ירח מלא בדגים – איך להיות פרגמטית מבלי להגביל את עצמך

אוגוסט 26, 2023

החיים כוונו אותי לפרגמטיות מגיל צעיר. גדלתי במשפחה שבה, כמו רוב המשפחות בתחילת שנות השבעים, אבי היה המפרנס, ואמי הייתה מה שקראו אז, עקרת בית. לא יכולתי להתעלם מהכוח שהיה לאבי מול אמי כשהם קיבלו החלטות עבור המשפחה.

אמא שלי רצתה לטייל בעולם, אבל למרות שהיא עבדה קשה כמו אבא שלי, אולי אפילו קשה יותר, לא היו לה משאבים. היא גידלה שלושה ילדים, טפלה בחמות מרושעת, כיבסה, בישלה, קנתה מצרכים, רשמה אותנו לבית הספר וחוגים, וכל זה ללא תמורה.

לכן כבר כילדה, הייתי נחושה להרוויח כסף ולהיות עצמאית כלכלית. לא התכוונתי לתת לאף גבר לעשות החלטות בשבילי. ואז כשאמי נפטרה, ואבי יסד משפחה חדשה, לא הייתה לי ברירה. כשבחרתי בתוכנית לתואר הראשון שלי, לא הייתה שאלה לגבי חלומות, הגשמה או להיות בשירות לעולם. הייתי במצב הישרדות.

הדרך שלי הובילה אותי להרוויח הרבה כסף. יכולתי לנסוע לכל מקום שרציתי ולקנות כל מה שרציתי, אבל הנשמה שלי גוועה. באמצע שנות השלושים לחיי עברתי מפרקטיות לאמונה שלמה ביקום. עזבתי את התפקיד היוקרתי שלי וסירבתי להצעות עבודה פיננסיות רבות כדי להפוך למורה ליוגה ושותפה בסטודיו ליוגה. במהלך השנים הללו, בקושי הרווחתי כסף ואכלתי הרבה מהחסכונות שלי.

למרות שעדיין לא הייתי מאושרת לגמרי, הייתי מאושרת יותר והפכתי לאדם טוב יותר. התחלתי ללמוד לסמוך על עצמי ועל העולם. בתקופה הזו פגשתי את המורה שלי, דברה סילברמן. היא עזרה לי להתחבר מחדש לצד המעשי החזק שלי.

בהדרכתה של דברה, שילבתי את תחושת האמון והחלומות הגדולים שלי, עם הפרגמטיות שלי. בגיל 40, עשיתי צעד ענקי, עזבתי את כל מה שהיה לי בישראל ותכננתי מסע בארה"ב מתוך אמונה שזה המקום הנכון שלי. למרות שזה היה צעד משוגע, הייתי מאד מעשית לגבי זה. התחלתי לחפש תפקידים פיננסיים בעמותות. קיוויתי למצוא חברה שתיתן חסות לוויזת העבודה שלי ותאפשר לי לעשות טוב בעולם.

השילוב של חלומות גדולים ופרקטיות, הוביל אותי למקום שבו אני עושה בדיוק את מה שבאתי לעשות בעולם. למרות שאני עדיין לא מפרנסת את המשפחה שלי, אני יודעת שאני בדרך. אני משקיעה בעצמי ובעסק שלי. זה מעשי ומחושב. אני יודעת שהתוצאות לא יאחרו לבוא. אני כבר לא רואה את התלות הכלכלית שלי כחולשה אלא כמתנה. כשאת בדרך הנכונה שלך, היקום מוצא דרכים לתמוך בך.

כשלקוחות מבקשים ייעוץ לגבי מסלול הקריירה שלהם, אני תמיד מנסה לשלב פרקטיות עם חלומות גדולים. כל אשה שהתפרסמה בזכות העשייה שלה, היתה צריכה לחלום את זה. העולם רק לעתים נדירות ייתן לך יותר ממה שאת מבקשת, כמו שאף מעסיק לא ישלם לך משכורת גבוהה ממה שביקשת.

לעתים קרובות, התפיסה המעשית שלנו היא זו שמגבילה אותנו. מצד שני, לחלום תוך התעלמות מהצד הפרקטי יכול להכניס אותנו לצרות. אנו יכולות למצוא את עצמנו תחת נטל חובות שאינו תומך ביצירתיות או בהצלחה.

הדיאלוג בין שני ההיבטים הללו הוא הנושא של הירח המלא הקרוב בדגים ביום רביעי ה-30 באוגוסט. שמש במזל בתולה, ועוד ארבעה כוכבי לכת באלמנט אדמה, עוסקים כולם בפרקטיות. הם מבקשים מאיתנו לעבוד ולהרוויח כסף לפנסיה שלנו, לחסוך לעת הצורך ולחיות בגבולות האפשרי לנו.

