ולנטיינס בעיני הדלי – מה הופך מערכת יחסים לטובה?

פברואר 11, 2023

זהו השבוע האחרון של עונת הדלי. בשבת, 18 בפברואר, השמש תיכנס לדגים ונרגיש שינוי באנרגיה. אבל לפני שנלך כל כך רחוק, בואו נדבר על חג האהבה.

הרעיון של אהבה רומנטית והדרך שבה אנחנו מתנהלות בנישואים לא תמיד היו ככה. מצורות פרימיטיביות של שותפויות מיניות דרך נישואים מאורגנים, הדרך בה אנו תופסים אהבה רומנטית היא די חדשה ומשתנה ללא הרף.

סבא וסבתא שלי התאהבו. הם כתבו מכתבי אהבה כשסבי שירת בצבא הבריטי במצרים וסבתי נשארה בתל אביב. אני זוכרת שסבתא שלי סיפרה על המפגש המחודש שלהם כשהוא חזר ממצריים בעיניים נוצצות.

אבל הנישואים שלהם היו גרועים. הם כעסו, אפילו שנאו אחד את השני. גירושים לא היו מקובלים בזמנם. למעשה, גירושין אפילו לא היו אופציה חוקית במשך אלפי שנים. באיטליה גירושים אושרו כחוקיים ב-1974 ובספרד ב-1981. קליפורניה הייתה המדינה הראשונה בארה"ב שאפשרה גירושין "ללא סיבה" ב-1969.

הלגליזציה של גירושים ללא צורך בהוכחת סיבה מוצדקת הביאה חופש לנישואים כמו שגלולות נגד הריון הביאו חופש להתנהלות המינית שלנו. אלו שתי השפעות חזקות של עידן הדלי. 

דמייני שאת נתקלת בחייזרית שזה עתה נחתה על כדור הארץ. היא שואלת אותך על החיים שלך. בשלב מסוים, בוודאי תספרי לה על אהבה. אולי תספרי שאת מחפשת אהבה, אולי שאת בזוגיות או בנישואים, אולי שיש לך כמה מערכות יחסים במקביל, אולי שאת גרושה.

החייזרית מביטה בך בתמיהה בשלושת עיניה ושואלת – מה התכלית של אהבה, זוגיות, נישואים וגירושים?

בנות דלי לא לוקחות שום דבר כמובן מאליו. ממש כמו מדעניות. אייזק ניוטון ניסח את מושג הכבידה כאשר שאל על נפילתו של תפוח מהעץ. זה היה משהו שהוא כנראה ראה לעתים קרובות, ובכל זאת, הוא לא התייחס אליו כמשהו ברור.

אחד המפתחות הכי חשובים לזוגיות מוצלחת זה לא לקחת אחד את השני כמובן מאליו.

אבל מה עוד? אם היית צריכה להסביר לחייזרית בעלת שלושת העיניים מה זה קשר רומנטי טוב, מה היית אומרת לה?

אני לא מתיימרת לדעת את כל התשובות. אני נשואה רק תשע שנים. אבל יש לי נישואים טובים ויש לי ניסיון רב משיח על מערכות היחסים של לקוחותיי, מקריאות זוגיות, ומכתיבה על אהבה ומערכות יחסים. אני חושבת שאני יודעת משהו בעל ערך שאני יכולה לחלוק.

המחויבות הראשונה והעיקרית שלנו היום, הייתי אומרת לחייזרית הדלי, היא לחיות חיים מאושרים, בריאים ומספקים. חלקנו אוהבות את הרעיון של להיות מחויבות לאדם אחר, אבל אנחנו נשארות ביחד רק אם מערכות היחסים שלנו תומכות באושר האישי שלנו.

מערכת יחסים טובה אינה מבוססת על כך שהאדם האחר עומד ברשימת קריטריונים שלנו. היא לא מצריכה שנהיה מאוהבות כל הזמן. זו גם לא מערכת יחסים שאין בה קשיים ואתגרים. ברצינות. זוגיות נטולת אתגרים? אין חיה כזו.

לחלוק חיים עם אדם אחר זה דבר גדול. במובנים מסוימים, זה קל יותר מלהיות לבד, ובמובנים מסוימים זה קשה יותר.

מאז שבעלי ואני הכרנו, רציתי לחיות בארה"ב, והוא רצה לחיות בישראל. הקונפליקט הזה תמיד יצר מתח בנישואים שלנו. כשעברנו בסופו של דבר לארה"ב, אחרי שבע שנים בישראל, הנישואים שלנו כמעט התפרקו.

בגלל שהיה לנו מזל שלקשר בינינו יש יסודות טובים והרבה סיבות טובות לרצות להישאר ביחד, מצאנו את המוטיבציה והכוח להפוך את המשבר הזה להזדמנות שהובילה לצמיחה. היום היחסים בינינו טובים יותר משהיו אי פעם.

