ירח מלא במזל תאומים – השמיעי את האמת שלך ברגישות

נובמבר 25, 2023

כאן בארה"ב, חגגנו השבוע את חג ההודיה. למרות ששורשי החג הזה הם לא משהו להתגאות בו, חגיגת הכרת תודה היא משהו שאני מאוד מתחברת אליו.

"לא השמחה גורמת לנו להכיר תודה; הכרת תודה היא שמביאה לנו שמחה."

~ האח דוד שטינדל-ראסט

אני מסכימה עם האמירה הזו, אבל אני תמיד מדגישה שאנחנו לא רוצות לזייף הכרת תודה. אנחנו לא רוצות להדחיק את הכאב והרגשות האמיתיים שלנו ולהעמיד פנים שאנחנו מכירות תודה. גישה כזו מרחיקה אותנו משמחה.

כדי לחיות את החיים במיומנות, עלינו להתחבר למה שאנחנו באמת מרגישות. אנחנו צריכות להכיר בכאב שלנו ולעבד אותו. יחד עם זאת, אנחנו לא רוצות לתת לכאב להטביע אותנו או להשתלט עלינו. אושר אמיתי הוא היכולת למצוא שמחה והכרת תודה תוך חיבור אל החוויה הכנה שלנו. את יכולה לקרוא על זה בהרחבה בכתבה שלי במגזין הנחשב, Tiny Buddha, שהתפרסמה בחג ההודיה בשנה שעברה.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לך. רבות מכן קוראות אותי כבר כמה שנים טובות. אני מודה לך שבחרת להישאר בקשר ולהמשיך לקבל את העדכונים שלי. זה לא מובן מאליו.

השבוע מתחיל עם שמש במזל קשת וירח במזל תאומים. ביום שני הירח יהיה מלא בתאומים. קשת ותאומים הם מזלות שנמצאים זה מול זה, ולכן יש להם כמה תכונות משותפות, וכמה היבטים סותרים.

גם תאומים וגם קשת עוסקות בחיפוש אחר האמת. הן אוהבות לשאול שאלות קשות ולהבין את טבע האנושות והעולם. שתיהן נשות תקשורת מעולות עם כישורי כתיבה ודיבור בפני קהל. הן אוהבות לטייל וזקוקות להרבה התרגשות ושינויים בחייהן. שתיהן נוטות לניתוק רגשי ועיבוד רגשות באופן מנטלי.

קשת הוא מזל של אופטימיות וחופש. היא רואה את התמונה הגדולה ואוהבת לדבר על דברים מנקודת מבט רוחנית. תאומים היא אישית יותר. היא מעורבת בסיפורים ובכאב של אנשי שבטה. היא שם כדי להקשיב, לדבר ולתמוך.

לפני כמה שבועות דיברתי עם חברה אמריקאית. שיתפתי אותה בכאב שאני חשה על הילדים המוחזקים בשבי החמאס.אמרתי לה שאני מרגישה שאלו הילדים שלי ושאני בוכה כל לילה כשאני חושבת עליהם. חברתי ענתה לי שילדים תמיד הוחזקו במנהרות חשוכות. תמיד יש מקום בעולם שבו דברים כאלה קורים. אפילו בארה"ב.

מה שהיא אמרה יכול להיות אמת קשתית, וברור שהכוונה שלה היתה טובה, אבל בשבילי זה היה חוסר רגישות. כשהילדים שלך, או הילדים של החברים שלך, מוחזקים כבני ערובה בידי טרוריסטים נתעבים, את לא מוצאת נחמה בעובדה שאיפשהו בעולם זה תמיד היה ככה. זה כאב מאוד אישי וקונקרטי. זה כמו שהידיעה שיש רעבים באפריקה לא מקלה על כאב שברון לב כשמישהו שאת אוהבת עוזב אותך.

לצערי לא אמרתי לחברתי כלום. מאז ה 7 באוקטובר כולם מסביבי מייעצים לי למצוא שלום פנימי. לפעמים אני מפחדת להגיד את האמת שלי, מחשש שיתפסו אותי כמי שאינה שוחרת שלום.

בספרה, נשות החוכמה, צולטרים אליונה מספרת את סיפור מותה של בתה, קיארה, בגיל חודשיים וחצי.

"כשישבתי בשקט, דמעות זולגות על פני, ניגש אליי גבר מזוקן בגיל העמידה שהחזיק כלב טיבטי קטן ואמר, 'את לא צריכה להיות כל כך קשורה לתינוקת הזו: הכל ארעי'. שאלתי אותו, יש לך ילדים? הוא אמר, לא. הלכתי משם, לא מסוגלת להגיד דבר, תוהה אם כמה שנים קודם לכן כנזירה הייתי מסוגלת לתת עצות כל כך חסרות רגישות".

דרך האמצע של מזל קשת ותאומים היא היכולת לראות את האמת הגדולה, ועם זאת להתחבר לסיפור האישי. זה לדבר את האמת הן מהפרספקטיבה של התמונה הגדולה והן מהפרספקטיבה האישית. כפי שאת יכולה לראות, זה לא תמיד קל.

עכשיו אנחנו נדרשות לדבר את האמת שלנו בקול רם יותר מאי פעם. בשבוע שעבר עשיתי צעד אמיץ מאוד וכתבתי מכתב חריף לקהילת הכתיבה שלי בנוגע לחלק שלהם בטיפוח האנטישמיות בעולם המיינדפולנס דרך עמדותיהם הפרו פלסטינאיות. כשבוע אחרי ה 7 באוקטובר כתבתי שם מאמר על הכאב שלנו. העורכת שלי, פרו פלסטינאית מובהקת, השחיטה את הכתבה שלי באמצעות הערות וקישורים שסותרים לגמרי את מה שאמרתי. במכתב דרשתי שהעוול יתוקן ושהמגזין יקח עמדה ברורה יותר נגד טרור, אנטישמיות, ופגיעה בישראל.

אני לא יודעת אם הם יפעלו כדי לתקן את המצב, אבל כן קיבלתי את הערכתם על כך שהסכמתי לקחת סיכון ולזעוק את זעקתי הכנה. אני מקווה שהמכתב הזה יחולל שינוי, אבל גם אם לא, אני אשן טוב יותר בלילה, בידיעה שעשיתי כל שביכולתי כדי להביא יותר אמת ושלום לעולם.

הירח המלא במזל תאומים כאן כדי לתת לנו את האומץ לחבר את האמת הפנימית שלנו (קשת) עם הביטוי החיצוני שלנו (תאומים). לחבר בין מה שהלב שלנו אומר לנו (קשת) למידע החיצוני שאנחנו צורכות (תאומים).

בירח המלא הזה, עצמי את העיניים. שימי יד על הלב. מה הלב שלך אומר לך? זו השמש במזל קשת שמדברת אליך. לאחר מכן השתמשי בקול שלך. תגידי את האמת שלך, עם הכוח של הירח המלא במזל תאומים.

וודאי שאת מתייחסים לתמונה הגדולה אבל גם מתחברת לסיפור הספציפי אליו את מתייחסת ברגישות. לדוגמה, פרספקטיבה של מזל קשת היא שאלימות לא פותרת אלימות. רגישות תאומים לסיפור הספציפי היא שכאשר חייך מאוימים ע״י גורמים אלימים, אלימות היא הדרך היחידה שלך להגן על עצמך.

אמת אחת של מזל קשת שאני מחזיקה קרוב לליבי בימים קשים אלו היא שאפילו מהמצבים הגרועים ביותר, לפחות משהו אחד טוב קורה.

שולחת המון אהבה. אני רחוקה אבל אני איתך.

יעל

המלצת השבוע:

זו ללא ספק היתה אחת השיחות המעניינות יותר שהיו לי בחיי. ואיימי לי היא אחת משלנו 🙂 אל תפספסי את הפרק הזה. 

האזיני לפרק בלינק זה. 

מידע מפורט על האסטרולוגיה של השבוע:

אירוע השבוע: ירח מלא במזל תאומים, יום שני, 27 בנובמבר.

אספקטים השבוע: מאדים בצמידות לשמש. שבתאי בריבוע לשמש.

אלמנטים דומיננטיים: אש ואדמה.

פרטים נוספים:

  • יום ראשון, 26 בנובמבר, שמש, מרקורי ומאדים במזל קשת. ירח נכנס למזל תאומים, ונוס במזל מאזניים.
  • יום שני, 27 בנובמבר, ירח מלא במזל תאומים.
  • יום רביעי, 29 בנובמבר, ירח נכנס למזל סרטן.
  • יום שישי, 1 בדצמבר, ירח נכנס למזל אריה, מרקורי נכנס למזל גדי.
דילוג לתוכן