עונת טלה & מרקורי בנסיגה – כמה חזק ניצוץ החיים שלך עכשיו ואיך את יכולה לחזק אותו?

מרץ 30, 2024

החיים הם ניצוץ בין שני חללים ריקים, האפלה שלפני הלידה וזו שאחרי המוות."

~ ארווין ד' יאלום, כשניטשה בכה

את מכירה את התחושה הזו של להתעורר בהתרגשות כדי להתחיל את היום שלך? כשהימים שלך מלאים בשמחה, ואת מרגישה חיה ומאוהבת בחיים? מה מאפיין את הימים האלו? האם הם בדרך כלל ימי חול או סופי שבוע? במהלך טיול או כשאת בבית? האם הם קורים כשאת מתחילה משהו חדש או בשגרת היום יום?

לכולנו יש קצת ניסיון בסוג זה של תשוקה לחיים, שמניעה אותנו לזוז כך שמעשינו חסרי מאמץ וכל מה שאנו עושות ממלא אותנו בחיוניות וריגוש. אולי הרגשת את זה כשהתחלת אהבה חדשה, או עברת למקום חדש? בדרך כלל קל יותר להרגיש את זה כשאנחנו מתחילות דברים חדשים. זה יותר מאתגר לטפח דרך שגרת היום שלנו ובמערכות היחסים ארוכות הטווח שלנו. מאתגר, אבל לא בלתי אפשרי.

אתמול עשיתי את שיעור הקרב מגע הראשון שלי. בזמן שהתאמנתי עם המורה, היכה בי שבחמישים שנות חיי, מעולם לא הרבצתי למישהו. אני כל כך סולדת מאלימות; אני אפילו לא יכולה לצפות ברוב תוכניות הטלוויזיה היום כי אני מוצאת אותן אלימות מדי. השתתפות במעשה אלימות, גם כאשר הוא נועד להגנה עצמית ונעשה במרחב בטוח, העלה תחושות רבות. נהניתי להוציא את הכעס והתסכול שלי ממה שקורה בעולם. הרגשתי רתיעה ממעשה האלימות, והרגשתי התעלות מכך שעשיתי משהו בפעם הראשונה בחיי. בסך הכל, זו הייתה חוויה עמוקה של מזל טלה.

טלה הוא מזל של התחלות חדשות, גבריות, תנועה פיזית ופעולה. במסלול הנמוך זה מזל של מלחמה, אלימות, קונפליקט, תוקפנות, חוסר סבלנות, חוסר שקט והתנהגות הרסנית. במסלול הגבוה הוא מזל של ניצוץ חיים, השראה, תשוקה, אסרטיביות, יוזמות, ספונטניות, אומץ, כוח, דיבור בשם חלשים ומאבק למען שלום וצדק.

אם אנחנו רוצות לפתח יותר תשוקה לחיים, אנחנו צריכות להסתכל על מזל טלה ועל מה הוא מייצג. כל דבר אמיץ, ספונטני, חדש, פיזי ויצירתי יעשה את העבודה.

"אם החיים שלך לא מרגשים אותך, הפכי אותם למרגשים. אם החיים לא מהנים, עשי אותם מהנים. ברור שאי אפשר לשלוט בהכל. החוויה האנושית לא תמיד מהנה, אבל לא משנה מהן הנסיבות שלך, את תמיד יכולה לשפר את המצב עבור עצמך, גם אם זה רק שינוי גישה.״

יעל ט.ו. מתוך טייני בודהה

לפני ארבע שנים איבדתי את הניצוץ שלי, בעיקר בגלל בעיות בריאות. ידעתי שאני חייבת לעבור למקום חדש כדי להצית מחדש את התשוקה שלי לחיים. זה התחיל את המעבר שלנו לאשוויל, צפון קרוליינה, כאן אמא טבע מזינה את רוחי ומרפאה את גופי.

ככל שאנו מחכימות, כך אנו לומדות איך למצוא את ניצוץ החיים שלנו בחיי היומיום. אנחנו לומדות איך להכיר תודה על מה שיש לנו ולא לקחת את זה כמובן מאליו. בכל יום כשאני מתעוררת מחובקת עם בעלי ובני בבית היפה שלנו, אני מתמלאת בשמחה והכרת תודה, וזה מדליק את הניצוץ שלי.

אתמול דיברתי עם חברה טובה שאיבדה לאחרונה את הניצוץ שלה. היא קרסה תחת כובד המלחמה המתמשכת והמציאות הכואבת בה אחינו ואחיותינו מעונים בשבי במשך יותר מ-5 חודשים. חברתי חיכתה שהמלחמה תסתיים ושהחטופים יחזרו, כדי שתוכל להרגיש שוב את ניצוץ החיים שלה.

הדבר החשוב בניצוץ החיים שלנו, הוא שהוא לא יכול להיות תלוי בנסיבות חיצוניות. את לא יכולה להניח שהניצוץ יחזור ברגע שתמצאי את האהבה האמיתית שלך, תקבלי את העבודה שאת רוצה, או כל דבר אחר שלא לגמרי בידיים שלך. את צריכה לחשוב  – זה המצב שלי. מה אני יכול לעשות עכשיו, שידליק לי את הניצוץ?

יחד עם חברתי, הבנו שמבחינתה התרגול הטוב ביותר הוא להתחיל לשים לב יותר לאנשים מחייכים, לפרחים שפורחים, לדברים שיכולים לעורר בה השראה בתוך לוח הזמנים העמוס שלה.

כדי להצית את הניצוץ שלנו, או לחזק אותו, עלינו לשלב הרפתקאות ויוזמות חדשות, עם מציאת שמחה, הכרת תודה והתרגשות ממה שכבר יש לנו.

הצעות לשבוע זה:

  • מה את יכולה לעשות השבוע שחדש לך? נסי לחשוב על דבר אחד שמעולם לא עשית בעבר ותמיד רצית לעשות, ועשי אותו.
  • באילו תחומים בחייך איבדת את הניצוץ והתשוקה שלך? האם את יכולה לראות את ההיבטים האלו של החיים כאילו הם היו חדשים שוב? איך היית מרגישה אם לוקחים אותם ממך ואז מחזירים לך אותם חזרה? האם היית מעריכה אותם יותר?
  • חפשי את מה שיפה ומעורר השראה סביבך.

מרקורי מתחיל לסגת במזל טלה השבוע. תחשבי פחות תעשי יותר. סמכי על הגוף שלך ועל האינסטינקטים שלך, פחות על המיינד שלך. דברי מתוך תשוקה, לא מתוך כעס. אכתוב על זה יותר בשבוע הבא.

מאחלת לך שבוע נפלא ואמן שיחזרו כבר הביתה,

באהבה,

יעל

מידע אסטרולוגי נוסף השבוע

אירוע השבוע: מרקורי בנסיגה מיום שני 1 באפריל עד יום חמישי 25 באפריל.

אלמנטים דומיננטיים: מים ואש.

פרטים:

  • יום ראשון, 31 במרץ, שמש ומרקורי במזל טלה, ירח במזל קשת, ונוס ומאדים במזל דגים.
  • יום שני, 1 באפריל, השמש נכנסת למזל גדי. מרקורי מתחיל נסיגה.
  • יום רביעי, 3 באפריל, הירח נכנס למזל דלי.
  • יום שישי, 5 באפריל, ירח נכנס למזל דגים, ונוס נכנס למזל טלה.
דילוג לתוכן