היסודות לזוגיות טובה הם:

1. חברות

האם אתם מדברים אחד עם השני על נושאים אחרים מלבד מי אוסף את הילדים ומי עושה כלים? האם יש לכם שיחות עומק משמעותיות? האם אתם מתייעצים אחד עם השני בעת קבלת החלטות חשובות? האם אתם כנים אחד עם השני? האם אתם יכולים לבטא את עצמכם בצורה אוטנטית בתוך הקשר שלכם? האם אתם נהנים אחד מחברתו של השני? האם הייתם בוחרים לבלות אחד עם השני גם אם לא הייתם מחויבים?

2. חיבור מיני

אני נותנת לזה עדיפות שנייה כי אני מאמינה שזה אחד המרכיבים החשובים ביותר לזוגיות טובה. זה הדבק שמחזיק זוגות ביחד. אם אין צמיחה ביכולת שלכם להגיע לאינטימיות מינית וליהנות אחד מהשני פיזית, לרוב אין צמיחה בתחומים אחרים של הקשר. זה לא אומר שאסור שיהיו עליות ומורדות בקשר המיני שלכם, אבל בשביל זוגיות טובה אתם חייבים שיהיה לכם קשר מיני טוב.

3. הזנה

מערכת יחסים טובה חייבת להרגיש בלב כמו שארוחה בריאה טובה מרגישה בגוף.

האם את מרגישה אהובה? האם את מרגישה שלאדם האחר אכפת מהאושר שלך? האם האדם האחר פועל כדי לתמוך באושרך? האם את מרגישה שהאדם האחר נמצא שם בשבילך כשאת צריכה אותו? האם את מרגישה שאת יכולה לסמוך עליו? האם את מרגישה שהוא או היא ממלאים את מיכל הלב שלך?

ודאי שאת מוזנת אבל גם שאת מזינה את האדם האחר.

4. חיבור נשמות

אם את מחפשת זוגיות, עדיף לשאול את עצמך מה את רוצה להרגיש עם מישהו, ולא איזה סוג של מראה, עבודה או תחביבים יהיו לו. לפני שהכרתי את בעלי, כל מה שחיפשתי היה חיבור נשמות. וזה בדיוק מה שמצאתי. חיבור נשמות הוא משהו שאפשר להרגיש אבל אפשר גם לאמת באמצעות קריאה אסטרולוגית של מפות מערכות יחסים.

*

השבוע, חקרי את מערכות היחסים שלך דרך עיניו החייזריות של מזל דלי. אם את לא במערכת יחסים רומנטית כרגע, שאלי את עצמך על מערכת היחסים שלך עם עצמך, על מערכות היחסים הקודמות שלך, והגדירי את השאיפות שלך ממערכת היחסים הבאה שלך.

הודעות חשובות:

לכבוד ולנטיין

קריאת מערכות יחסים במחיר של קריאה אישית! רק למנויים שלי ורק בפברואר. 

למדו את המתנות והאתגרים של מערכות היחסים שלכם, וקבלו כלים שיעזרו לכם להביא אליהן הרמוניה. 

לתיאום קריאת מערכות יחסים

סדנת מה היעוד המקצועי שלי באנגלית

אם את לא יודעת מה היעוד המקצועי שלך, או מצאת את היעוד שלך אבל את מחפשת להצליח בו יותר, או את מטפלת, מאמנת או יועצת שרוצה לעזור לכוון את לקוחותיך למימוש מקצועי, הסדנה הזו בשבילך. 

סדנה של 4 שעות שתתקיים ב 22 וב 23 במרץ מ 8 עד 10 בלילה שעון ישראל. 

פרטים והרשמה. 

Planetary Balance Workshop בישראל!

סדנה חווייתית, המבוססת על מודל של הספר שאני כותבת בימים אלו. נעבוד על האנרגיות של הגופים השמיימיים האישיים – השמש, הירח, מרקורי, ונוס ומאדים. הסדנה תשלב לימוד, כתיבה, מדיטציה, שיתוף, שירה ותנועה. אני מבטיחה לך שתצאי ממנה אחרת.

הסדנה תעזור לך להיות הכי את שיש. להיות את במלוא הדרך. לאהוב אותך, בדיוק כמו שאת. לאהוב את החיים שלך, בדיוק כמו שהם. ושמתוך המקום הזה, תראי מה את רוצה לשנות כדי שתאהבי את עצמך ואת החיים שלך אפילו יותר.

פרטים והרשמה.

 

מידע מפורט על האסטרולוגיה של השבוע:

  • אספקט השבוע: שמש צמודה לשבתאי.
  • יום ראשון 12 בפברואר, ירח בעקרב.
  • יום שלישי 14 בפברואר, ירח נכנס לקשת.
  • יום חמישי 16 בפברואר, ירח נכנס לגדי.
  • שבת 18 בפברואר, שמש נכנסת לדגים, ירח נכנס לדלי.

שיהיה שבוע נפלא ו-ולנטיינס שמח,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן