איך להביא הרמוניה ושלום מבלי ליפול לריצוי ואידיאליזם

אוקטובר 1, 2022

השבוע מתחיל עם סיום נסיגת מרקורי ביום ראשון, 2 באוקטובר.
 
אם הנסיגה הזו היתה מאתגרת, את יכולה לנשום לרווחה. אני חייבת להודות שהנסיגה הזו היתה הקלה ביותר שידעתי מימיי. אולי זה בגלל שהייתי מוכנה להאט את הקצב ולקבל אותה, במקום להילחם בה. הרשיתי לעצמי להיות יותר יצירתית ופחות רציונלית ואנליטית.
 
במהלך השבוע הזה, ונוס והשמש מחזיקות ידיים במאזניים.
 
מאזניים הוא מזל של שלום, הרמוניה, אהבה ויופי. זה נשמע כל כך מושלם, אבל בדיוק בגלל זה להרבה אנשי מאזניים, כמו גם לאחרים שמכוונים למטרות זהות, יש שתי נטיות חזקות שלא בהכרח משרתות אותם.
 
הנטייה הראשונה היא ריצוי.
 
מאזניים מחפשים הרמוניה. הם חייבים שכולם יסתדרו. הם אמנם אוהבים להתווכח בשביל הכיף, אבל הם שונאים לריב. זו הסיבה שהם נוטים להיות מרצים. אם האדם השני רוצה משהו אחר ממה שהם רוצים, הוא ייטו ללכת עם הזרם.
 
מכיוון שיש להם את היכולת המדהימה לראות דברים מכל הזוויות, הם יכולים למצוא את הטוב בכל דבר. "למה לעשות עניין גדול ממה שאני רוצה?" מאזניים יחשוב. "הבחירה שלו טובה כמו שלי." והם באמת מאמינים בזה.
 
אבל לפעמים, הבחירה של האחר יכולה להיות פוגעת. לפעמים זה גורם למאזניים ללכת נגד האני האמיתי שלה, רק כדי להיות בסדר ולשמור על ההרמוניה ולזרום. אם את רגילה להגיד תמיד כן, קשה למתוח את הגבול ולראות מתי את מתפשרת על עצמך יותר מדי.
 
ה IC* שלי נמצא במאזניים. זה אומר שבבית אני נוטה להיות מאזניים. פעם הייתי מרצה. אפילו עכשיו, כשאני מודעת לזה, לפעמים קשה לי לומר את האמת שלי ולשתף במה אני באמת מרגישה.
 
למשל, לפני כמה ימים, אמרתי לאיש שלי שאני רוצה לקחת קורס של לימודי מיסטיקה. הוא חשב שאין בקורס שום דבר בעל ערך ושהמורה הפוטנציאלית רק מנסה להרוויח ממני כסף. לא אהבתי את התגובה אבל לא רציתי להתחיל לריב על זה, בעוד שבתוכי הרגשתי כעס גובר.
 
הרגשתי שהתגובה שלו הייתה לא מכבדת. זה הראה לי שהוא לא מעריך את האינטליגנציה והחוכמה שלי. הוא לא סמך על כושר השיפוט שלי בבחירת המורים שלי.
 
מאד שמחתי כשהוא העלה את הנושא מאוחר יותר. הוא הודה שהתגובה שלו לא היתה תומכת. דיברנו על זה ועיבדנו את זה. בסופו של דבר הוא הבין אותי, ויכולתי לקבל את ההחלטה שלי בלי שזה יושפע מהכעס שלי עליו.
 
ככל שאת מודעת יותר לנטייתך לרצות, ככל שאת נוכחת ומכוונת יותר עם הלב והנשמה שלך, כך קל לך יותר להיות אותנטית ופחות מרצה.
 
נושא נוסף שהרבה אנשי מאזניים מתמודדים אתו הוא אידיאליזם.
 
הם רוצים שדברים יעבדו בצורה מושלמת. הם רוצים שכולם יהיו מאושרים. אבל החיים לא תמיד הרמוניים, יפים, שמחים ושלווים.
 
כשהמציאות לא תואמת את הציפיות של מאזניים, מאזניים מעדיפים להתעלם מהפער. הם שונאים להרגיש כל דבר שהם מגדירים כ"רגשות שליליים". הם בורחים משנאה, כעס, קנאה, תסכול וכאב.
 
אבל הרגשות הללו הם חלק מהותי מהחוויה האנושית. אף אחד לא יכול להתחמק מהם. אפילו לא מזל מאזניים.
 
"בוג׳ריאנה בודהיזם אומרים שהחוכמה טבועה ברגשות. כאשר אנו נאבקים באנרגיה שלנו אנו דוחים את מקור החוכמה". ~פמה צ'ודרון
 
השיעור של מאזניים, וכנראה של כולנו, הוא ללמוד לקבל את החוויה האנושית שלנו כפי שהיא. לא להדוף או לברוח מרגשות שאנו שופטות כשליליות, אלא לחבק אותן.
 
אני מרגישה שלמאזניים לפעמים אפילו יותר קשה לקבל את האמת הקשה של המציאות. זה כאילו שהם הגיעו לכאן מממד מושלם, והם אף פעם לא משלימים עם זה שהחיים בעולם שלנו מסובכים יותר ממה שהם היו רגילים אליו לפני כן. 
 
כשהירח נע השבוע דרך שלושת המזלות האחרונים של גלגל המזלות, גדי, דלי ודגים, אנו מתבקשות להביא הרמוניה של מאזניים לעולם. ארבעת המזלות האחרונים של גלגל המזלות נקראים טרנס-פרסונליים. הם עוסקים ביחסי העצמי עם היקום. הם כאן כדי לשרת את האנושות .
 
כשהם מגשימים את מטרתם, אנשי מאזניים מביאים משהו מהממד המושלם שלהם לעולם שלנו. הם הופכים את העולם הזה למאוזן, צודק, הרמוני, שליו ויפה יותר.
 
הם פשוט תמיד צריכים לזכור לקבל ולחבק את מה שאינו אידיאלי ואינו ניתן לשינוי.
 
בעוד מרקורי מספיק לסגת, ונוס המתוקה רוקדת עם השמש, ומאדים ושבתאי במשולש לשמש מחזקים אותנו עם אנרגיה ומשמעת, הכל באמת עשוי להרגיש קצת יותר מושלם השבוע.
 
שיהיה לך שבוע נפלא,
 
באהבה,
 
יעל
 
 

 * IC או Imum Coeli , בלטינית "תחתית השמיים", היא אחת מארבע נקודות קרדינליות במפת לידה. היא נמצאת בדיוק מול ה MC או Midheaven שמייצג קריירה ופרסונה ציבורית. ה IC מייצג את הילדות וחיי הבית שלנו.
 
דילוג לתוכן