שבתאי מול השמש יכול להגביל אותנו ולהזכיר לנו שחלומות לא תמיד מתגשמים. אמנם זה נכון, אבל יש צד נוסף למטבע הזה, וזהו הצד של הירח בדגים וצדק במשולש לשמש. חלק מהחלומות אכן מתגשמים. אם לא נאפשר לעצמנו לחלום ולפעול למען החלומות שלנו, הם לעולם לא יתגשמו. אם נעשה זאת, יש סיכוי שהם יתממשו.

אחד החלומות שלי היה להיות מורה בבית הספר לאסטרולוגיה של דברה סילברמן. הסמסטר הקרוב מתחיל ב-11 בספטמבר וההרשמה מסתיימת ב-31 באוגוסט. אלמד רמה 1, המיועדת לטרנספורמציה אישית ומלמדת את האלפבית של האסטרולוגיה למי שתרצה להמשיך בתוכנית ולהיות אסטרולוגית. בקבוצה שלי נותרו מספר מקומות ואני מזמינה אותך להצטרף. השיעור שלי יהיה בכל יום שלישי ב 19:30 שעון ישראל. אל תהססי לפנות אלי ישירות בכל שאלה. את יכולה לשלוח לי מייל או לכתוב לי ב-אינסטגרם או בפייסבוק.

הצעות לכתיבה ומחשבה לשבוע הקרוב של ירח מלא בדגים:

  • באילו היבטים בחיי אני מעשית ומבוססת ומה עדיין טעון שיפור?
  • האם אני מרגישה שאני במקום הנכון שלי? האם אני עושה את מה שנועדתי לעשות? אם לא, האם אני יודעת איפה אני רוצה להיות?
  • האם אני מרשה לעצמי לחלום בגדול ולהאמין שהשמיים הם הגבול עבורי?
  • מה היחס שלי לכסף, חסכונות, ביטוחים וקרנות פנסיה?

ואם כבר מדברים על כסף, ביום חמישי הקרוב בשעה 13:30, אני אארח את שרה מק, מייסדת  מועדון הכסף היצירתי, בשידור חי באינסטגרם. שרה תיתן טיפים לכל היוצרות בקהל איך להרוויח יותר כסף ממה שאנחנו עושות.

הודעות חשובות:

סמסטר סתיו של אסטרולוגיה יישומית, ביה״ס לאסטרולוגיה של דברה סילברמן

אני כל כך נרגשת ללמד עוד מחזור של אסטרולוגיה יישומית רמה 1 בבית הספר לאסטרולוגיה של דברה סילברמן. השיעור שלי מתקיים בימי שלישי: 12 בספטמבר, 19 בספטמבר, 3 באוקטובר, 10 באוקטובר ב 19:30 שעון ישראל. זו ללא ספק התוכנית הכי טובה לאסטרולוגיה שנתקלתי בה. הרמה הראשונה מכוונת לטרנספורמציה אישית וללימוד יסודות קריאת מפה. מאד אשמח לראותך שם.

לפרטים והרשמה. 

למדי לספר את הסיפור שלך כדי להגדיל את ההכנסות שלך

שרה מק הגדילה את עסק האימון שלה ל-6 ספרות על ידי שיתוף הסיפור שלה במדיה החברתית, תוך כדי שהיא חיה את חלום הנוודות הדיגיטלית. היא נסעה ל-18 מדינות שונות במהלך 8 שנים ויצרה זמן ומרחב לכתיבת ספרה הראשון ולעבודה על מוזיקה ופרויקטים אחרים. כעת היא תומכת ביזמות ויוצרות כדי להבין את האוצר הטמון בסיפור שלהן ואיך למנף אותו כדי להגדיל את הכנסותיהן.

יום חמישי, 20:30 שעון ישראל באינסטגרם שלי. 

מידע מפורט על האסטרולוגיה של השבוע:

אירוע השבוע: ירח מלא בדגים, יום רביעי, 30 באוגוסט.

נסיגות השבוע: מרקורי וונוס בנסיגה.

אלמנט דומיננטי: אדמה עם חמש פלנטות.

אספקטים: שבתאי מול שמש, צדק במשולש לשמש מיום שני, 28 באוגוסט.

פרטים נוספים:

  • יום ראשון, 27 באוגוסט, שמש ומרקורי בנסיגה במזל בתולה, ירח במזל גדי, מאדים נכנס למאזניים, ונוס בנסיגה במזל אריה.
  • יום שני, 28 באוגוסט, ירח נכנס למזל דלי.
  • יום רביעי, 30 באוגוסט, ירח נכנס למזל דגים, ירח מלא בדגים.
  • יום שישי, 1 בספטמבר, ירח נכנס למזל טלה.

שיהיה שבוע נפלא,

באהבה,

יעל

דילוג לתוכן