ירח מלא בטלה – איך חיבור לאיכויות מזל טלה עזרו לי בזוגיות שלי

אוקטובר 8, 2022

השבוע מתחיל עם ירח מלא בטלה, ביום ראשון, 9 באוקטובר!
 
הדיאלוג בין השמש במאזניים לירח בטלה הוא משהו שכולנו עוסקות בו מדי יום. מזל טלה הוא הצד הגברי, האינדיבידואליסטי, הספונטני והכריזמטי בנו. מאזניים היא האנרגיה הנשית, המקסימה, העדינה וההרמונית בנו.
 
כשאני אומרת שטלה הוא אינדיבידואליסט, זה לא אומר שטלה לא בנוי למערכות יחסים. האמת היא שבני מזל טלה לפעמים טובים יותר במערכות יחסים מאשר מאזניים. למה? כי הם יודעים לשים את עצמם במקום הראשון. הם אותנטיים חסרי תקנה. הם לא יודעים להיות אחרת.
 
האיכות המרצה של מאזניים נפלאה כאשר היא פוגשת אנרגיה דומה. אחת מהלקוחות שלי ידעה שיש לה נטייה לרצות, אבל גם לבן הזוג שלה היתה אישיות מרצה, אז זה עבד להם טוב. הם אהבו לרצות זה את זה, ונזהרו לא לנצל את הנטייה של האחר לרצות, כי הם כל כך הכירו את זה.
 
אבל כאשר אנרגיה מרצה פוגשת אנרגיה דומיננטית, זו יכולה להיות בעיה. מאזניים יכולה להתפשר למען הקשר. היא יכולה לוותר על הצרכים שלה כדי לענות על צרכי האדם האחר, מתוך פחד לאבד את האחר. ואז יום אחד היא עלולה לשאול את עצמה – מה קרה לי? איפה אני בקשר הזה? היא יכולה לשים לב שהגרסה החדשה של עצמה אינה אותנטית. ואז היא קמה והולכת.
 
זה לא שטלה מושלם במערכות יחסים. טלה נוטה לעשות דברים מבלי לבדוק קודם עם האחר. היא ספונטנית ואין לה זמן לחכות לאישורים. היא יכולה לעשות דברים בדרך שלה, גם כשהיא יודעת שזה גורם לאי נוחות לאדם השני. במקרה הגרוע זו יכולה להיות אישיות של My way or the highway
 
האיש שלי ואני נמצאים בתהליך של למידה מתמדת כיצד לנווט את מערכת היחסים שלנו. גם אחרי שמונה שנות נישואים, אנחנו עדיין מנסים להבין איך לענות על הצרכים של הזולת, מבלי להתפשר על עצמנו. 
 
רק אתמול רבנו. במהלך השבוע עלו כמה דברים ופתחו אצל שנינו פצעים. התגובה שלי היא לקחת צעד אחורה, להתמקד בעבודה שלי ולתת לעצמי זמן לעבד. התגובה שלו היא להתמודד עם בעיה ולפתור אותה מייד. 
 
אין כאן נכון או לא נכון. אנחנו שני אנשים שונים שמתמודדים עם דברים בצורה שונה. זיהוי הפער הוא הצעד הראשון לפתור אותו. בדרך כלל אני מרגישה שאני בת זוג נוראית בגלל שאני נוטה להתרחק כשיש בינינו מתחים. אבל אתמול הבנתי שאין שום דבר רע בי. פשוט יש בי משהו שונה ממנו.
 
כשיכולתי לעמוד על שלי, להיות באנרגיית הטלה שלי ולומר לאיש שלי שהדרך שלי לא רעה, היא רק שלי ושונה משלו, הוא יכל להבין אותי. הוא יכל לראות שהיחסים בינינו חשובים לי כמו שהם חשובים עבורו.
 
הצרכים שלו נענו רק בכך שהרשיתי לעצמי להיות אני מבלי להרגיש אשמה על איך שאני מתנהגת.
 
אם הייתי עונה על הצורך שלו לדבר על דברים כשלא הייתי מוכנה, הייתי מתפשרת על עצמי. הצרכים שלו אולי היו נענים, אבל שלי לא.
 
גם אם אינך בקשר רומנטי, את עדיין צריכה להתמודד עם הדיאלוג הזה של מאזניים מול טלה ביחסים שלך עם חברים, משפחה ועמיתים לעבודה. דיאלוג זה הוא חלק מהותי ביחסים עם אחרים.
 
אתמול דיברתי עם חברה על מערה בשלג, ספר על טנזין פאלמו, אישה בריטית שהפכה למורה בודהיסטית טיבטית נחשבת. הספר מספר את סיפורה המדהים, הכולל שלוש שנים של מדיטציה במערה בהרי ההימלאיה. סיפרתי לחברתי שלפני שהקמתי משפחה, היה חלק בי שרצה לעשות משהו דומה .
 
היום אני מבינה שהתפתחות דרך ישיבה במערה היא לא הדרך שלי. הדרך שלי היא לצמוח דרך מערכות היחסים שלי עם אחרים. כל יום אני לומדת משהו חדש על החיים, על עצמי, על החוויה האנושית, דרך מערכות היחסים שלי.
 
בכל יום יש לי הזדמנות להביא יותר חמלה למי שאני, עם כל המוזרויות שלי. אני אפילו לא רוצה לקרוא להן פגמים כי אני לא שופטת אותן יותר.
 
בירח המלא הזה:
 
  • בדקי אם יש מערכות יחסים ומקומות בהם את מתפשרת על האותנטיות שלך, בשל החשש לאבד את האחר. נסי לראות איך את יכולה להביא יותר אותנטיות למערכות היחסים האלו.
  • חפשי מקומות שבהם את חסרת התחשבות כלפי האהובים עליך וראי כיצד את יכולה למצוא את דרך האמצע כדי לתת מענה לצרכיהם, מבלי להתפשר על שלך. לפעמים הפתרון יכול להיות רק בעצם זיהוי הפער ותקשור שלו. 
 
השבוע יהיו חמישה עד שישה גופים שמיימיים במזלות אוויר. תהני מתקשורת מעולה עם אחרים, יצירתיות גבוהה וגמישות רבה יותר בחייך, אבל הקפידי לשמור את הרגליים על הקרקע, כדי שהרוח לא תסחוף אותך.
 
שיהיה לך שבוע נפלא,
 
באהבה,
 
יעל
דילוג לתוכן