השמש בבתים

הבית בו נמצאת השמש הוא בית מאד משמעותי בהבנת האישיות שלנו.

הוא מייצג את תחומי החיים בהם אנחנו רוצים ויכולים לזהור.

הוא מבטא את הרצונות והשאיפות שלנו, היכן יש לנו פוטנציאל להתבלט ולהצליח.

כמו בכל מיקום אסטרולוגי, גם למיקום השמש בבית יש אתגרים מול פוטנציאל התפתחותי.

שמש בבית ראשון

נשלט ע״י טלה

הובלה. חקר העצמי. אנרגיה פיזית.

נשות ואנשי שמש בבית ראשון הם מאד מרשימים ובעלי אישיות חזקה וכח רצון חזק. יש להם נוכחות והם מודעים לכך. יש להם אנרגיה גבוהה וקשה לעמוד בקצב שלהם. הם במיטבם כשהם מצליחים להשאיר חותם בעולם. הם באו לכאן כדי להיות מנהיגים או יזמים ולהצליח, אבל יכול להיות שלהצלחה ייקח זמן. השירות שהם נותנים לעולם מגיע מתוך מקום של חקר עצמי. הם חייבים להיות בתנועה מתמדת ולהזיז את הגוף. למרות שבחוץ הם משדרים תדמית מאד חזקה, יכולה להיות להם נטיה להתעסק בדימוי העצמי שלהם ובאופן שבו הם נתפסים בעיני אחרים. השיעור שלהם הוא להתעסק פחות במה אחרים חושבים עליהם.

שמש בבית שני

נשלט ע״י שור

ערך עצמי. כסף. חוויה חושית

אנשי ונשות שמש בבית שני הן יציבות, מקורקעות, נאמנות ומהימנות. הן אוהבות את חיי הבית והמשפחה וזקוקות ליציבות בחייהן. הן מונעות מצורך בביטחון, בעיקר בטחון פיננסי, ובצבירת עושר אישי ורכוש. הן חוות את העולם דרך החושים, ויודעות להנות מהדברים הקטנים והפשוטים של החיים. השיעור שלהן הוא למצוא את ערכן האישי הפנימי, ולא להעריך את עצמן בהתאם לרכוש שלהן. הן יכולות ללמוד להתגאות ביסודות היציבים שהן בונות בחייהן, במערכות היחסים שלהן, בנאמנות וביציבות שלהן.  

שמש בבית שלישי

נשלט ע״י תאומים

תקשורת. יחסים עם סביבה מיידית

נשות ואנשי שמש בבית שלישי הם בעלי כישורי כתיבה ותקשורת מצוינים. הם גאים ביכולות המנטליות שלהם ובחברויות שלהם. מאד קל להם להתאים את עצמם לסביבה. יש להם צורך חזק לחקור את עצמם, ולתקשר החוצה את התובנות שלהם. הם מביעים את עצמם בעולם באמצעות הקשרים הקרובים שלהם, ויש להם קשר טבעי עם חברים ובני משפחה, במיוחד עם אחים ואחיות. הם חווים את העולם דרך המחשבות שלהם. הם זקוקים להרבה שינויים, אחרת הם מרגישים חוסר שקט. השיעור שלהם הוא לדעת לפעמים להאט את הקצב וללמוד לסמוך על האינטואיציה הפנימית שלהם ולא רק על מידע חיצוני.

שמש בבית רביעי

נשלט ע״י סרטן

בית. משפחה. טיפול

אנשי ונשות שמש בבית רביעי נותנות חשיבות גדולה לחיי בית ומשפחה. הן אוהבות להזין אחרים, ולמצוא נוחות רכה ועוטפת. הן קשורות למשפחת המקור שלהן ולעבר שלהן. הן אוהבות לחקור את הפסיכולוגיה של עצמן ושל אחרים, ויכולות להיות מטפלות רגשיות ופסיכותרפיסטיות מעולות. יש להן זיכרון טוב של חוויות רגשיות. הן נושאות בתוכן זיכרונות של האנושות כולה ומתחברות לכאב של התת מודע הקולקטיבי. יכולה להיות להן נטיה להצמד אל העבר. השיעור שלהן הוא לעבד ולשחרר את פצעי העבר.

