ירח מלא בדגים – עשי תוכניות והאמיני בקסם כדי להגשים את החלומות שלך + מרקורי נכנס לנסיגה

ספטמבר 3, 2022

השבוע האחרון היה אינטנסיבי, במיוחד בימים רביעי וחמישי, כשהירח היה במזל עקרב. האם הרגשת את זה? הרגשתי הכל בו זמנית. שמחה ועצב; כבדות וקלילות; פסימיות ואופטימיות; פחד וכוח; כאב והכרת תודה. כל התחושות הללו פעמו בי, בבת אחת! 
 
זה הרגיש כמו להיות לגמרי חיה, ובו בזמן זה היה מתיש. זוהי אנרגיית עקרב במיטבה.
 
החיים אינטנסיביים. כל יום בחיינו, אנו מתמודדות עם הרגשות שלנו, עובדות על מערכות היחסים שלנו, פועלות למען הקריירה שלנו, מתחזקות את הגוף שלנו, הבית שלנו, הגינה שלנו.
 
נשים לא הורשו להתאמן בפעילות פיזית עד לשנות העשרים! בשנות השישים עדיין אמרו לנשים שפעילות גופנית תהפוך אותן לעקרות. נשים נהגו לעשות את העבודה הקשה של הבית, השדות, חדרי הכביסה. הן היו חזקות פיזית, אבל העבודה שהן עשו שברה את גופן, לא חיזקה אותו.
 
יש לנו מזל גדול לחיות בעידן שבו מותר לנו לתרגל יוגה ופעילויות גופניות אחרות, שאנחנו יכולות להרחיב את עצמנו.
 
כדי להיות מסוגלות להרגיש את כל הרגשות ולהחזיק בהן, אנחנו זקוקות למיכל חזק, מיכל בריא, וזה מה שבתולה יודעת היטב.
 
השבוע מתחיל עם ירח בגדי. ביום שלישי, 6 בספטמבר, הירח נכנס לדלי ונשאר שם שלושה ימים עד שהוא נכנס לדגים ביום שישי. בשבת, 10 בספטמבר, יש ירח מלא בדגים.
 
בתולה ודגים כאן כדי לשרת אחרים. הן רוצות לעזור בכל דרך שהן יכולות, לכל מי שהן יכולות. הן גם מאוד רוחניות. בתולה כמרפאה הקדומה ודגים כנשמה רוחנית. 
 
שתיהן מאוד יצירתיות. דגים היא המשוררת; בתולה היא הסופרת. שתיהן עדינות ואדיבות באופיין, במיוחד כלפי אנשים שאינם מכירים אותן היטב.
 
אבל כמו כל המזלות המנוגדים, במובנים מסוימים בתולה ודגים מייצגות את שני הקצוות של הספקטרום.
 
כן, שתיהן רוחניות, אבל הרוחניות של בתולה היא ארצית ומבוססת, בעוד שהרוחניות של דגים היא אזוטרית ואמורפית.
 
דגים כל כך מחוברת להיותה נשמה, שלפעמים היא שוכחת לדאוג לקיומה הפיזי. היא רוצה לברוח מהעולם החומרי ולחזור לעולם הנשמות. בתולה רוצה לתקן את העולם כדי שהחוויה האנושית תהיה נסבלת יותר.
 
בתולה נהדרת בתכנון תוכניות, אבל לפעמים, התפיסה הריאליסטית שלה לא מאפשרת לה להרגיש את הקסם, לראות את התמונה הגדולה, ולסמוך באמת שהדברים יסתדרו עבורה.
 
דגים, לעומת זאת, נוטה לרחף, בידיעה שחייה אלו הם רק שבריר קטן מהזמן שלה על פני האדמה. היא מאמינה בקסם עד כדי כך שהיא לא מתכננת תוכניות מפורטות, ולכן מתקשה להגשים את הרעיונות המבריקים שלה. חוסר הארגון והמבנה שלה יכולים לפעמים לגרום לה חרדה .
 
דגים זקוקה לאנרגיית בתולה כדי להיות מקורקעת יותר. בתולה זקוקה לאנרגית דגים כדי לצאת מהתחושה המתמדת שהיא לא עושה מספיק או לא מספיק טוב.
 
דגים רואה את העולם בחמלה. בתולה רואה את העולם מנקודת מבט ביקורתית. שתי נקודות המבט נחוצות! ללא המבט הביקורתי, לא נדע מה דורש שינוי. בלי אמונה ששינוי יכול לקרות, אין מוטיבציה לפעול.
 
לי יש דגים חזק מאוד במפת הלידה שלי. כשהייתי מורה ליוגה, התעסקתי בטקסטים ופילוסופיה יוגית. יכולתי לדקלם מנטרות וסוטרות אם היית מעירה אותי באמצע הלילה, אבל ממש לא היה לי מושג כמה כסף היה לי, או יותר נכון, לא היה לי. הכיור שלי היה מלא בכלים מלוכלכים, ואכלתי בעיקר זבל. 
 
כאשר מתי עזרתי, חברתי ומורתי בת מזל בתולה, הגיעה להתארח בדירה שלי היא אמרה לי, "הפח שלך מלוכלך. מכונת הכביסה שלך זקוקה לניקוי רציני. למה האוכל של החתולה מפוזר על הרצפה סביב הקערה שלה?״
 
מתי הכריחה אותי לשים לב לפרטים הקטנים. כמו איך אני מניחה את מזרן היוגה שלי על הרצפה. מה אני אוכלת. איך אני מתכוננת לעתיד שלי. הייתי זקוקה לזה.
 
רק שנים מאוחר יותר יכולתי להסתכל לאחור על תקופת הוראת היוגה שלי, ולראות איך עד לביקור של מתי, לא הייתי מאוזנת. חוסר האיזון הביא לחרדה. רק ברגע שלמדתי להיות מקורקעת, יכולתי לחיות חיים של רווחה.
 
השיעור הגדול של הירח המלא הזה, הוא למצוא את האיזון בין בתולה לדגים. שאלי את עצמך:
 
  • האם אני מצליחה לממש את הרעיונות שלי? אם לא, מה חסר – האם החלומות שלי צריכים תכנון פרטני וקרקע, או אולי מה שחסר לי זו אמונה פנימית שאני באמת יכולה לעשות את זה?
  • האם הרוחניות שלי מקורקעת? האם אני מרחפת ומזניחה את הגוף שלי, או שאני כל כך פרקטית שאני לא יכולה להאמין בקיומו של קסם בעולם?
 
ספרי לי היכן את מוצאת את עצמך על הספקטרום הזה, וכיצד את מתכננת להביא יותר איזון לחיים שלך.
 
ביום שישי, ה 9 בספטמבר, מרקורי יכנס לנסיגה. אנחנו כבר בקדם הנסיגה, ואני כבר חווה כל כך הרבה קשיים טכניים רק מפרסום העדכון השבועי הזה! אפרט על הנסיגה יותר לעומק בעדכון השבועי הבא. 
 
השבוע יתאפיין בחוזק של האלמנטים אדמה ואוויר. זה מאד מייצג את העולם שלנו היום. אנו כל כך ממוקדות בהצלחה אינטלקטואלית (אוויר) ובהצלחה חומרית (אדמה), עד שאנו שוכחות את החשיבות של פעילות גופנית (אש) וחיבור רגשי (מים). זכרו שאנחנו צריכות את כל אלה, כדי להגשים את החלומות שלנו.
 
 
שיהיה לך שבוע נפלא,
 
באהבה,
יעל
דילוג לתוכן