מולד ירח וליקוי חמה בעקרב – האפלה הפורייה סובבת אותנו

אוקטובר 22, 2022

השבוע מתחיל עם כניסת השמש לעקרב. ביום שלישי, 25 באוקטובר, הירח יצטרף אל השמש בעקרב, ויהיה לנו מולד ירח וליקוי חמה בעקרב.
 
כולם שואלים אותי על השפעות ליקוי החמה. נראה שזה הנושא הכי סקסי כרגע. סקסי הוא מונח מתאים לשימוש בעונת העקרב, כי עקרב הוא מזל סקסי.
 
אז מה כל הרעש?
 
כל מולד ירח הוא חשוב ומשמעותי. בלילות מולד ירח, השמש והירח מחזיקים ידיים באותו מזל, כך שהשפעת המזל מודגשת. ללא אור ירח, השמים חשוכים. האנרגיה נמוכה יחסית, אבל גם רגועה, מה שמאפשר זמן להתבוננות.
 
זו הסיבה שבמהלך מולד ירח יש לנו הזדמנות להתמקד בנושאים שמציג המזל הרלוונטי, ולעבוד איתם.
 
ליקוי חמה מחזק את השפעת מולד הירח. לא רק שהלילה חשוך, אנרגיית השמש חסומה על ידי הירח ויש תחושת אפלה גדולה יותר.
 
זוהי אפלה חיובית. כמו החושך המזין שחווינו כעובריות ברחם לפני שיצאנו לעולם. זוהי חשכה טובה ומגוננת של הזרע הנטוע באדמה פורייה, רגע לפני שהוא נובט לאוויר צח ולאור השמש.
 
החודש, לא רק שיש לנו מולד ירח וליקוי חמה. הם גם מתרחשים במזל שהוא מלך האפלה, עקרב.
 
גדלתי ברמת גן של שנות השמונים. מאז שהייתי בת חמש עשרה, נהגתי לצאת למועדוני הלילה של תל אביב. אלה היו בדרך כלל מרתפים אפלים או מוסכים ישנים באזורי תעשייה.
 
בין מלחמת לבנון הראשונה לשנייה, בין ללכת להלוויות של הורים צעירים שמתו מסרטן, וללוויות של בני גילנו שמתו בתאונות דרכים, בין אהבות ראשונות ושיברונות לב, לבושים בבגדינו השחורים, צרחנו בכל כוחנו,
 
To die by your side, is such a heavenly way to die
 
איכשהו לרקוד לשירים שדיברו על מוות, שברון לב ואומללות הפך את הכל להגיוני יותר. הם דיברו על המציאות שלנו. כשלהקות גדולות כמו הסמית'ס והקיור שרו על אפלה, זה גרם לנו להרגיש שאנחנו לא לבד בסבל שלנו.
 
רובנו מתקשים לקבל את הצד האפל של החיים. התרבות שלנו נמצאת בהכחשה. הדלאי לאמה אמר זאת היטב, 
 
"האדם… חי כאילו הוא לעולם לא ימות, ואז מת לאחר שמעולם לא חי."
 
כדי לחיות, אנחנו צריכות לחבק את המוות. כדי לחוות אושר ושמחה, עלינו לאמץ את החושך.
 
אנחנו לא רוצות לחשוב על המוות. אנחנו לא רוצות להתמודד עם המחשבות והרגשות האפלות שלנו, שאגב, יש לכולנו. אנחנו חושבות מחשבות איומות, אנחנו מרגישות רגשות איומים, אבל אנחנו מיד דוחקות אותם הצידה וחושבות מחשבות טובות במקום.
 
בכך אנחנו רק מחמירות את המצב. הפחדים שלנו, הרצונות שלנו, החשכה שלנו, הם לא הולכים לשום מקום. הם נשארים איתנו עד שאנחנו מוכנות להתמודד איתם. רק אז, החושך עובר טרנספורמציה והופך לעוצמה.
 
פעם היה לי חלום חוזר בו הייתי בורחת ממישהו או ממשהו. אפילו לא ידעתי ממה אני בורחת, רק ידעתי שזה היה משהו מבעית. נהגתי להתעורר כל כך מותשת מהבריחה כל הלילה, אז החלטתי לשים לזה סוף.
 
התחברתי ללוחמת שבתוכי והחלטתי שבפעם הבאה שאחלום את החלום הזה, אעצור, אסתובב, ואתמודד עם הדבר או האדם שרודפים אחרי. כשעשיתי את זה, הדבר שרדף אותי התפוגג. החלום לא חזר לעולם ואני התעצמתי כדי להתמודד עם הקשיים של חיי.
 
קשה להתמודד עם אפלה. אפילו בזמן כתיבת הפוסט הזה, אני מרגישה שאני צריכה להוסיף קצת הומור, לספר בדיחה, לעשות את הדברים קצת יותר קלילים. אולי לשתף שונוס תהיה צמודה לשמש השבוע, ותביא מתיקות ויופי לחשכה. אני יכולה להזכיר לך את התמונה של העובר והזרע באדמה הפורייה. 
האם ידעת שהורמוני גדילה משתחררים במהלך השינה? הילדים שלנו גדלים כשחושך בחוץ. הם לא גדלים באור השמש.
 
לטרבור הול יש אלבום שלם בשם .The Fruitful Darkness בשיר הנושא, שגם היווה השראה לכותרת הפוסט הזה, הוא אומר:
 
"החושך שבתוך החושך שלי
זהו המקום בו מצאתי את האור שלי."
 
בספרה The Fruitful Darkness , רושי ג'ואן הליפקס אומרת:
 
"סוד החיים", אומרים האוטים, "הוא בצללים ולא בשמש הגלויה; כדי לראות משהו בכלל, אתה חייב להסתכל עמוק לתוך הצל של יצור חי."
 
מולד הירח וליקוי החמה בעקרב מציעים לנו הזדמנות נדירה להתמודד עם הפחדים, הרצונות האפלים, הקנאה והשנאה שלנו. עם כל המחשבות והרגשות שהיינו רוצות שלא יהיו לנו, אבל בכל זאת יש לנו.
 
שאלי את עצמך:
 
• האם יש משהו אפל וכבד בחיי שאני נמנעת מלהתמודד איתו?
• האם יש לי פחדים, רגשות או מחשבות שאני מדחיקה כי אני לא רוצה שהם יפריעו לשמחה ולאושר שלי?
 
אם יש משהו אפל שעדיין לא התמודדת איתו, שימי ידיים על הלב. הכירי בו. קבלי אותו. אמרי לעצמך, יש לי את המחשבות האלו, יש לי את הרגשות האלו, יש לי את הפחדים האלו, יש לי את הרצונות האלו. דעי שאין בך שום דבר רע. זה הכל חלק מהקיום האנושי.
אני מבטיחה לך שכשתעשי את זה, תרגישי צמיחה, תרגישי התרחבות. את תמצאי את האור שלך בתוך החשכה.
 
מאחלת לך מולד ירח וליקוי חמה פוריים, ושבוע נפלא,
 
באהבה,
 
יעל
דילוג לתוכן