שמש בבית חמישי

נשלט ע״י אריה

יצירתיות. תשוקה. שמחה. ילדים.

נשות ואנשי שמש בבית חמישי הם יצירתיים, רומנטיים, דרמתיים, ומלאי תשוקה. הם אוהבים ילדים ומשפחה, אוהבים ליהנות מהחיים ולהיות באור הזרקורים. הם חייבים ללכת בדרך הלב, ולחיות חיי יצירה גדולים ודרמטיים. הסיפורים שלהם גדולים מהחיים. הם הכי מאושרים כשהם מצליחים להביע את עצמם בדרך ייחודית, וכשהם מקבלים המון הערכה ותשומת לב מהסביבה. השיעור שלהם הוא לנתב את הנטייה שלהם לדרמה לכיוון של יצירה. הם צריכים לאפשר לסובבים אותם לחיות את חייהם, גם אם זה לא תואם את התסריט שהם כתבו עבורם. 

שמש בבית שישי

נשלט ע״י בתולה

בריאות. שירות לאחרים. שגרת עבודה. בעלי חים

אנשי ונשות שמש בבית שישי מאד מזוהות עם העבודה שהן עושות ועם השירות שהן נותנות. כדי להרגיש טוב עם עצמן הן צריכות להיות עסוקות, לעבוד ולעשות משהו שהן גאות בו. הן מחפשות שלמות בעבודה שלהן. מאד חשוב להן לקבל הערכה על מה שהן עושות. כשהן לא מרגישות מוערכות, זה פוגע בבריאות שלהן ובתחושת הרווחה שלהן. הן יודעות לשמור על הבריאות של עצמן באמצעות תזונה, תוספים ורפואה הוליסטית. חשוב להן לנהל שגרת חיים בריאה והן מאד אוהבות בעלי חיים. השיעור שלהן הוא לא לתלות את כל יהבן בהערכה מהסביבה. המוטיבציה לעשות עבודה טובה צריכה לבוא מבפנים.

שמש בבית שביעי

נשלט ע״י מאזניים

מערכות יחסים רומנטיות. שיתופי פעולה. אמנות

נשות ואנשי שמש בבית שביעי הם בעלי קסם אישי, כישורים אמנותיים, וכישורים חברתיים מעולים. הם מחפשים חיבורים ושותפויות עם אחרים בכל מישורי החיים – הרומנטי, המקצועי, החברתי, הרוחני. הם זקוקים לקשרים הללו כדי להביע את עצמם ולבטא את עצמם ורצונותיהם בעולם. מאד חשוב להם שיאהבו אותם והם מאד רגישים לדחייה. יכולה להיות נטייה לחפש הרמוניה בכל מחיר ולהתפשר על רצונותיהם וצרכיהם. השיעור שלהם הוא ללמוד לא להיות מזוהים מדי עם הזוגיות והקשרים האחרים שלהם. להיות עצמאיים ואותנטיים בתוך מערכות היחסים שלהם.

שמש בבית שמיני

נשלט ע״י עקרב

קארמה. מיניות. ריפוי דרך אתגרים. כסף של אחרים

אנשי ונשות שמש בבית שמיני כאן בשביל לחוות חווית חיים עמוקה, משמעותית וטרנספורמטיבית. פעמים רבות שמש בבית שמיני מעידה על טראומה הקשורה למיניות, מוות, או אלימות, בעיקר בשלביי החיים המוקדמים. הן ממגנטות אליהן אנשים, כסף, ידע. יש להן עוצמה ומתנה של ירושה כספית או רוחנית מאחרים. הן נמשכות לתחומי החיים שהם טאבו בעיני אחרים, הן רוצה לגלות מה יש מתחת לפני השטח. הן טובות בעבודות פיננסיות וניהול כסף של אחרים. השיעור שלהן הוא לרפא את טראומת הילדות שלהן ולהפוך את הפצעים שלהן לעוצמה. 

שמש בבית תשיעי

נשלט ע״י קשת

מסעות. התרחבות תודעתית. מערך אמונות

נשות ואנשי שמש בבית תשיעי נמצאים בחיפוש מתמיד אחר האמת והגדרת מערך האמונות שלהם. הם תלמידים נצחיים של החיים, בעיקר באמצעות לימודי רוח ודתות, מטיילים וחוקרים את העולם בפנים ובחוץ. הם מורים וסופרים שמלמדים על החיים מתוך נסיונם האישי. העולם שלהם גדול ורחב ותמיד יש בהם רעב לעוד לימוד וידע. הם אוהבים מפגש עם תרבויות אחרות והם אופטימיים וכנים ללא פשרות. השיעור שלהם הוא לבחון את האמונות שלהם ברמת חיי היום יום, ולנהל קשרים בריאים וארוכי טווח. להגיד את האמת שלהם מתוך רגישות לאחרים. 

שמש בבית עשירי

נשלט ע״י גדי

קריירה. דימוי ציבורי. שאיפות

אנשי ונשות שמש בבית עשירי הגיעו לעולם כדי להוביל, להצטיין ולהצליח. יש להן כישורים מדהימים, סטנדרטים גבוהים, אחריות ומשמעת. יכול לקחת להן זמן להניע את הקריירה שלהן. אם הן עובדות בארגונים גדולים הן חייבות להיות המובילות, הן לא אוהבות לקבל הוראות מאחרים. השיעור שלהן הוא להכיר בצד השאפתני שלהן. עליהן להמשיך לטפס על ההר, לא משנה כמה זמן ייקח להן להגיע לפסגה. יכולה להיות להן נטיה לבחור עיסוק בהתאם לדימוי שיש לו בעיני אחרים. הן צריכות ללמוד לתת פחות חשיבות לדימוי העצמי ולעשות את מה שפועם בתוכן. 

שמש בבית אחת עשרה

נשלט ע״י דלי

הגדרת חלומות. חברות. הומניטאריות. קהילה

נשות ואנשי שמש בבית אחת עשרה הם הומניטאריים ומתייחסים לכולם כשווים. הם נמנעים ככל האפשר מדעות קדומות. חשוב להם להיות שונים ומיוחדים ולהשתייך לקבוצת אנשים בעלי רקע מגוון. הזהות שלהם מחוברת לקבוצת השייכות שלהם. יש להם שאיפות וחלומות גדולים, והם מתייחסים אל החיים כאל רצף הזדמנויות. יש להם הופעה ממגנטת ואנשים חשים את הפתיחות והסבלנות שלהם כלפיהם. השיעור שלהם הוא לא למרוד במוסכמות רק לשם המרד והיחודיות, כשזה לא משרת אותם. הם צריכים ללמוד לא להתבודד ולמצוא קהילה שמקבלת אותם כמו שהם. 

שמש בבית שתיים עשרה

נשלט ע״י דגים

רוחניות. נשמה. יצירה

אנשי ונשות שמש בבית שתיים עשרה הן בעלות חיבור עמוק לנשמה שלהן, לחלומות שלהן, לגלגולים הקודמים שלהן, ולכל תושבי היקום. הן הגיעו לכאן כדי להיות בשירות לאנושות אבל הדרך בה יעשו זאת פעמים רבות נחבאת מהן. הן צריכות לצאת משגרת היום יום, להתבודד ולהתבונן פנימה, בכדי ללמוד מהו האוצר החבוי בתוכן. הן מאד רגישות לסביבה, ויש להן נטייה לערבב את עצמן אנרגטית עם אחרים, ולרצות לברוח מהעולם בגלל הקושי להכיל את הכאב שבחוויה האנושית. השיעור שלהן הוא לכבד את הצורך שלהן בהתבודדות, אך לאזן אותו. לא להסתגר בעולם הפנימי שלהן באופן שיוצר ריחוק וזרות. 

דילוג לתוכן