מרובת ברכות.

אז מה אנחנו צריכות לעשות? האם עלינו להגביל את הציפיות שלנו כדי שיהיו סבירות ולא תובעניות ומלחיצות מדי? או שעלינו להגביר את הציפיות שלנו כדי שנוכל להיות מרובות ברכות?

המפתח לתשובה הוא ביום השוויון הסתווי הקרוב. אנו מגיעות לנקודת זמן מיוחדת שבה היום והלילה שווים באורכם. זוהי נקודה טובה למציאת איזון בציפיות חיינו. האם אנחנו יכולות להגדיל את הציפיות שלנו מבלי להלחיץ את עצמינו? בטח שאנחנו יכולות! אבל אנחנו צריכות לדעת איך.

אנחנו חייבות להציב ציפיות גבוהות, אנחנו חייבות לצפות שהדברים יהיו נהדרים. למשל, הבן שלי עדן בן השש מתקשה בקריאה. זה מאתגר אותו, והוא שונא את האתגר. בטיול שלנו היום מצאנו את עצמנו על שביל מלא בשיחי פטל. עדן החליט למצוא ולאכול 66 פטל טובים. כשהוא סיים את המשימה בהצלחה הוא שאל אותי, "האמנת שאני אצליח לעשות את זה?״ אמרתי לו שאני יודעת שהוא יכול לעשות כל מה שהוא מחליט, והוספתי, "אם תחליט שקריאה תהיה מהנה וקלה לך, כך יהיה".

הדבר החשוב הוא שנשיג את הציפיות שלנו מתוך שמחה ולא מתוך לחץ. אנחנו לא רוצות שהמטרות שלנו ילחיצו אותנו. אנחנו חייבות להאמין שאנחנו מספיק טובות גם אם החיים לא עומדים בציפיות שלנו.

אנחנו יכולות גם להתאים את הציפיות שלנו תוך כדי תנועה, ולא להרגיש רע עם זה. קיוויתי לחתום על חוזה לספר שלי ב-2023. כרגע זה נראה לא ריאלי. שיניתי את הבקשה שלי לחתום על חוזה עד ראש השנה הבא. זה נראה ריאלי יותר בהתבסס על הזמינות וההתקדמות שלי עד כה. אני לא רואה בזה תבוסה, להיפך, זה בגלל שהעסק שלי מצליח כל כך, שיש לי פחות זמן לכתוב את הספר.

דבר נוסף שיכול לעזור לנו להמנע מלחץ מיותר, הוא לחגוג את ההישגים שלנו. לעתים קרובות, אנחנו כל כך ממוקדות במה שעדיין לא השגנו, שאנחנו שוכחות להסתכל על סיפורי ההצלחה שלנו. ואז אנחנו מפספסות את ההזדמנות להנות מהם, וזו הריי היתה כל הסיבה שרצינו אותם מלכתחילה.  

הצלחה היא לא משהו שאפשר להשיג. הצלחה היא תחושה שצריך לטפח. זו היכולת לחגוג את ההישגים שלנו.

יום השוויון הסתווי, הוא מועד נפלא לחגוג את ההישגים שלנו, לא רק בקריירה אלא גם כחברות, כמאהבות, כשותפות, כאימהות, כיוצרות, כמחפשות אמת וכבנות אדם.

הצעות למחשבה וכתיבה בשבוע האחרון של עונת בתולה וכהכנה ליום השוויון הסתווי:

  1. מהן הציפיות הנוכחיות שלך מעצמך ומהחיים? האם את יכולה לצפות ליותר? איך זה יראה אם תגדילי ציפיות?
  2. האם את יודעת לשמור על הגבולות שלך ולהקפיד לישון טוב, לאכול טוב ולדאוג לעצמך? אם לא, מה את צריכה לשפר? האם את יכולה להתחייב לבצע את השינויים הנדרשים השבוע?
  3. ציינח לפחות שלושה דברים שהשגת עד כה שגורמים לך להיות גאה ומסופקת. האם את חוגגת אותם מספיק? האם את נותנת לעצמך את הקרדיט שמגיע לך עבורם?
  4. האם תהיי מאושרת גם אם הציפיות שלך לא יתגשמו? אם לא, מה את יכולה לעשות עכשיו כדי לשפר את מצבך?

מידע אסטרולוגי נוסף השבוע:

אירועי השבוע: השמש נכנסת למזל מאזניים ויום השוויון הסתווי בשבת, 23 בספטמבר.

אספקטים השבוע: יורנוס ופלוטו במשולש לשמש, נפטון מול שמש. כולם יוצרים עפיפון עם משולש גדול באדמה, נתמך במים.

פרטים נוספים:

  • יום ראשון, 17 בספטמבר, שמש ומרקורי במזל בתולה, ירח ומאדים במזל מאזניים, ונוס במזל אריה.
  • יום שני, 18 בספטמבר, ירח נכנס למזל עקרב.
  • יום רביעי, 20 בספטמבר, ירח נכנס למזל קשת.
  • יום שישי, 22 בספטמבר, ירח נכנס למזל גדי.
  • שבת, 23 בספטמבר, השמש נכנסת למזל מאזניים ושוויון הסתיו.

שנה טובה ושבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן